Attēlam ir ilustratīva nozīme AVOTS: sargs.lv

Valsts svētkos Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku gaisa kuģi veic pārlidojumus virs Latvijas pilsētām

Kā informē Aizsardzības ministrija, 18. novembrī par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienai tiek plānoti Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku un Valsts robežsardzes gaisa kuģu pārlidojumi virs Rīgas un lielākajām Latvijas pilsētām.

“Šogad svinīgos pasākumus nerīkojam, tomēr iespēju robežās vēlamies iepriecināt sabiedrību un 18. novembrī, Latvijas valsts dzimšanas dienā klātesoši būs draugi un sabiedrotie, kuri ar mums ir kopā arī ikdienā. Kopš Latvijas iestāšanās NATO, Alianses gaisa telpu virs Baltijas diendienā sargā sabiedroto gaisa kuģi, un tie būs klātesoši arī 18. novembrī, apliecinot savu klātbūtni un atbalstu,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš pauž gandarījumu sakot: “Latvijas un sabiedroto bruņotie spēki, un Iekšlietu ministrijas padotības iestādes demonstrē lielisku sadarbību ikdienā kopīgu uzdevumu izpildē, un gaisa kuģu dalība, godinot Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienu, ir kārtējais apliecinājums mūsu ciešajai sadarbībai un draudzībai”.

Lidojumam labvēlīgos laikapstākļos plkst. 12 virs Daugavas Rīgā, gar 11. novembra krastmalu  pārlidojumu veiks Gaisa spēku divi helikopteri “Mi-17” un divas lidmašīnas “An-2” un Valsts robežsardzes divi helikopteri “Agusta 109E Power” un divi helikopteri “Agusta Bell 119”. Pārlidojumā piedalīsies arī divi Vācijas un divi Itālijas Gaisa spēku  iznīcināji “Eurofighter”, kas veic patrulēšanu NATO gaisa telpā virs Baltijas un ASV Gaisa spēku degvielas uzpildes lidmašīna “KC-135”.  Savukārt Turcijas Gaisa spēku iznīcinātājs “F-16” veiks paraugdemonstrējumu gar Rīgas līča piekrasti, lidojot Jūrmalas tuvumā.

Pēc pārlidojuma virs Rīgas, gaisa kuģi pārlidos virs vairākām Latvijas pilsētām. Divi Vācijas Gaisa spēku iznīcinātāji “Eurofighter” pārlidos  Cēsis un Valmieru, savukārt divi Itālijas Gaisa spēku iznīcinātāji “Eurofighter” –  Daugavpili.

ASV Gaisa spēku degvielas uzpildes lidmašīna “KC-135”  pārlidos Jelgavu, Liepāju un Ventspili.

18. novembrī plkst. 12 par godu valsts neatkarības proklamēšanas gadadienai 21 nāciju zalvi no AB dambja veiks Zemessardzes 17. kaujas atbalsta bataljons.

Savukārt no 17. novembra plkst.15 līdz 19. novembra plkst.8 Daugavā pie Vanšu tilta atradīsies Jūras spēku kuģi A-53 “Virsaitis” un A-90 “Varonis”, un starp Vanšu un Akmens tiltiem atradīsies Jūras spēku kuģi KA-06 “Gaisma” un KA-08 “Saule” svētku noformējumā.

 

Komentāri

  1. Ir pienācis ilgi gaidītais 18.novembris. Šī svinīgā diena ir ļoti īpaša mūsu tautai. Tieši 1918. gada 18.novembrī mūsu tauta kļuva brīva, jo tika atgūtas mūsu senču zemes. Tika nodibināta Latvijas Republika. Latvija – tās ir mūsu tautas mājas. Latvija ir Latvju Dievu dāvana mums. Tieši 18.novembris ir īstais laiks, lai lūgtu Latvju Dievus. Aizlūgsim Latvju Dievus pār mūsu valsti, tautu un valdību. Uz klaja lauka ar izstieptām rokām lūgsim visvareno Pērkonu – Debesu Tēvu! Mežā pie svētakmeņa lūgsim visvareno Dabas Māti! Noliekot svecītes un ziedus uz tuvinieka kapa, lūgsim visvareno Veļu Māti! Savās mājās lūgsim visvareno Laimu! Lūgsim Latvju Dievus – mūsu zemītes un latvju tautas aizstāvjus! Ticēsim labajam. Ticēsim Latvju Dieviem. Lai Latvju Dievi ir ar mums! Lai Latvju Dievi mūs svētī!!!
    Ar Tēvzemes mīlestību, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
    #Latvija #Tēvzeme #brīvība #18.novembris #18.11.1918. #neatkarība #drošība #patriotisms #pagāni #svētbirzs #LatvjuDievi #Pērkons #Māra #Laima

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *