Attelam ir ilustratīva nozīme

Tapusi virtuāla izstāde par plastmasas piesārņojumu

Laikā, kad dzīvojam mērenas sociālās distancēšanās gaisotnē un jebkura publiska pasākuma apmeklēšana ir jāpārdomā vairākkārtīgi, “Zaļā josta” piedāvā veselībai drošu, videi draudzīgu un unikālu iespēju – apmeklēt izglītojošu un iedvesmojošu daudzdisciplināru izstādi par vides tēmu “Plastmasa, kurā dzīvojam / kuru atstājam”. Izstāde bez maksas skatāma tiešsaistē vietnē https://liveinleaving.eu/.

Par izstādes tapšanas ideju stāsta “Zaļā josta” projekta vadītāja Aija Caune: “Galvenā ideja bija izveidot izstādi par plastmasas piesārņojuma problēmu, tās cēloņiem un risinājumiem, mākslinieku un vides profesionāļu veidotā kopdarbā, izveidojot to mājaslapas veidā. Izstāde tapa šajā vasarā, laikā, kad dzīvojām ne tikai vides piesārņojuma, bet arī Covid-19 vīrusa radītā veselības apdraudējuma ēnā, tādēļ izvēlējāmies tādu izpausmes formu, kas cilvēkus neapdraudētu, bet ļautu distancēti pārdomāt izstādē akcentēto tēmu.”

Izstāde tapusi starptautiska projekta “Plastic Free Ocean” (vairāk par projektu – www.ccb.se/plastic-free-ocean ) ietvaros, kurā “Zaļā josta” piedalījās kā partnere. Ņemot vērā projekta starptautisko gaisotni, un, lai uzrunātu plašāku auditoriju, izstāde veidota angļu valodā, bet video sižeti ierunāti krievu valodā ar angļu subtitriem.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.