Lielajā talkā Lapmežciemā piedalās arī Valsts prezidents

Šodien valstī notika talka «Par tīru un zaļu Latviju». Lapmežciemā šī nav pirmā talka – jau pavasarī biedrība «Māmiņas bērnu labklājībai» ļoti veiksmīgi sarīkoja līdzīgu pasākumu. To atcerējās arī Cūkmens, kurš piedalījās gan pavasara, gan rudens talkā.

Šodien valstī notika talka «Par tīru un zaļu Latviju». Lapmežciemā šī nav pirmā talka – jau pavasarī biedrība «Māmiņas bērnu labklājībai» ļoti veiksmīgi sarīkoja līdzīgu pasākumu. To atcerējās arī Cūkmens, kurš piedalījās gan pavasara, gan rudens talkā.

Lapmežciemā iedzīvotāji uz talku pulcējās stadionā. Šeit veiksmi talciniekiem novēlēja Valsts prezidents Valdis Zatlers, olimpietis – svarcēlājs Vitālijs Ščerbatihs un Latvijas izlases basketbolistes. Palīdzēt sakopt kāpu zonas mežus bija atbraukuši arī talcinieki no Latvijas Dabas muzeja, a/s «Latvijas valsts meži». Pēc uzrunas un iesildīšanās vingrojumiem visi devās uz objektiem – Siliņupi, Ragaciemu, Starpiņupi, Gauso jūdzi līdz pat Klapkalnciemam.
Atkritumu maisi pildījās ļoti ātri un arī kubikmetri krājās ne pa jokam.  Pie Siliņupes šosejas malā satikām talcinieku grupu: Undīni Pabriku ar bērniem Alvīni Dārtu un Hauki Nameju. Talka viņiem ir Latvijas pieredze. Jautāta, vai arī Vācijā, kur ir viņas dzimtene, cilvēki piedalās šādās talkās, viņa atbildēja, ka Vācijā šo darbiņu darot pašvaldības, jo tās ir bagātākas, turklāt arī nevērīgi izmestu atkritumu esot mazāk. Taču šeit viņa atbalsta zaļos centienus un ar bērniem labprāt iesaistās pasākumā. Kopā ar Undīnes kundzes ģimeni talko arī Valdis Orovs, Mārcis Egle un Benita Gaiķēna.
Pie Starpiņupes grupa talcinieku savāca atkritumus, kas bija izmesti ap slūžām.Te dūšīgi strādāja Kristers Lukševics ar savu māmiņu Danu.
Visvairāk talcinieku pulcējās stāvlaukumā Gausajā jūdzē, kur asfaltēto stāvlaukumu slaucīja Aiva Pētersone un Inta Siliņa. Kaut arī šeit regulāri ir atkritumu konteineri, tualete pie stāvlaukuma, tomēr šeit atkritumus savāca sevišķi daudz. Mežu un kāpu zonu daļa atpūtnieku nebija taupījuši, un izsmēķus, konfekšu papīriņus, stikla un plastmasas pudeles bija izmētātas pa visu mežu. Uz Tukuma pusi šeit talkā piedalījās arī Valsts prezidents Valdis Zatlers. Viņa un viņa komandas atradums bija vecie elektrības vadi, kurus mainot, acīmredzot, «Latvenergo» vīri vecos mežā atstājuši. Kā stāstīja talcinieki, tad viņi esot savēluši tos vairākos rituļos.
Klapkalnciemā pie autobusu pieturas vācam atkritumus satikām a/s «Latvijas valsts meži» sabiedrisko attiecību speciālistu Tomasu Kotoviču ar meitu Patrīciju Paulīni. Viņi automašīnas kravas kastē krāva šosejas malā noliktos pilnos atkritumu maisus.
Pēc labi padarīta darba talciniekus Lapmežciema stadionā gaidīja laša zupa, Mareka Kolāta dziedātās dziesmas, grupas «Iedomu spārni» un ansambļa «Putnu balle» uzstāšanās. Talka ir sabiedrības dāvana Latvijai gaidāmajā 90. dzimšanas dienā.

Komentāri

  1. Es tādas dāvanas savai Latvijai pasniedzu katru dienu:nekad neko nemetu zemē,uzturu tīru mūsu zaļo zemi!.. Nez,kāpēc tie, kas pasauli piemēslo,nekad nepiedalās tās sakopšanā?

  2. Lasītāja par ko jūs runājat?:D
    Un vai nav slikti tēlot, ka visi man vienam parādā…? Man gan šķiet, ka par to, ka mēs katrs dzīvojam vienā valstī un cik mēs būsim kārtīgi un apzinīgi, tik arī pie mums būs skaisti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.