Attēlam ir ilustratīva nozīme

Tukuma novadā iecerēts vēja parks «Tume»

Kā lasāms Vides pārraudzības valsts biroja mājas lapā, 29. aprīlī birojs pieņēmis lēmumu par ietekmes uz vidi novērtējuma (IVN) procedūras piemērošanu vēja parkam «Tume», kas izvietots Zemītes, Jaunsātu, Zantes, Irlavas, Jaunpils un Tumes pagastā.

Var būt ietekmēti 236 īpašumi

Izpētes teritorijā iekļauti 236 īpašumi un to zemes vienības. Kā norāda birojs, vēja parkā plānots uzstādīt līdz 32 jaunākās paaudzes vēja elektrostacijām (VES), kuru kopējā jauda varētu sasniegt aptuveni 222 MW vai vairāk (katras stacijas nominālā jauda plānota aptuveni 8 MW). Precīzs izbūvējamo VES skaits un novietojums, kā arī uzstādāmo VES modelis un tehniskie raksturlielumi šobrīd vēl nav noteikti – to paredzēts vērtēt IVN procesa ietvaros, tāpat kā vējeņu izvietojumu un vēja parka kopējo jaudu.

 

Vairāk lasāms otrdienas, 7. maija laikrakstā ŠEIT=========>>>>>>>>>>>>

Komentāri

   1. Tie vēja parki ir bīstami visai dzīvai radībai, arī cilvēkiem. Kā tie cilvēki ilgtermiņā varēs padzīvot pie tādas nemitīgas vibrācijas, dūkoņas, dunoņas, šalkoņas, sarkano gaismu mirguļošanas, spārnu ēnu mešanas, kas viss dod pa nerviem? Nereāli “labas” investīcijas lauku atbrīvošanai no cilvēkiem un zemes piecūkošanai par labu sazin kam ārpus Latvijas.

    1. Vai pamatojums ir? Bet gudros faktus pats nupat izdomāji, un dzīvē tavam faktoloģiskajam materiālam apstiprinājuma nav?

   2. Tu saki, ka putni ir akli? Tad jau viņi ir tik neveikli, ka var ar kailām rokām noķert lidojošu.

 1. KANADAS dok. filmā pirmie aizgāja putni tad tuvāka fermas lopi ātra tempā sausmigā navē, tad berni slimo, kad atbrauc no pilsetas ciemos, tad ilgāk turas cilveki paveci.
  ASV FILMA pēc gadiem 20 līd 30 tur nekas neaug tuksnesis ar vārgiem kokiem, sabrukusām ēkam, neapstradatu zemi,bez cilvēkiem. 1 tv. rādija pirms šitā trakuma.
  VĀCIESI PROTESTĒ un nelauj ne cm vairak uzstadit jaunus tor;nus. MĒs esam letticigU muļķišu zeme. Saules parkiem nav tik baiss rezults.

  1. Šos faktus tu pats nupat izdomāji? Man kaut kā ir skepse pret anonīmiem sazvērestību teoriju izplatītājiem, kas pārtiek no cilvēku bailēm. Bailes un paranoja nav zinātniska pieeja.

   1. Zinātniska pieeja ir tikai man! Es pat svētā zariņa raustīšanas rituālu veicu zinātniski-ievērojot visas ES regulas!

    1. Neizliecies par mani. Tev taču neviens nestāv ar pielādētu pistoli pie deniņiem un neliek zagt manu pseidonīmu (segvārdu). Tad nedari to. Pretējā gadījumā tu esi garīgi slims indivīds, kam nav ko darīt, kā vien riebeklības internetā rakstīt.
     Esmu divus gadus studējis ķīmijas inženierzinātni bakalauros RTU un tagad studēju bioloģiju baltās bioloģijas novirzienā LU DAC. 17. maijā beidzas studijas. Izstrādājot kursa darbu un diplomdarbu es puslīdz iemācījos atšķirt zinātnisko literatūru no sadzīviskas dabas rakstiem. Nepazemo mani. Un nepublicē manā vārdā stulbības.
     Neesmu speciālists enerģētikā (tai skaitā zaļajā enerģijā), bet es māku atšķirt nevesela cilvēka paranoidālus runas plūdus no kaut cik pamatota viedokļa.

      1. Skolnieciņš saka: 08.05.2024 18:44 Es neesmu kristietis. Lūdzu, neskandini manā vārdā kristiešu saukļus.

     1. Ja ” studē” tad tik klajas” gudrības” jau nu nevajadzētu rakstīt.Kau esi esi anonīms.Kāds labums no turbīnām tiem ,kas dzīvi netālu.Padomju vara noteikusi ka 800 metri no mājas ir dikti pietiekoši.Jo pats taču sev tuvumā to nedarīs.Kāpēc Tumē,bet ne Baltezerā vai Ādažos ,Ķīšezers arī dikti feina vieta,Mārupe tur klajumi! Kāpēc ne tur?

  2. Bet kāpēc Nīderlandē, kura visa ir vienkārši nosēta ar vēja ģeneratoriem, nekas no šī nenotiek? Kaut kā nedzirdās, ka visa Holande ir izmirusi.

 2. CIK ļoti var nemīlēt savu zemi un šādi to piemēslot?!?
  Līdz Abavas senlejas dabas parka robežai jau pielīduši.

  1. Anonīms saka: 07.05.2024 21:04 Zinātnisks pamatojums ir? Bet tu gribi, lai tas sūda BREL darbotos, un Latvija būtu no krievijas energoatkarīga? Ja nav zinātniska pamatojuma, tad tavi spriedelējumu ir neslavas celšana.

    1. tu saka: 08.05.2024 11:07 Gribu redzēt tavu vārdu, uzvārdu un personas kodu.

      1. ? saka: 08.05.2024 18:11 Valsts policija var pie tevis veikt kratīšanu. Negribi to? Prokremliskus aktīvistus laicīgi ir jāizķer.

       1. Izķer pajoliņ tarakānus sev galvā!:D Tev vieta tvaika ielā, nevis LU kā tu te deklarē:DD

        1. :DD saka: 09.05.2024 08:11 Pieļauju, ka man cilvēcības ir vairāk nekā visiem troļļiem te kopumā. Tad jau ntz.lv var slēgt ciet komentāru sadaļu, ja normālu viedokli tapat izsmies kaut kādi galvas slimnieki.

   1. Kāds ir pamatojums? Ja LV elektrības savas pietiek?Man saules paneļi pacelti1,3 m priekša no zemes un kazas un aitas ganās! Zāle aug griezdamās!Paneļus neražo LV bey veči kas liek vietējie.Ģenģerus liks citi un nsuda par elektrību ies citiem.LV paliks ministriem un patvaldibu ,” interese” un sačakarēta vide.Kas 600 tonnu pamatus arā raks? Kur liksim spārnus( kurus jāmaina) torņus? Apkopes arī veči no servisa netsisīs
    Tad kur bez ” atbildīgo” patvaldību utt ir Latvijas iedzīvotāju intereses? Ja ir ko tet stāsti!

 3. Pat izlaižot faktus par totālu piegānīšanu,arī ekonomiskais pamatojums ir balstīts lozungos un propagandā. Pēc Eirobarometra statistikas,dārgākā elektroenerģija ir valstīs ar lielāku “zaļās”enerģijasražošanas īpatsvaru,jo šī dārgā enerģija principā nav vajadzīga,bet tiek caur dažādām shēmām notirgota ,par ko samaksā gala patērētāji.

  1. Adriatico saka: 08.05.2024 18:10 Lūdzu, atsauces uz zinātniskajām publikācijām un grāmatām (vēlams e-bibliotēkās, kam ir LU aboniments). Pretējā gadījumā tu, pļēgur, mal niekus. Paša izdomāti apgalvojumi nevar pierādīt viedokļa patiesumu. It īpaši no prokremliski noskaņota aktīvista mutes.

   1. Nu tad saka: 08.05.2024 22:20 TAP portāla Sabiedriskās apspriešanas sadaļā es esmu publiski pieejams. Vari tur arī paust savu viedokli.

 4. Visabākais ir, ka Zemītes iedzīvotāji par šo neko absolūti nezin! Varbūt vajag sākt ar viņu aptauju, aizvest ekskursijā kaut kur uz kādu Vācijas ciematiņu, kas dzīvo zem šīm te ķerkatām – lai aprunājas ar turieniešiem? Un pēc tam sākt tur kaut ko pētīt, vērtēt un plānot?!

 5. Visi komentāru drosminieki baidās, ko bilst TAP portāla Sabiedriskās apspriešanas sadaļā. Taču anonīmi ir gatavi izrunāties ar nelabiem vārdiem, apsaukāties un slikti uzvesties.

 6. Skolnieciņ,tobiš es, ej di.st,tu ar savu demagoģiju pārdosi māti un tēvu,ddd

  1. Skolnieciņš saka: 13.05.2024 21:13 Kas ir tobiš? Rusicisms? Rusicismus es nerakstu. Ntz.lv pie komentāriem var uzlikt redzamas IP adreses.
   Tap portālā ko baidies rakstīt, segvārdu zagli? Tur var pat par ekoloģiju rakstīt savu viedokli, kad ir likumprojekts. Bet tu klusē. Taču šeit tu par mani izņirgājies un jūties nesodīts, un varens.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *