Attēlam ir ilutratīva nozīme

Par vajadzīgiem un nevajadzīgiem īpašumiem

Neierastos apstākļos – Smārdes pamatskolas zālē – 21. maijā norisinājās novada domes sēde. Tā bija pirmā klātienes sēde pēc divu mēnešu pārtraukuma, kurā deputāti izskatīja 28 darba kārtības jautājumus. Lielākoties, kā ierasts, tie bija saistīti ar nekustamajiem īpašumiem, bet neiztika arī bez “pandēmijas laika lēmumiem”, piemēram, deputāti nolēma neatbalstīt jau iesniegtos projektus un uz laiku atlikt arī pašu projektu konkursu novada jauniešiem.

Novada domes sēde

Atliek ieceres un plāno mainīt nolikumu

Proti, atsaucoties uz to, ka valstī vēl arvien ir ārkārtas situācija, kas sēdes norises laikā vēl bija aktuāli, un arī uz spēkā esošiem ierobežojumiem, deputāti noraidīja divus Engures jauniešu projektus, kas katrs savā laikā jūnijā plānoja organizēt nometnes, lai padziļinātāk apgūtu fotografēšanas un filmēšanas māku. Noslēgumā bija paredzēta arī izstāde. Tomēr, kā skaidroja domes priekšsēdētājs Gundars Važa, ja jau mācības notika neklātienē, tad jau arī šādus pasākumus tomēr šobrīd nevajadzētu atbalstīt. Daļēji tam iebilda izpilddirektors Imants Valers, kurš atgādināja, ka mērķis, izveidojot šo konkursu, ir bijis iemācīt jauniešiem rakstīt projektus, izplānot finanses un sastādīt atskaites. Un tas ticis jau darīts, tādēļ ieteica projektus nevis noradīti pilnībā, bet gan uz laiku atlikt. Tāds bija arī gala lēmums, kaut deputāti vēl nevienojās, uz cik ilgu laiku šī “atlikšana” notiks. Tāpat arī kārtējo reizi deputāti diskutēja par to, ka nākotnē varbūt tomēr vajadzētu pārskatīt konkursa nolikumu un, ļoti iespējams, konkrētāk noformulēt, kādas ieceres saņem pašvaldības finansējumu. Konkrēti rosinājumi gan šajā reizē vēl neizskanēja.

Atlikts jeb noraidīts tika arī trešais projekts, kas savukārt paredzēja atjaunot volejbola laukumu Bērzciemā. Šajā gadījumā, skaidroja G. Važa, iemesls gan esot cits. Proti, laukums atrodas uzņēmuma «Latvijas valsts meži» īpašumā un bez saskaņošana pašvaldība tur neko izlemt nemaz nevarētu. Tajā pašā laikā deputāti pārrunāja, ka atbalstu varētu noformēt kā savādāk, piemēram, līdzfinansējot laukuma inventāra iegādi, bet arī par šo vēl gala lēmums tikai gaidāms.

Aicina pārņemt LLU atpūtas bāzi 

Tāpat pašvaldība bija saņēmusi piedāvājumus no Latvijas Lauksaimniecības universitātes pārņemt tās īpašumus «Mežvecupe», «Vecupe» un «Viesvecupe», kas plašāk zināms kā kempings. Deputāti iepriekš lēmumu bija atlikuši, bet īsi pirms maija sēdes pat braukuši īpašumu raudzīt klātienē. Tomēr noslēgumā secinājuši, ka jāiegulda būtu pārlieku daudz, ja vēlētos atpūtas bāzi pielāgot, piemēram, sociālām vajadzībā. Tāpat bāze atrodas salīdzinoši nomaļus un piebraukšanas iespējas tai ir apgrūtinātas. Līdz ar to, vienam deputātam balsojot pret (Aija Rudovska), deputāti tomēr nolēma, ka pašvaldības autonomo funkciju veikšanai konkrētais īpašums nebūs nepieciešams.

Papildu ceļa zīme un nevajadzīgs pagrabs   

Vēl arvien turpinās satiksmes uzlabošana Lapmežciemā. Šajā reizē, lai Stadiona, Rugāju, Smilšu, Upes un Ozolu ielā pārvietošanās būtu drošāka, tiks uzstādītas braukšanas ātrumu ierobežojuma ceļa zīmes «30». Darbi jau saskaņoti arī ar uzņēmumu «Latvijas valsts ceļi».

Vēl sēdē deputāti lēma par sociālā aprūpes centra «Rauda» īpašumiem. Pirmkārt, no bilances noņēma pagrabu, kas, kā izrādās, jau tāpat ir citas personas īpašumā. Otrkārt, pēc neveiksmīgiem mēģinājumiem izsolīt centra busiņu «Mercedess Sprinter» deputāti nolēma veikt vēl vienu mēģinājumu un transportlīdzekli pārdot par brīvu cenu. Sākumcena gribētājiem – 500 eiro.

Pētīs gruntsūdeņus

Mazu laukumiņu jeb 18 m² Industriālajā parkā deputāti nolēma uz septiņiem gadiem nodot VSIA «Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centram». Mērķis ir izveidot urbumu aptuveni 35 līdz 37 metru dziļumā un pētīt, monitorēt gruntsūdeņus. Šis pētījums ir Eiropas kohēzijas fonda finansēts un būs aktuāls vēl tuvākos septiņus gadus. To, vai arī pašvaldībai būs pieejami pētījuma rezultāti vai būs iespēja izmantot urbumu, – laiks rādīšot.

Turpmāk vēl.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.