Aprīļa trešās nedēļas nogales pasākumi Tukuma pusē

Neatkarīgi no tā, vai esi mūzikas mīļotājs, teātra entuziasts vai vienkārši meklē jaunus piedzīvojumus, šī nedēļas nogale būs piemērota tev. Aicini līdzi ģimeni un draugus, – mudina Tukuma tūrisma informācijas centrs.

Izziņas pasākumi skolēniem

 1. aprīlī Jaunmoku pils aicina skolēnus uz ikgadējo Putnu dienu. No plkst. 10.00 dabas izzinātājiem būs iespēja vērot putnus pils parkā, klausīties interesantus ornitologu stāstus par tiem, kā arī pašiem izgatavot putnu būrus. Kā pareizi vērot putnus, praktiskā nodarbībā Jaunmoku pils parkā iemācīs ornitologi Kaspars Funts un Dmitrijs Boiko. Ar dažādajām Putnu dienas aktivitātēm iepazīties var www.jaunmokupils.lv

Biedrība “Piekrastes Konvents” sadarbībā ar Tukuma 3. pamatskolu 19. aprīlī Tukumā aicina visus vidusskolu jauniešus piedalīties pasākumā “Zaļa un digitāla”. Informācija un pieteikšanās šeit – https://ej.uz/zalidigitali . Pasākuma gaitā jaunieši varēs iepazīties ar jauniešu kustībām Eiropā un uzzināt vairāk par Eiropas Komisijas nākotnes prioritātēm – Eiropas Zaļais Kurss un Digitālam laikmetam gatava Eiropa.

Sarunas un joki

Pēc pagājušā gada pavasara veiksmīgās pasākumu sērijas “Ufo, izstāsti kādu joku”, arī šogad aprīlī – joku mēnesī Ufo dosies ciemos pie skatītājiem ar jautriem stāstiem, jocīgām dziesmām un visādām izdarībām. Ja meklē iespēju aizmirst ikdienas rūpes, nāc 18.aprīlī pulksten 19:00 uz Kandavas kultūras namu! Biļetes “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā.​​ Adrese: Kandavas kultūras nams, Lielā iela 28, Kandava.

 1. aprīlī pulksten 19:00 Kandavas Vīna namā būs sirsnīgs un pozitīvs sarunu vakars ar rakstnieci, kino producenti Leldi Kovaļovu un kino aktieri Andri Daugaviņu par daudzsēriju filmu “Nelūgtie viesi”, kuriozām situācijām no uzņemšanas laukuma, radošumu un iedvesmu. . Vietas rezervācija pa tālruni 26593861. Adrese: Kandavas vīna nams, Ūdens iela 2, Kandava, Tukuma novads.

Radošās nodarbes un meistarklases

“Satiec savu meistaru” ietvaros 19. aprīlī no pulksten 13.00 Jaunpils vidusskolā būs radošā tikšanās ar stāstnieci Līgu Reiteri “Senās skolas stāsts”. Bet 20. aprīlī no pulksten 11.00 līdz 14.00 Jaunpils Amatu mājā iecerēta tikšanās un radoša darbošanās keramikā ar Velgu Melni. Savukārt 21. aprīlī no pulksten 11.00 līdz 14.00 Jaunpils Amatu mājā būs nodarbība  “Zīļu vainagu gatavošanas pamati”. Nodarbību vadīs Antra Kārkla. Pieteikšanās, informācija, rakstot uz e-pastu velga_pavlovska@inbox.lv vai zvanot uz tālruni 28301408 (Velga Pavlovska). Adrese: Jaunpils Amatu māja, Jaunpils, Tukuma novads.

 1. aprīlī plkst. 15.00 Džūkstes Kultūras namā radošā darbnīca, kurā būs iespēja izveidot saules ķērāju – saules zaķu māju! Dalības maksa 7 EUR, materiāli ir iekļauti cenā. Pieteikšanās, rakstot uz e-pastu dzuksteskultura@gmail.com vai zvanot uz tālruni 27231136. Adrese: Džūkstes Biedrību nams, Džūkstes pagasts, Tukuma novads.

Teātra izrādes

 1. aprīlī pulksten 19.00 Slampes Kultūras pilī būs skatāma režisora Dž. Dž. Džilindžera skumjā komēdija Liepājas Teātra viesizrāde “Līnenas Skaistumkaraliene”. Izrāde paredzēta pieaugušo auditorijai.

Bet jau 20. aprīlī pulksten 19.00 būs skatāma Slampes Kultūras pils amatierteātra “Spārni” pirmizrāde “Šauj viņu nost”. Ieeja bezmaksas. Adrese: Slampes Kultūras pils, Slampe, Slampes pagasts, Tukuma novads.

Aktīviem talkot gribētājiem

Pievienojies un radi Tukku Magi! 20. aprīlī aktīvie tukumnieki  un viesi aicināti uz Tukku Magi pagalma sakopšanas talku no pulksten 9:00 Pasta ielā 26 Tukumā, lai kopīgiem spēkiem sagrābtu lapas, salasītu zarus un pēcāk kopīgi baudītu autentisku ukraiņu boršču! Ņem līdzi grābekli, cimdus, labu omu un draugus! Adrese: Pasta iela 26, Tukums.

Mūzikas baudīšana iespējas

20.aprīlī pulksten 11:00 Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijā būs koru skate. Kā zināms, Tukuma novada amatierkolektīvi aktīvi gatavojas lieluzvedumam “Precību tirgus atkal Tukumā”, ko baudīsim pašā vasaras viducī. Skatē piedalīsies 13 novada koru kolektīvi. Adrese: Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzija, J. Raiņa iela 3, Tukums.

60 gadu jubileju svin populārais mūziķis un vairāku muzikālo projektu un grupu dalībnieks Ingus Ulmanis. Par godu jubilejai viņš viesosies arī Tukuma pilsētas Kultūras namā 20.aprīlī, kur viņa koncertu pulksten 18:00 būs iespēja baudīt arī tev!  Vairāk informācijas www.tukumakn.lv. Adrese: Tukuma pilsētas Kultūras nams, Lielā iela 1, Tukums.

 1. aprīlī pulksten 18.00 Jaunpils kultūras centrā Jaunpils Jauktā Kora simtgades jubilejas koncerts. Ieeja bez maksas. Adrese: Jaunpils pils, Baznīcas iela, Jaunpils, Tukuma novads.

Bet 20. aprīlī no pulksten 22.00 Džūkstes Kultūras namā Pavasara balle ar “Dialogs trijatā”.

Pasākums gardēžiem un ēst gatavotājiem

Aicinām uz fermentēšanas meistarklasi kopā ar burvīgo Magoni Boleiko 20.aprīlī, pulksten 14:00 Vānes Radošajā mājā “Smilgāji”. “Smilgāju” glāžšķūnī būs iespēja apgūt fermentēšanas pamatus, degustēt dažādus fermentētus gardumus (kvasu, dažādus sakņu salātus, dārzeņus un citus labumus), iegūt dažādas receptes un arī baktērijas startam(lūdzam paņemt līdz mazas burciņas), kā arī iedvesmoties veselīgam dzīvesveidam! Varēs nogaršot arī “Smilgāju” tradicionālo sodas maizīti un palutināt sevi ar smiltsērkšķu dzērienu vai kafiju. Pieteikšanās pa tālruni 26460588. 

Pasākums sporta entuziastiem

Kandavas un pagastu apvienība ar prieku aicina visus Kandavas un pagastu sportistus, sporta entuziastus un atbalstītājus uz gaidāmo sporta entuziastu vakaru, kas notiks 20. aprīlī plkst. 19:00 Kandavas kultūras namā. Vairāk informācijas www.kandava.lv

Tirdziņš Vānes pagastā

Noslēdz nedēļu ar iepirkšanos tirdziņā 21. aprīlī no pulksten 11.00 līdz 15.00 laukumā pie Vānes kultūras nama. Tirgotāji aicināti pieteikties, zvanot 29482777. 

 

Komentāri

 1. Nu, tātad, pēc “tik tok rizz party” jeb “savilcināšanas ballītes”, ejot mājas sāku pievērst uzmanību putnu dienas ierakstam, lai gan pa ielām klaiņot vakarā, kad jāiet uz nakts dusu, un uztvert savas ierīces zilās gaismas ekrānu nav pārāk veselīgi, vienalga nevarēju atraut savas acuzīlītes no putnu dienas pasākuma programmas. Tiešām, liels paldies pasākuma veidotājiem un to palīgstrādniekiem! Šogad, ceru, ka šogad ieradīšos laikā, jo pagāšo gadu biju paņēmis autobusa pakalpojumus un devies uz Tukuma reģionu, taču biju ieradies 7h par vēlu ar savu komrādu Ilmāru Sagandikovu (no dziļākā sirds dziļumu atverēm atvainojos, ja uzrakstiju tavu vārdu nepareizi, es sev nekad nepiedošu, ja pieļaušu šādu kļūdu). Ha! Kas par laikiem bija tad! Mūsu laikos nebija tādas putnu dienas, domāju, ka mūsdienu jauniešu bandas nevarētu izdzīvot bez putnu dienas notikumiem! Mums bija tikai veļu laiks, kas izglāba mūs no PSRS laika mocībām. Ar saviem komrādu brāļiem #Ilmārs Sagandikovs, bijām īsti nedzēļi! Mēs ar bandu un savu bāliņu, lavijāmies laukos un zagām sarkanābolus pa nakti, taču citreiz bija tā, ka stundenis jau sita 12 un naktsbāreņi sākās dzīties pakaļ! Kad bijām noskrējuši trīs arklus tālāk, jau elpa bija zudusi un kājas norautas! Taču atmados, ka brāļa sieva bija iekrutusi bedrē skrienot no naktsbāreņiem, #naktsbāreņi. Šādos mirkļos man nāk galvā Ojāra Vācieša vārdi :”Apburoša sieviete neseko pūlim. Viņa ir pati par sevi.”, tapēc atstāju viņu, lai mācās. Galu galā tagad eju pa lielo ielu un redzu, kā nakts bāreņi jeb dienaszagļi taisa kādu rituālu ap Merovica pieminekli, nu tie laikam ir izbēguši no savām koka naktsmītnēm, kas par laikiem! Galu galā slavu eiropai!!!

  1. Galvenais pasakums tvaika ielaa bus viitnes skruvesana pakaljaa.uz tiksanos ilmar

    1. Nu tad idiot ietinies palagaa un dodies uz kapiem..bus labs pasakums nedelas beigas

 2. Cienita redakcija vai tiesam tvaika ielaa ir brivdiena un sitie divi psihiski slimie ir palaisti brivsolii..

  1. Nomierinies but slimam nenozimee but mirusam…man ari ir savas tiesibas to aostiprinaaja palataa gulosais retarcs augsta ranga jurists

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *