Melnajā jūrā spēcīgā vētrā avarējuši jau vismaz septiņi kuģi

Spēcīgā vētrā, kas plosās Melnajā jūrā pie Kerčas šauruma, avarējuši jau vismaz septiņi kuģi, svētdien vēsta Krievijas mediji. Kerčas šaurums savieno Melno jūru un Azovas jūru.

Spēcīgā vētrā, kas plosās Melnajā jūrā pie Kerčas šauruma, avarējuši jau vismaz septiņi kuģi, svētdien vēsta Krievijas mediji. Kerčas šaurums savieno Melno jūru un Azovas jūru.

Smagākā no šīm avārijām notikusi naktī uz svētdienu, kad, pārlūstot Krievijas degvielas tankkuģim "Volgoneftj", Melnajā jūrā izplūdušas aptuveni 1200 no 4700 tonnām mazuta, kas kuģī atradās. Apkalpei, kas patvērusies uz pārlūzušā kuģa priekšgala, izdevies paglābties uz sēkļa.

Kā radiostacijai "Majak" sacījis starptautiskās vides aizsardzības organizācijas "Ekozaščita" vadītājs Vladimirs Sļivjaks, tā ir viena no pēdējo gadu lielākajām ekoloģiskajām katastrofām Krievijā, un tās seku likvidēšanai būs vajadzīgs "ne viens vien gads". Viņš prognozējis zivju masveida bojāeju un pieļāvis iespēju, ka tiks piesārņotas atpūtnieku iecienītās pludmales.

Vēlāk viens pēc otra turpat netālu nogrima divi Krievijas sauskravas kuģi ar sēra kravu – Voļnogorsk" un "Nahičevaņ". Pirmā kuģa apkalpe izglābta, par otrā kuģa jūrnieku likteni šobrīd netiek ziņots.

Nelaimē nonācis vēl viens kuģis ar tādu pašu kravu – tā tilpnēs sācis ieplūst ūdens, bet kuģa "Koveļ" apkalpe vēl cenšas to glābt.

Attiecībā uz šīm avārijām Sļivjaks norādījis, ka arī tās ir potenciāli bīstamas, ja konteineri ar sēru zaudētu hermētiskumu, bet pagaidām par to netiek ziņots.

Turpat netālu noenkuroto liellaivu "Demetra" ar 3000 tonnām mazuta vētra norāvusi no enkura un dzen Tuzlas sēres virzienā.

Netālu no Novorosijskas uz sēkļa uzsēdušies vēl divi kuģi – viens ar Gruzijas un otrs ar Grieķijas karogu.

Vētra Kerčas šauruma rajonā šobrīd joprojām pieņemas spēkā. Vēja ātrums sasniedz 32 metrus sekundē, bet viļņu augstums – 4,5 – 5 metrus.

Amatpersonas ziņo, ka no Kerčas šauruma jūrā izdevies izvest 42 kuģus, bet šaurumā joprojām noenkurojušies 17 kuģi.

Krievijas Ārkārtējo situāciju ministrijas dienvidu reģionālajā centrā izveidots operatīvais štābs.

Lielus postījumus vētra nodarījusi arī pašā Krimas pussalā. Daļai Simferopoles trūkst elektrības un ūdens, pilsētā joprojām nav atjaunota trolejbusu satiksme, traucēti interneta sakari.

Tikmēr arī Barenca jūrā uzsēdies uz sēkļa Krievijas zvejas traleris. Kuģa apkalpe nav cietusi. Palīgā tralerim ieradies Norvēģijas krasta apsardzes kuteris.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.