VUGD pirmoreiz pasniegs jaunu apbalvojumu

16. novembrī Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā notiks svinīgs pasākums par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 94. gadadienai, kurā iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis un Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieks Oskars Āboliņš pasniegs Iekšlietu ministrijas un VUGD apbalvojumus dienesta labākajām amatpersonām un darbiniekiem, kas snieguši savu ieguldījumu dienesta attīstībā.

16. novembrī Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā notiks svinīgs pasākums par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 94. gadadienai, kurā iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis un Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieks Oskars Āboliņš pasniegs Iekšlietu ministrijas un VUGD apbalvojumus dienesta labākajām amatpersonām un darbiniekiem, kas snieguši savu ieguldījumu dienesta attīstībā. Pirmo reizi tiks pasniegta 21 VUGD apbalvojuma zīme «Par ieguldījumu starptautiskās palīdzības sniegšanā» tiem ugunsdzēsējiem glābējiem, kuri starptautisko vienību sastāvā devās uz Moldovu un Poliju, lai sniegtu savu palīdzību plūdu seku likvidēšanā un uz Krieviju dzēst mežu ugunsgrēkus.

Svinīgajā pasākumā ugunsdzēsējiem glābējiem pasniegs Iekšlietu ministrijas Goda zīmes, Goda rakstus un Pateicības, kā arī VUGD apbalvojuma zīmi «Par nopelniem» un «Par ieguldījumu starptautiskās palīdzības sniegšanā», VUGD Goda rakstus un Pateicības.

Iekšlietu ministrijas Apbalvojuma zīmi «Par pašaizliedzību» saņems trīs cilvēki. Šī gada 22. aprīlī Jelgavas novada Lielplatones pagastā Tīsos, ceļa Bauska-Dobele 36. km notika autoavārija – automašīna «Ford Probe» no tilta iekrita upē. Automašīnā atradās divi jaunieši, viens no viņiem izkļuva laukā, bet otrs palika slīkstošās automašīnas salonā bezsamaņas stāvoklī. Garām notikuma vietai brauca Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektors kapteinis Sandis Blūms. Viņš pamanīja cilvēku, kurš sauca pēc palīdzības. Tas bija no automašīnas izkļuvušais jauneklis. Blūms izsauca Neatliekamo medicīnisko palīdzību un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, tad ielēca upē un no slīkstošas automašīnas caur blakussēdētāja durvīm, kuras bija vaļā, izvilka bezpalīdzīgo puisi krastā.

Savukārt ugunsdzēsējs glābējs Igors Koltunovs sava dienesta laikā vairākkārt glābis cilvēkus. VUGD 22. jūlijā saņēma informāciju, ka kāds vīrietis uzkāpis Vanšu tilta vantīs. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka vīrietis atrodas vantīs un turpina ceļu augšup. Koltunovs uzlauza tilta balsta dzelzs durvis un pilnā aizsargtērpa ekipējumā uzkāpa pa vertikālām iekšējām kāpnēm uz tilta augšu. Vīrietis atradās vantīs apmēram 4-5 metru attālumā no augšas. Glābējs uzsāka sarunu ar vīrieti, kurš vēlējās nolēkt lejā. Tā kā uzsāktās sarunas ritēja veiksmīgi, tika uzskatīts, ka būtu nevēlams tās pārņemt psihologam, kurš bija ieradies notikuma vietā. Pārrunas tilta smailē ilga vairāk nekā divas stundas. Koltunovs spēja pārliecināt vīrieti nenolēkt. I. Koltunovs nolaida glābšanas virvi ar cilpu, ko bija paņēmis līdzi, vīrietim un tas tika uzvilkts tilta augšienē drošībā un nodots Valsts policijas darbiniekiem.

VUGD Vidzemes reģiona brigādes Cēsu daļā 25. jūlijā tika saņemta informācija, ka Ungura ezerā, apmēram 400 m no krasta, apgāzusies laiva ar četriem jauniešiem. Uz notikuma vietu steidzās Cēsu daļas auto cisterna ar laivas piekabi.

Tikmēr tuvumā dzīvojošais Verners Putniņš, sadzirdējis palīgā saucienus, nekavējoties ar savu krastā stāvošo laivu aizairēja līdz slīkstošajiem vīriešiem. Riskējot ar savu dzīvību, nebaidoties par sekām, viņš trīs vīriešus uzņēma savā laivā. Tā kā laiva nebija pietiekoši liela, lai uzņemtu visus cietušos, tad viens no vīriešiem turējās pie laivas borta. Kad glābēji ieradās notikuma vietā, viņi visus veiksmīgi nogādāja krastā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *