Skaistās, skaistākās, visskaistākās

Tā var raksturot sētas, kuras brauca lūkot un vērtēt konkursa «Sakoptākā sēta Kandavas novadā» komisija.

Tā var raksturot sētas, kuras brauca lūkot un vērtēt konkursa «Sakoptākā sēta Kandavas novadā» komisija.

Iepriekšējos laikraksta numuros atspoguļojām redzēto katrā pagastā, bet nu pienākusi reize atklāt konkursa laureātus. Jāteic gan, ka katrā vietā, kur pabijām, redzējām kaut ko īpašu un ievērības cienīgu – akurāti appļauts, kopts mauriņš, oriģināli veidoti apstādījumi, tīkamas atpūtas vietas, atjaunotas un no jauna radītas ēkas. Un viss kopumā – iekoptie dārzi, apkārtnes plānojums, ēku ārējais izskats – liecina par īpašumu apsaimniekotāju vēlmi izveidot ap sevi skaistu un sakoptu vidi.

Vērtēšanas komisijas locekļi vienprātīgi atzina, ka izvērtēt redzēto un noteikt labāko no labākajām sētām ir gluži vai neiespējami, jo katrā vietā ir kaut kas vienreizējs un neatkārtojams.

Par sakoptāko sētu novadā atzīti Matkules pagasta «Rožkalni», kur saimnieko Reinis un Dana Rožkalni un Silvija Zupāne.

Novada sakoptāko sētu titulu ieguvēju skaitā ierindotas arī: Matkules pagastā

«Arāji» (apsaimnieko Gunta Katlapa un Ojārs Tramdahs), «Ķempji» (Ingvilda Knāviņa un Aivars Jansons); «Rājumi» (Agnese Užāne-Priedniece un Aldis Priednieks). Zemītes pagastā: «Dainas» (Maruta un Aivis Vilumsoni), «Klāvi» (Melita un Aleksejs Gazdjuki), «Akācijas» (Zigrīda Baranova un Guntis Eglītis).

Cēres pagastā: «Rūķīši» (Dzintra un Airis Vilsoni), «Liellābji» (Biruta un Arvīds Grenevici), «Skujas» (Aija un Dainis Bērziņi). Kandavas pagastā: «Grīvas» (Aira un Arvils Čabaji), «Vīnkalni» (Aīda un Jānis Imūni), «Limbuži»

(Dace Untāle), «Valmaņi» (Dzintra Sprosta un Fēlikss Zakovičs). Kandavas pilsētā: Talsu ielā 41 (Agrita un Harijs Žakaiši), Saules ielā 10 (Ilze Dravniece un Ivars Adiens), Rūmenes ielā 26 (Gunda un Ingus Cīruļi).

Daudzdzīvokļu māju konkurencē šogad uzteikti Kūrorta ielas 2, Ozolu ielas 9, Zīļu ielas 12 un «Liepas» daudzdzīvokļu nami un to iedzīvotāji.

Savukārt iestāžu un uzņēmumu vidū par labāko, skaistāko un sakoptāko atzīts Valsts Kandavas lauksaimniecības tehnikums (direktors Ivars Lasis) un tā apkārtnē esošā plašā un allaž sakoptā teritorija.

Ik gadu konkursam pieteikto un vērtēto sētu īpašnieki tiek aicināti doties ekskursijā un jau vakar un aizvakar viņi pabija Igaunijā. Tā būs lieliska iespēja stāstīt par savu pieredzi, kā veidot, pārveidot un radīt sirdij un acīm tīkamu vidi, kurā dzīvojam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *