Koka slēpju salidojums, suņu pajūgi un Meteņu jautrība Brīvdabas muzejā

Šo svētdien, 17. februārī, no 12:00 līdz 15:00, Brīvdabas muzejā ar koka slēpju salidojumu, vizināšanos suņu pajūgā, maskošanos, grūdeņa ēšanu un jestrām izdarībām folkoras kopas «Milzkalnieki» vadībā tiks svinēti Meteņi.

Šo svētdien, 17. februārī, no 12:00 līdz 15:00, Brīvdabas muzejā ar koka slēpju salidojumu, vizināšanos suņu pajūgā, maskošanos, grūdeņa ēšanu un jestrām izdarībām folkoras kopas «Milzkalnieki» vadībā tiks svinēti Meteņi.

No 12:00 līdz 13:00 Izstāžu zālē gatavosim maskas, lai 13:00 kopā ar folkloras kopu «Milzkalnieki» dotos Masku gājiena no Galvenajiem vārtiem uz Vidzemes sētu.

No 12:00 līdz 15:00 mazākos apmeklētājus gaidīs sniegasuņi.lv pajūgs.

Arī šogad muzejā notiks aktīvā tūrisma centra «Eži» organizētais Meteņdienas Koka slēpju salidojums. Slēpju pasākuma centrālā aktivitāte būs «Meteņa dzīšanas slēpojums» ar dažādiem jautriem uzdevumiem 2 km distancē. Tā sākums 13:00 Vidzemes sētā. No 14:00 Vidzemes sētā turpināsies atrakcijas Koka slēpju slīdēšanas un Elegantākās slēpošanas kategorijās. No 15:00 līdz 16:00 Koka slēpju salidojuma dalībnieku noslēguma maltīte un atraktīvāko slēpotāju apbalvošana Priedes krogā.

Slēpju nomā pasākuma laikā būs iespējams iznomāt 50.gadu armijas koka slēpes, kas piemērotas pārgājieniem. Ar koka slēpēm kājās Brīvdabas muzejs atklāj īpašas sajūtas. Salidojumā piedalīties ļauts arī ar plastmasas slēpēm, taču visiem ar koka slēpēm – lielas privilēģijas. Aicinām tērpties slēpju vecumam atbilstošā vai citā atraktīvā tērpā!

Sveču mēneša noskaņās sveču liešana Nidas dūmistabā Daugmales Jāņa vadībā un uzraudzībā, bet 14:30 aicināsim uz tradicionālā Meteņu ēdiena grūdeņa ēšanu pie Vidzemes estrādes.

Gaidām ziemas prieku baudītājus. Kājās – vilnas zeķes, rokās – dūraiņi, līdzi – ragaviņas!

Sasildīties, atvilkt elpu starp Meteņa izdarībām un cept līdzpaņemtās desiņas varēs pie ugunskuriem pasākuma norises vietās.

Meteņus agrāk svinēja kā viduspunktu starp ziemas un pavasara saulgriežiem. Ar Meteņiem beidzas budēļos iešanas laiks, tāpēc pēdējā dienā šī tradīcija bijusi sevišķi iecienīta tā, ka dažos novados Meteņdienu saukuši pat par Budēļu dienu. Meteņdienas budēļi izpēra slinkākos. Visvairāk pērienu dabūja puiši un meitas, kā arī bērni, kas slikti mācījās grāmatu zinības. Meteņa norisē galvenās izdarības ir vizināšanās no kalna ragaviņās un braukšana no mājas uz māju, lai veicinātu garu linu augšanu.

Bezmaksas ieeja pirmskolas vecuma bērniem un personām ar 1. un 2. invaliditātes grupu.

Ziemas sezonā auto stāvvieta – bez maksas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.