Sadalītas «Sējēja» balvas

Ikgadējā lauksaimnieku konkursā, kurš norisinās jau 25. gadu, apbalvoto vidū arī saimniecības un uzņēmumi no mūsu puses.

Ikgadējā lauksaimnieku konkursā, kurš norisinās jau 25. gadu, apbalvoto vidū arī saimniecības un uzņēmumi no mūsu puses. Nominācijā «Ģimene lauku sētā» laureātos Kandavas novada zemnieku saimniecība «Krikši», kur saimnieko Celmiņu ģimene. Šī ir bioloģiskā saimniecība, kurā nodarbojas ar gaļas lopu audzēšanu. «Sējējs 2018» augstāko apbalvojumu nominācijā «Gada uzņēmums pārtikas ražošanā» saņēma a/s «Jaunpils pienotava», vadītājs Viestus Krilovs. Bet par ieguldījumu mūža garumā lauksaimniecības nozarē tika sumināta agronomijas zinātņu doktore Māra Skrīvele. Viņa ilgus gadus ir strādājusi arī Pūres dārzkopības izmēģinājumu stacijā un kā vien spēdama cīnījusies par savas nozares izaugsmi visas valsts mērogā. Pašlaik izcilā agronome ir LLU Dārzkopības institūta vadošā speciāliste un aizvien uzskata, ka zinātne pie mums par maz tiek atbalstīta, ka mums ir pārāk maz kvalificētu konsultantu, kas varētu palīdzēt zemniekam, lai augļkopība kļūtu par zinātniski pamatotas un ekonomiski izdevīgas saimniekošanas rezultātu.

Komentāri

  1. Liels prieks par Tevi Māra,bet mani atceraties ,kad es biju 80.gados Tukuma rajona galvenais augu aizsardzības un toreiz saimniecības skatījās pēc rādītājiem cik daudz ir aizsargāti augļkoki pret kaitēkļiem un slimībām,kad es to pārņēmu Tukuma rajons bija pēdējā vietā Latvijas republikā ,bet 1990.gadā bija pirmajā trijniekā kā viens no labākajiem,tā es esmu palīdzējis arī ķiploku audzētājiem,jo Latvijā audzētie ķiploki ir daudzos veikalos un Tukuma tirgū.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.