Lietuvā policists uz gājēju pārejas sabraucis trīs zēnus! Atkāpjas iekšlietu ministrs!

Lietuvas iekšlietu ministrs Raimonds Šuķis pirmdien atkāpās no amata pēc nesaskaņām ar Valsts policijas komandieri par satiksmes negadījumu, kurā policists alkohola reibumā notrieca trīs zēnus, kas gāja bojā.

Lietuvas iekšlietu ministrs Raimonds Šuķis pirmdien atkāpās no amata pēc nesaskaņām ar Valsts policijas komandieri par satiksmes negadījumu, kurā policists alkohola reibumā notrieca trīs zēnus, kas gāja bojā.

"Šuķis šorīt iesniedza demisiju," pavēstīja Lietuvas premjerministra Ģedimina Ķirķila pārstāve Nemira Pumprickaite.

Ķirķils vēlāk pēc tikšanās ar Lietuvas prezidentu Valdu Adamku izlems, vai pieņemt Šuķa demisiju.

Pagājušo trešdien Skodas rajona Aleksandrijas ciemā vieglais automobilis BMW uz gājēju pārejas ietriecās astoņu bērnu grupiņā un sabrauca trīs desmitgadīgus zēnus. Viens no bērniem mira notikuma vietā, viens – ceļā uz slimnīcu un vēl viens – jau slimnīcā. Aculiecinieki stāsta, ka BMW braucis lielā ātrumā, cenšoties apdzīt citas mašīnas.

Kā, atsaucoties uz viena bojāgājušā zēna vecmāmiņas teikto, raksta avīze "Lietuvos Rytas", mašīna apstājusies tikai pēc ietriekšanās elektrības stabā. Piedzēries autovadītājs nomurminājis: "Atvainojiet, bērni", pārsēdies citā mašīnā un aizbraucis.

Pēc policijas ziņām, pirmajā mašīnā braukuši divi rajona policijas komisariāta darbinieki. Automobilis "Audi", kas viņus aizvedis no notikuma vietas, domājams, braucis kopā ar BMW.

Jau trešdien tika aizturēts BMW pasažieris un arī otras automašīnas vadītājs, bet vainīgais ceturtdienas rītā policijas iecirknī ieradās pats.

Lietuvas iekšlietu ministrs Raimonds Šuķis ceturtdien aicināja policijas ģenerālkomisāru Vītautu Grigaraviču atkāpties no amata saistībā ar avāriju. Ja ģenerālkomisārs neatkāpsies, ministrs solījis atstāt amatu pats.

Iekšlietu ministrs norādīja, ka tas nav pirmais gadījums, kad policijas amatpersonas pašas izraisījušas smagas avārijas. "Vēl lielāka policijas apkaunošana nav iedomājama, un te nepalīdzēs nekāda atvainošanās. Policijas departamenta vadītājam jāuzņemas personiska atbildība," izteicies Šuķis.

Kā jau ziņots, Lietuvas Skodas apgabala tiesa piektdien atļāva mēnesi paturēt apcietinājumā 27 gadus veco Skodas rajona policijas komisariāta darbinieku Sauļu Pauliku, kas nobrauca zēnus. Prokurori bija lūguši atļauju viņu aizturēt uz diviem mēnešiem.

Nav oficiāli noteikts, vai nelaimes vaininieks tobrīd bijis dzērumā, bet saskaņā ar aculiecinieku stāstīto Pauliks un vairāki citi policijas darbinieki pirms tam redzēti līksmojamies kādā tuvējā lauku tūrisma saimniecībā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.