Tēva dienā norisināsies Ģimeņu diena «Mežs ir spēks» Jaunmoku pilī

Noslēdzot piecu pasākumu ciklu, Tēva dienā, 11.septembrī no pl. 11.00 līdz 15.00 ģimeņu vīrieši trīs paaudzēs – dēli, tēvi, vectēvi, kā arī viņu līdzjutējas ir aicināti uz Ģimeņu dienu “Mežs ir spēks” Jaunmoku pils parkā.

Zināšanu pārnese paaudzēs un ģimeņu paaudžu saliedēšana, gūstot kopīgu praktisku pieredzi atpūšoties dabā, ir iespēja, ko visos cikla pasākumos ir vēlējušies radīt pasākuma organizatori. Četru Ģimeņu dienu ietvaros ciemos ir aicinātas ģimeņu sievietes trīs paaudzēs, ģimenes ar bērniem ar invaliditāti, jaunās ģimenes ar ilgtspējīgu domāšanu, daudzbērnu ģimenes un tagad noslēdzošajā – piektajā pasākumā, ģimeņu vīrieši trīs paaudzēs (dēli, tēvi, vectēvi).

Uzsverot Tēva nozīmi ģimenes un dzimtas saliedēšanā un atbalsta sniegšanu ģimenei, pasākumā plānotas izzinošas aktivitātes par un ap meža apsaimniekošanu, darbiem mežā un brīvā dabā, kas vēsturiski saistīti ar stiprā dzimuma lomu ģimenē un zināšanu nodošanu paaudzēs.

No pl.12.00 norisināsies Mežinieku stafete, kurā visi ģimeņu paaudžu vīrieši un viņu līdzjutējas varēs pārbaudīt sevi un izaicināt viens otru sacensties ātrumā, precizitātē, veiklībā.

No pl.13.00 notiks Lielā loma makšķerēšanas sacensības parka dīķī, izmantojot seno laiku makšķerkātus.

No pl. 11.00 -15.00 varēs praktiski izzināt tādus meža darbus kā koku stādīšanu, koku augstuma un garuma mērīšanu, zāģēšanu un skaldīšanu, skalu plēšanu un koku sugu noteikšanu.

Radošajās meistardarbnīcās būs iespēja grebt karotes, mācīties pagatavot sviesta nazīti vai pannas lāpstiņu, pīt skalu grozu vai gatavot dekoru.

Klausoties mežinieku stāstos un daloties pieredzē, varēs cept maizi ugunskurā un baudīt mežinieku zupu.

Interaktīvā CILPO.LV mobilā aplikācija ļaus ģimenēm doties orientēšanās jeb pastaigu spēlē parkā, būs pieejama jaunā Jaunmoku pils Mežaparka pastaigu taku ar dažādām izglītojošām aktivitātēm, kā arī būs skatāmas pils vēstures un meža ekspozīcijas muzejā.

Āra aktivitātes būs bezmaksas, bet Jaunmoku pils muzeja apmeklējums ģimenēm –  ar 20% atlaidi. Pasākumā tiks fotografēts un iegūtie dati publiskoti

Komentāri

  1. Vai cik skaists pasakums.tukumnieki malaci..gimenes vertibas javairo..tevs deels vectevs vairakas paaudzes..maate meita ome vairakas paaudzes dzimtas saliedetiba.tas ir speks .un gimenes pamats.tas ir tapat ka mezs..ar kokiem kuriem javeido specigas saknes stumbru zarus.lai tas zals un specigs augtu sava zemre latvijaa..tapat ka dzimtas kokam..ir saknes un daudz zaru..megini tos atrast kaut tala pagatnee…kaut ari vini vairss nav starp mums..vini ir musu saknes..nekur nav tik skaisti atpusties ka pie dabas un mezaa..lai skaista si diena jums visiem ..atrakcijaas atputaa..nav lielakas laimes sanakt kopaa vakaraa ta visiem sapulceties pie balta galda kaut vai vienreiz gadaa.jaatceras ka .muuzam saule debesis ne muzam tevs mamina

  2. Trapigs virsraksts mezs ir speeks..man daba…mezs ir dveseles piepildijums un speeks dzivei..taas ir manas otras majas bez kuram es nevaru iedomaties savu dzivi..es esmu meza lauma dveselee..jo man ir ipasas atiecibas ar dabu un mezu. Es vasaru pavadu mezaa..lasot ogas.es ar to sarunajos kad esmu tajaa.es sajutu neparastu saikni ar to.. esmu bieza viesna meza mates valstibaa..meza mate mani pazist iuzklausa eved vislabakajas ogu vietas sarga no nelaimem..esmu satikysi cuskas.bet nekad tas mani nav sakodusas…es mezaa neapmaldos…koki mani klausas.mezs mani klausas kad es stastu par cilveka launumu pret to.. tad man birst asaras.mezs ir skaistums harmonija ta ir ka aviots no kura padzeroties tevi ieliist neparasts speks..daba ir neparspejama.ta dziede tevi.sni
    edz atputu un dabas veltes…sarga to.mili to..jo ari tu esi tikai dala no tas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *