Attēlam ir ilustratīva nozīme

Uzsākts kriminālprocess par aplokšņu algu izmaksu

Par “aplokšņu” algu izmaksu vairāk nekā 70 tūkstošu eiro apmērā kādā kokapstrādes uzņēmumā, kas specializējas pirts, kublu un karkasa māju ražošanā, uzsākts kriminālprocess, informēja Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

VID norādīja – izmeklēšanā noskaidrots, ka uzņēmums laikā no 2021. gada janvāra līdz 2022. gada februārim nodarbināja vairāk nekā desmit darbiniekus bez darba līgumiem, izmaksājot darba samaksu skaidrā naudā vairāk nekā 70 000 eiro apmērā.

Savukārt valstij nodarīto zaudējumu nenomaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu dēļ skaidros izmeklēšanā.

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde šogad februārī Tukuma novadā, to skaitā Engures pagastā veica astoņas kratīšanas.

VID arī aicināja iedzīvotājus ziņot par gadījumiem, kad tiek izmaksātas “aplokšņu” algas, zvanot uz VID bezmaksas anonīmo uzticības tālruni +371 80009070 vai rakstot uz e-pasta adresi parkapumi@vid.gov.lv.

“Aicinām iedzīvotājus apzināties, ka “aplokšņu” algu gadījumā par viņiem netiek veiktas sociālās iemaksas un tas negatīvi ietekmē viņu iespējas nākotnē saņemt vecuma pensiju, kā arī citus valstī noteiktos sociālos pakalpojumus,” uzsvēra VID.

 

Komentāri

  1. Kurš tad ir tas Tuķa biznesmenis? Mums te vairāki šaubīgi kantori. Laikam nemin, jo roka roku mazgā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *