Nodibināta Latvijas Velo Polo asociācija

Pēc iegūtajām augstajām vietām starptautiskajās Velo Polo sacensībās Polijā «Warsaw Open» Latvijas velo polo entuziasti ir nodibinājuši asociāciju, lai popularizētu šo sporta veidu, rīkotu sacensības un piedalītos starptautiskos turnīros.

Pēc iegūtajām augstajām vietām starptautiskajās Velo Polo sacensībās Polijā «Warsaw Open» Latvijas velo polo entuziasti ir nodibinājuši asociāciju, lai popularizētu šo sporta veidu, rīkotu sacensības un piedalītos starptautiskos turnīros.

Septembra beigās notikušajā starptautiskajā Velo Polo turnīrā «Warsaw Open» piedalījās trīs komandas no Latvijas: «Terpentīns», «miit-tiim» un «Ūsiņš Jāj» ieņemot attiecīgi 5., 7. un 9. vietu. “Rezultāti šādā starptautiskā turnīrā ir ļoti iepriecinoši, ņemot vērā, ka vispār Latvijā esam sākuši to darīt nesen un darbojamies amatieru līmenī,” stāsta komandas Terpentīns kapteinis un viens no Velo Polo kustības aktīvistiem Latvijā Jānis Sinkevičs. Varšavas čempionātā piedalījās 16 komandas no piecām valstīm.

Velo polo aizsācies 19. gs. beigās Īrijā, sportaveids ticis atvasināts no klasiskā zirgu polo, savukārt jau 1908. gadā Londonas Olimpiskajās spēlēs notika paraugspēle starp Īriju un Vāciju. Mūsdienās polo tiek spēlēts uz asfalta vai jebkura cita cietā seguma, kas pieejams pilsētas vidē. Katrā komandā ir trīs cilvēki, mērķis ir ar nūju iesist bumbu pretinieka vārtos. Sportaveids strauji iekaro popularitāti visā pasaulē, jo arvien vairāk cilvēku dzīvo pilsētās un ikdienā pārvietojas ar velosipēdiem. Starp citu, treniņu starplaikos velo polo spēlējis arī šī gada Le Tour De France uzvarētājs Bradley Wiggins – lai attīstītu līdzsvaru, koordināciju un reakciju

Asociācijā ir iesaistījušies vairāki Velo Polo un velosporta entuziasti, jau pazīstamā velokafejnīca MIIT kā arī vairākkārtējais Tour de France dalībnieks un velosporta atbalstītājs Arvis Piziks. “Es vienmēr atbalstu entuziasmu, jaunas idejas un velosportu. Šobrīd cietā seguma Velo Polo ir jauns un maz attīstīts sportaveids, bet tāds pats nesen bija arī BMX, un redziet, kas no tā ir iznācis!” stāsta sportists. Asociācija organizēs turnīrus Latvijā un atbalstīs mūsējo piedalīšanos arī starptautiskos turnīros. Tomēr kā galvenā prioritāte ir izvirzīta sportaveida popularizēšana un jaunu biedru piesaistīšana.

“Visi, kam ir interese izmēģināt savus spēkus velo polo, laipni aicināti mums pievienoties Sapņu Fabrikā,” aicina Latvijas Velo Polo asociācijas vadītājs Kristaps Krūmiņš, “ekipējumu – velosipēdu, nūjas un bumbas mēs iedosim, paņemiet tikai ķiveri!” Kā komunikācijas platforma šobrīd tiek izmantota Facebook lapa – Riga Bike Polo (facebook.com/RigaBikePolo), kur iespējams uzzināt sīkāku informāciju par treniņu laikiem, sacensībām un to norises vietu, kā arī sazināties ar asociācijas biedriem un spēlētājiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.