Agita Puķīte

Kāpēc no kapiem aizvākti konteineri?

Kāpēc tik ātri aizvākti konteineri no pilsētas kapsētām? Kokiem lapas vēl nav nokritušas, piemiņas pasākumi arī vēl nav beigušies, taču Tukumā laikam dzīvo pēc cita laika un citām paražām. Vai tas nozīmē, ka lapas tagad jānes līdzi uz mājām?

Kāpēc tik ātri aizvākti konteineri no pilsētas kapsētām? Kokiem lapas vēl nav nokritušas, piemiņas pasākumi arī vēl nav beigušies, taču Tukumā laikam dzīvo pēc cita laika un citām paražām. Vai tas nozīmē, ka lapas tagad jānes līdzi uz mājām? Kaut kur lasīju, ka koku lapas jāved uz Dienvidu ielu – pirmkārt, tas taču ir otrā pilsētas malā un, otrkārt, vai tiešām tas attiecas arī uz kapos savāktajām lapām?

Tukuma novada domes komunālās nodaļas vadītājs Ģirts Ruģelis stāstīja, ka pēc svecīšu vakariem pilnie konteineri aizvākti un atpakaļ tos noliks tikai pavasarī. Ja iedzīvotāji ir sagrābuši lapas, tad vislabāk tās sabērt maisos un salikt vienā kaudzē, un vēlāk šīs kaudzes ar komunālā dienesta starpniecību izvedīs. Tiesa, ja kādā no maisiem atradīs sadzīves atkritumus un ja varēs identificēt to radītāju, sods, kā teica Ģ. Ruģelis, “tikšot uzlikts pēc pilnas programmas”. Viņš stāstīja, ka līdz šim lielākā problēma bijusi tā, ka kopā ar lapām iedzīvotāji konteinerā metuši arī no mājās atnestos vai atvestos sadzīves atkritumus.

Komentāri

  1. Ruģeļa un citu Tukuma vadošo darbinieku skatījumā svecīšu vakari ir beigušies, bet Mirušo piemiņas diena visā Latvijā ir novembra pēdējā svētdiena. Tad arī visi iet uz kapiem, novāc pēdējās lapas, noliek vainadziņus, dedzina svecītes.
    Tā kā mīļie lapas vēl būs!

  2. nu tā ir taisnība gan,Engures kapos arī iedzīvotāji kapu konteineros vālē savus sadzīves atkritumus. Tā ir nekaunība un tāpēc nav ko brīnīties, cieš visi dēļ dažiem indivīdiem.

  3. Šī dīvainā ideja(par svecīšu vakariem) pieder Tukuma pašvaldībai.

    Bet ja par tiem atkritumu maisiem, tad katrā ceļgalā vajadzētu būt atkritumu konteineram. Tad ceļmalās un mežos nemētāsies atkritumu maisi. Bet, ja daži grib kļūt miljonāri uz atkritumu rēķina, tad arī Ruģeļa kungs draudēs ar “pilnu programmu” saviem iedzīvotājiem, un muļķīši sestdienas talkās ies lasīt citu samestos atkritumus, tos, kuri varētu atrasties konteineros.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.