Tukumnieki iegūst smilšu skulptūru konkursā 1. vietu

Tukuma Mākslas skolas komanda – Madara Širina, Nadīna Jackovska un Luīze Jackovska – Pāvilostas smilšu skulptūru konkursā arī šogad ieguvusi 1. vietu. No smiltīm, ūdens un izskalojumiem viņas radīja smilšu skulptūru «Vientuļā koklētāja».

Tukuma Mākslas skolas komanda – Madara Širina, Nadīna Jackovska un Luīze Jackovska – Pāvilostas smilšu skulptūru konkursā arī šogad ieguvusi  1. vietu. No smiltīm, ūdens un izskalojumiem viņas radīja smilšu skulptūru «Vientuļā koklētāja».

Šī gada konkursa «Zelta smilšu grauds» tēma bija saistīta ar tautasdziesmām, tāpēc tukumnieces izvēlējās attēlot meiteni, kas sēž jūras krastā, spēlē kokli un gaida, lai mierā un klusumā atlido mūza…

Vispirms dalībniecēm sava ideja bija jāizstāsta projektu konkursa žūrijai, bet pēc tam, iekļūstot 15 labāko vidū, varēja iecerei ļaut īstenoties dzīvē Pāvilostas pludmalē. Darba gatavošanā drīkstēja izmantot tikai dabas materiālus, taču viss pārējais – ideja, oriģinalitāte un prasme veidot skulptūru – bija katras komandas ziņā. Tiesa, izveidot sēdošu figūru, turklāt tik apjomīgu, komandai bija liels pārbaudījums, tāpat kā intensīvais darbs saules svelmē, taču ar pašu nosprausto uzdevumu Mākslas skolas audzēknes lieliski tika galā.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.