Somija šokēta par notikušo slaktiņu skolā

Dziļi šokētie Somijas iedzīvotāji ceturtdien sēroja par vidusskolā notikušo slaktiņu, kurā tika nogalināti astoņi cilvēki. Somijā ceturtdien izsludinātas sēras, un visā valstī karogi bija nolaisti pusmastā.

Dziļi šokētie Somijas iedzīvotāji ceturtdien sēroja par vidusskolā notikušo slaktiņu, kurā tika nogalināti astoņi cilvēki. Somijā ceturtdien izsludinātas sēras, un visā valstī karogi bija nolaisti pusmastā.

Daudzi cilvēki nelielajā Tūsalas pilsētiņā pie skolas nolika ziedus, vainagus un degošas sveces, pieminot traģēdijas upurus.

Somijas premjerministrs Mati Vanhanens paziņoja, ka apšaude skolā ir šausmīga un neaptverama traģēdija.

18 gadus vecais Peka Eriks Auvinens trešdien sarīkoja asinspirti savā skolā – Jokelas ģimnāzijā Tūsulas pilsētā, nogalinot astoņus cilvēkus un pēc tam iešaujot sev galvā.

Policija pavēstīja, ka no nogalinātajiem trīs bija sievietes – 61 gadu vecā skolas direktore, 42 gadus vecā medmāsa un kāda 25 gadus veca sieviete, kas skolā apmeklēja tālākizglītības kursus, un pieci zēni vecumā no 16 līdz 18 gadiem.

"Visi upuri mira no šautām brūcēm, un neko viņu glābšanai nebija iespējams darīt," sacīja policijas pārstāvis.

Uzbrukumā vēl 12 cilvēki ievainoti – vienu cietušo ieskrambājusi lode, citi bija panikā izlēkuši pa pirmā stāva logiem un savainojušies ar stikliem.

Auvinens, nenākot pie samaņas, nomira trešdienas vakarā no ievainojuma galvā Helsinku universitātes slimnīcas traumatoloģijas nodaļā.

Pēc policijas novērtējuma, viņš rūpīgi izplānojis savu uzbrukumu un apzināti to realizējis 7.novembrī, Krievijas boļševiku revolūcijas 90.gadadienā.

Auvinens aptuveni piecas stundas pirms uzbrukuma interneta vietnē "YouTube" ievietojis videoierakstu, kurā izklāstīja savus uzbrukuma nodomus.

Videomateriālā ar nosaukumu "Jokela High School Massacre – 11/7/2007" ("Slaktiņš Jokelas skolā – 2007.gada 7.novembrī) redzams Auvinens ar pistoli rokā, fonā skanot Vācijas industriālā roka grupas KMFDM dziesmai "Stray Bullet".

"Mērķis: Jokelas vidusskola, skolēni un pasniedzēji, sabiedrība, cilvēce, cilvēku dzimums. Uzbrukuma veids: masu slepkavība, politiskais terorisms. Kaut arī kā mērķi es izvēlējos skolu, mani uzbrukuma motīvi ir politiski un daudz, daudz dziļāki, un tāpēc es nevēlos, lai šo sauktu tikai par "apšaudi skolā". Lielākā daļa no jums ir pārāk iedomīgi un aprobežoti, lai saprastu," Auvinens saka savā vēstījumā.

Auvinens ar lietotāja vārdu "Sturmgeister89" portālā bija izvietojis vēl vairākus videosižetus, kuros tika demonstrēta pistole un šaušana.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.