Attēlam ir ilustratīva nozīme

Ja gribas salīdzināties, tad – līdz galam!

Varētu domāt, ka nav striktu priekšrakstu, kā pašvaldības vadībai būtu jāorganizē savs darbs domē un sadarbība ar presi, tāpēc katrs domes priekšsēdētājs to dara, kā nu pats māk un prot vai kā padomdevēji iesaka un kopmaciņš atļauj.  Tukuma novada domes jaunais priekšsēdētājs Normunds Rečs šai ziņā lūkojies Saeimas, ministriju un arī turīgo pašvaldību virzienā, jo vēlas atļauties gan vadības biroju, gan citas ekstras, piemēram, opozīcijas netraucētu lēmumu pieņemšanas procesu. Var jau būt, ka katra vadītāja sirdī dzīvo klusi apspiesta vēlme redzēt sevi ministra vai pat Prezidenta krēslā un sajust ap sevi padomnieku svītas, taču, kā jau ne reizi vien šajā vietā avīzē ir ticis rakstīts – pat lai kā ar šādu ideju kāds neaizrautos, der atcerēties, ka vēlētājs balsoja par konkrētu cilvēku, cerot uz viņa labajiem darbiem pašvaldības un tās iedzīvotāju labā, kā arī uz saimniecisku un godprātīgu saimniekošanu. (Atgādinām partiju priekšvēlēšanu programmas!) Diez vai šis vēlētājs bija iedomājies, ka, nokļūstot pie varas, viņa izvēlētais kandidāts ieviesīs padomnieku un priekšā teicēju svītu. Bet… var jau būt, ka kāds domes priekšsēdētājs pat ar diviem vietniekiem netiek galā, tāpēc tam vajadzīgi padomnieki. Un ja šie padomnieki palīdz sajusties drošāk, varenāk, tad – lai notiek domes vadītāja griba! Taču tas nav labs vēstījums vēlētājam… Domājams, daudzi no viņiem vēl nav aizmirsuši, kā tagadējā koalīcija vēl 2017. gadā sita pie krūts un sauca: ”Nekādu otro vietnieku! Nekādu naudas izšķērdēšanu!”…

Tomēr ir vēl kāda problēma ar tiem argumentiem, kas par labu visādiem domes vadības birojiem tiek pieminēti publiski. Proti, piemēram, jaunās koalīcijas pārstāve D. Reča pēdējā domes sēdē pieminēja Ķekavas, Jūrmalas un Liepājas pašvaldības, kur, lūk, jau tādi biroji esot izveidoti. Taču, deputāte gan sameloja, gan nepateica visu taisnību. Proti, kā ikviens var pārliecināties šo pašvaldību mājas lapās, Ķekavā biroja nav; Jūrmalā, Liepājā ir, taču, ja rēķinām, piemēram, pēc iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumiem uz vienu cilvēku, Jūrmalā tie ir 1080 eiro uz iedzīvotāju, Ķekavā – 1234 eiro, bet Tukumā – vien nieka 597 eiro. Jā, Liepājā ir vēl mazāk – 551 eiro, bet diezin, vai varam salīdzināties ar šo pilsētu, kurā ir 76 000 iedzīvotāju (Tukuma novadā 29 943) un 17 kapitālsabiedrības (Tukuma novadā 6). Katrā ziņā – salīdzināšanās ar citiem, jau nu nav tas iemesls, lai audzētu štatus; viss viens – politiskus vai ne.

Un vēl – jaunā politiskā vara, slēpjoties aiz likuma burta, ir apņēmusies iespējami maz sabiedrību informēt par lēmumiem tās dienas kārtībā, nepubliskojot komiteju un domes sēžu lēmumu projektus pirms sēdēm. Te gan, iespējams, salīdzināšanās būtu vietā, atgādinot, ka, piemēram, ar Saeimas izskatāmajiem jautājumiem gan ikviens no  mums var iepazīties jau no tā brīža, kad šis dokuments ir nonācis atbildīgo darba kārtībā, nevis tad, kad jau ieguvis likuma vai Ministru kabineta noteikumu spēku. Tā ka, ja gribas salīdzināties – tad līdz galam! Taču nebūtu arī slikti, ja domes vadošie kungi un kundzes atcerētos arī tādu Valsts pārvaldes iekārtas likumu, kas paredz, ka visā Latvijas valstī, tai skaitā pašvaldībās tiek nodrošināta ne tikai demokrātiska un tiesiska, bet arī efektīva, atklāta un sabiedrībai pieejama pārvaldība.

Komentāri

 1. Plaudes kundze un cienitie Ntz zurnaalisti, uzrakstiet, cik izmaksaaja asfalteetie celji pie Telms, Kampara zemes gabaliem. Juus vainigo aciis neredziet balkki, bet kur nevajag saskatiet skabargu. Cik Juus ilgi lobeesiet veco varu un dancosiet vinju pavadaa?

  1. Tu, infantilais! Cik izmaksā šie, īstenībā, nevajadzīgie “speci”? Parēķini!!! Tur ne tikai asfalts līdz Tavām mājām, bet visām grantētajām ielām sanāks. Vecie bija slikti, labi, pieņemsim… Bet ko šitie ir sākuši darīt??? Izlielījās ar skolas pārbūves parakstīšanu, bet to vecā dome vairākus gadus gatavoja-šie tikai punktu pielika!!! Nu gaidiet vien, gaidiet, lai labi gaidās…

   1. Mermuli, to ko vecie pazagās tur varētu baseinu sen uzbūvēt. Aptuveni vienu baseinu 1.5 gadā varētu būvēt. Pilsēta plauktu kā Ventspils. Cik ļoti visi negānītu Lembergu, pilsēta ir ĻOTI attīstīta. Viss ir. Labs saimnieks. Protams, osta. Bet arī gribēšana un varēšana ir. Tāpat arī Tukumam beidzot būs varēšana, jo vecā vara bija impotenta un nedomāja par attīstību.

  2. Par Telmu skaidrs kā Latvenergo aklās zarna piedeva un naudas pārsūknētāja no Tukuma iedzīvotāju kabatas, piem, palielinot , mainot līgumcenu bērnudārza renovācijā.

 2. Zagļiem bail, ka neko neredz, ko jaunie dara. Jo jaunie izmeklē izzagšanas, lai ierosinātu kriminālprocesus pret Juri Šulcu, Māri Rudovski un citiem. Trīc vecie. Negrib cietumā.

  1. Kurš te ko izmeklē? Jūs galīgi stulbi esiet? Amatus un algas dala, tas ir vienīgais, ko dara. Un vēl to visu dara pa kluso, lai neviens neko neredzētu un nedzirdētu. Mucā turpmāk visiem būs jādzīvo un pa spundi nevienu nebaros, jo paši vēl nav atēdušies! Vienu speciālistu gan vadībai vajadzētu noalgot-uzvedības konsultantu Daigucītim, bet diez vai tā “kundzīte” to gribēs-tas taču “godam” kantes rīvēs(man gan š(iet, ka nav ne goda, ne kantis).

   1. Mermuli, bet pareizi, vajag komandu lielāku un tad uzreiz uzsāks. Neuztraucies, noteikti uzsāks. Dzirdēju, ka labākie Latvijas auditori un advokāti ir jau apzināti, uzrunāti un viss tiek gatavots. Katra tukumnieka pienākums ir atbalstīt šādas darbības. Tikmēr paplašinās komanda, kura kā viens vesels strādās plecu pie pleca un tad nomaiņas vadības līmeņos. Astoņkājam kājas jānorauj.

  2. Izmeklē? Policisti, prokuratūra? Bet ko paši slēpjas, nav informācijas, nodarbojas ar jezgas celšanu par citu tēmu, kad vajadzētu rūpēties, vismaz, lai Tukuma novads būtu kaut cik tuvu iepriekšējā lielumā. Nevar, nemāk, negrib, pietrūkst intelekts un kompetence, tad jāiet pie traktoristiem, šķūrēt mēslus fermā vai govi slaukt ne tautu.

 3. Tikai cietums var labot Arta Kampara un Jura Šulca vēlmi turpināt izshēmot mūsu tukumnieku naudiņu. Lūdzu, deputāti, sāciet rīkoties. Pieaiciniet advokātu biroju, neatkarīgos auditorus. Mēs visu akceptējam.

  1. Aizver muti ciet! Līdaka reiz teica. Jūs ejat uz bankrotu, atceraties to. Es tagad runāju ar bankrota viltus ziņu laikraksta kampartroļļiem.

 4. Kaada atskiriba cik kas raksta komentarus:)) galvenais ka daudz patiesibas uzzinam seit. Vecie taa vienkarsi nevar aiziet prom, jaasoda ar cietumu

  1. Ir gan atšķirība! Tu imitē aktivitāti un varētu padomāt, ka kādu nu šausmīgi interesē tavs “vientuļā vilka“ viedoklis:)? Gaudo tik tālāk!

   1. Vilks gaudo un izdevīgā brīdī kož, atrodot dzīvībai bīstamāko ķermeņa daļu. Rezultāti taču acīmredzami, vai tad nav:) vecie asiņo un slīkst savās indīgajās asinīs.

 5. Nav korekti salīdzināt Ķekavu, Jūrmalu, Liepāju ar Tukumu. Pat kopā ņemtās tās ir niecības, jo tām nav D.Rečas ambīciju.
  Pat visā Latvijā nav tāda amata, kurš atbilstu viņas ambīcijām un godkārei. Viņai piemērots būtu ANO ģenerālsekretāra amats.

    1. Bet Juris Šulcs jau tāds pats aitu gans bijis, ticis pie budžeta, sapratis, ka var kampt pashēmoja un aizmuka. Tukums sauss, karalis pliks. Lielākais no visiem novadiem parādniekiem. Brutāli izkampa. Žēl, ka tā.

  1. Ar šitādām ambīcijām gaida tuvākā psihiatrijas iestāde, tādus kā napoleonus un ģeneraļisumus vai pārējos put(i)nus.

 6. Ja NTZ ir Kampara-Šulca avīze, tad nav saprotams , ko šeit dara visi tie lielie Kampara-Šulca cietumā sēdinātāji.
  Taisiet savu lapeli un tur kliedziet savu sāpi.
  Nav smuki līst svešā mājā un tur škandalēties.

  1. Xtc, tu esi dumjš, mēs esam tukumnieki un lasam vietējo presi un ir vārda brīvība. Netur nervi, ej gulēt. Te cilvēki cīnās par godīgu politiku, pret veco zaglīgo varu. Nervostrong iedzer.

 7. Vai tiešām nav ko darīt, pietiek vienreiz gānīties,turpmāk pašiem vajag piedalīties vēlēšanās un vadīt tā, lai tikai slavētu un lielītu.

 8. Nu netiks šis sastāvs vairs jau pēc nākamajām vēlēšanām domē…Tāpēc jau viņi kā slīcēji,rauj pēdējo elpas vilcienu. (Es domāju vienas ģimenes komandu) Vai nu viņiem tiešām ir jāizdar kautkas TĀDS,kas neiespējams. Un ja jau Jūs gudrinieki te noliekat ka Šulcs,Kampars zagļi u.t.t… Tad ko nepieminas divkosīgo ģimeni? Viņi tak ar ēda un dzēra no vieniem traukiem,tik kad vienas ģimenes pārstāvji sajuta ka ir iespējams vairāk iekampt,fiksiņām kažoku apmeta otrādi!!! Vai tad tā nebija? Ļoooooti labi atceros,kā tas notika…

  1. Rečs aizmuka no vietējās partijas, jo partija piedzīvoja milzīgu reputācijas kritumu un viņam bija kauns par partijas vadoņu turpināšanu strādāt pret tukumnieku interesēt. Ukraiņu olu fabrikas sāga, vēja ģeneratori, tās divas lietas, kas bija kā pēdējais piliens, jo redzot Volfa kampiena apmērus un Lukmana nespēju cīnīties ar Volfa apetīti, Normunds lēma, ka Volfu jānoliek pie vietas!

   1. Ko Normunds var nolemt??? Tukša vieta ir un paliek tukša vieta! Liela galva jau nenozīmē lielu smadzeņu apjomu.. Badmiru ģimenīte!!!

    1. Domē Rečs nav vienīgais noteicējs, protams, strādā komandā. Bet viņam ir sava galva uz pleciem, ļoti labas iniciatīvas un stingra roka noteikti ir. Domē to visi sajūt. Labs sākums. Ietrenēs roku pirms sāks vadīt apriņķi.

 9. Nenoliekat tos Rečus,normāli strādā,neko neviens tur nekampj,sēž uz algas…..tur viss ir izkampts,un tie ,
  kas to izdarija 20 gados,to visi saport arī raudas pansionāts

  1. Piekrītu Ivaram, viss ir izkampts, izshēmots, pietuvinātajiem algās izmaksāts. Es par Trīs partiju apvienību!

  2. Tu, kretīn! Rauda ir apdzīvota vieta un tās nosaukums ir īpašvārds, kas jāraksta ar Lielo burtu. Droši vien, vairāk par palīgskolu neesi beidzis!!!

   1. Ko tad šeit osti kā lūriķis, aizej pie T/domes vai Saeimas un ietekmē. Redzams, arī kāds TIN gramatiķis uzradies, neaizmirsti rečistiem roku nobučot un milastiņu paprasīt vai pats uz raiņiem aizej.

 10. Nākošajā Domes sastāvā gribētos redzēt īstos tukumniekus un Tukuma lauku ļaudis, tādus, kuri dzimuši, mācījušies un auguši Tukumā. Kuri pārzin Tukumu un Tukuma laukus. Pašreiz lielākoties ir “ienācēji”- rakstnieki, uc. darboņi ar augstiem grādiem.

 11. Pagaidām ir tukumnieki ar pieredzi, kuri mīl savu novadu un māk strādāt. Tavi cilvēki no laukiem neko nevarēs. Aizmirsti

  1. Neaizmirsti, ka Tu ēd to maizīti, ko laucinieki izaudzē, tāpēc proties kaunu. Varu derēt, ka, ja pašam vajadzētu dienišķo pārtiku nodrošināt, dzīvotu badā. Laucinieki patiešām ir gan godīgāki, gan gudrāki un strādīgāki.

   1. Tu nesaproti par ko raksti. Laucinieks domē pazudīs tajos dokumentu kalnos, kurus pieprasa normatīvie akti, ES regulas, likumi, MK noteikumi. Ko tas laucinieks bez tādām zināšanām tur darīs. Kurš nesaprot kā piesaistīt novadam naudu no Ministrijām, kā attīstīt projektus utt. Lai laucinieks dara savu darbu. Savādāk te sāk Ļeninisma idejas sludināt par proletariātu.

    1. Pašreizējā vara ar diezko nesteidz ar finansējuma piesaistīšanu.
     Manuprāt, šis ir tieši īstais laiks ko labu izdarīt, jo kredīti ir ļoti lēti, pašvaldības kredītportfelis ir mazs (tas zināšanai visiem, kas izplata informāciju, ka viss izzagts un izsaimniekots). Jebkurš saimnieciski domājošs cilvēks ar neapbruņotu aci šajā situācijā saskata iespējas, tik ne patreizējā domes vadība un viņu dažie sargsuņi. Jā, šie kredīti nav tik viegli saņemami, bet, ja jau janie tik spēcīgi, varoši un griboši- pierādiet, un būs i baseins, i pirts, i kult.nams, i mūzikas skola un ezers beigu galā ar!

  2. Un, no kurienes ir Reču pāris? Ne no Tukuma, bet no pāķiem! Ne no laukiem(tur normāli cilvēki dzīvo), bet no pāķiem!!!

   1. Rečiem ir pieredze. Ja nebūtu Juris Šulcs nebūtu Daigu Reču par Jaunsātu vadītāju iecēlis. Juris taču gudrs kompetents cilvēks un neliktu muļķi vadīt pagastu.

    1. kurā brīdī Šulcs rečeni par pagasta vadītāju iecēla? Ko murgo? Kad rečene šeptējās pa Jaunsātiem, viņu tur vietējie ievēleja. Kad izveidojās novads, rečene drusku pastrādāja jaunajā domē, bet pēc tam veikli aizmuka. Nobijās no darba vai atbildibas, ko varētu no viņas paprasīt par šeptēm Jaunsātos?

 12. Nākamos 3 sasaukumus valdīs Zvaigzneskalns un Co …
  To jūs redzēsiet,jūtīsiet un sapratīsiet,vara mainās,paaudze mainās,te vecie var klaigāt cik uziet,bet tas ir Fakts!
  Neuztraucieties nākamgad egle būs pa velti,un tas būs tikai sākums,jaunie parādīs kā ir jāsaimnieko ne jāizsaimnieko..

  1. zvaigzneskalns to egli savā pagalmā ir izaudzējis un ziedos pilsētai, ja tu tā zini, ka būs par velti? Par dažiem var teikt “ar muti Rīgā, ar darbiem aizkrāsnē”. Zvaigzneskalns pat ar muti neko sakarigu nevar, kur nu vēl ar darbiem.

 13. Pilnībā piekrītu,nevajag censties peldēt pret straumi,viss notiksies tā ka tam jānotiek,bijušie var izplesties vai sarauties,bet jauniešiem enerģijas vairāk un galvenais jāļauj ēst jaunajiem,lai ēd , jo lai labi strādātu ,vajag enerģīju…

  1. Jauniešiem tiešām enerģijas vairāk un pareizāks skatījums kā attīstīt apriņķi un pilsētu. Bet ne mazāk svarīgi ir tas, ka nav pieraduši kampt un zagt. Neesot varas gaiteņos 90tos gados, kur tas bija izplatīts un kampa pilnīgi visi, tad mūsu dienās tas jau vairs nav tik izplatīts, jo jaunajiem ir jau iešpricētas rietumu vērtības. Šulca kungs bija dziļi padomijā iekšā un ierasta lieta, ja kampa kā visi kompartijas biedri. Un grūti no tā atteikties viņiem. Tāpēc jānāk jaunajiem, tas ir dabiski un pareizi.

   1. zvaigzneskalns nekampj. Tikai saliek savus cilvēkus vajadzīgos amatos, lai tak drauģeļi arī nopelna, ne tikai viņš viens pats. Ko ta ir izdarījis, kamēr par vietnieku strādā? Tik pa ģīmju grāmatu lielījies, neko vairāk.

 14. Palasot komentārus, var redzēt, ka gandrīz visus komentārus viena persona raksta. Pats kaut ko apgalvo, pats piekrīt savam komentāram, piesauc kaut kādus advokātus, nav tik skaidrs kam tos vajag. Kaut kāds truls cilvēks.

  1. 100%. un vēl- vai ar JAUNIE domāts Zvaizneskalns? Priekš cilvēka bez legāliem ienākumiem ilgstošā laika periodā neslikti dzīvo. Iesaku Ivonnai sagatavot kādu analītisku publikāciju par šo tēmu. Ja jau 1 pamuļķis bez kāda pamatojuma pie katra raksta visus pēc kārtas par zagļiem sauc, lai parok pareizā virzienā!

   1. Zvaigzneskalns cik gadus ir deputāts? 7 vai 8 gadus un neko nevarēja sarakt? Centās viltus laikraksts apmelot viņu, bet nesanāca, jo viss, ko raksta ntz ir viltus ziņas. Par viņu nebija neglaimojoša rakstura TV sižeti kā par Lukmani, Kamparu, Rudovski, Telmu utt. Visi zina, kā intereses lobē ntz.

    1. kas tur ko rakt, tikai jāpaskatās Zvaigzneskalna vecās deklarācijas un jāsalīdzina ar viņa rīcībā esošajiem aktīviem, un viss… Un nekāda laika noilguma, paņems pie pakaļas kā mīļo! Un nav te ko šitiem aizstāvjiem (vai viņam pašam?) ko gvelst! Atšķirībā no citiem te par zagļiem nosauktajiem Zvaigzne ir pilnīgi melns, jo baltajā biznesā nav strādājis vispār! Un jaunā noziedzīgu līdzekļu apkarošanas porgramma to labi var noskaidrot no pašiem pirmsākumiem. Un nekāda 7-8 gadu slēpšanās aiz deputātu mandāta tur nelīdzēs, noilguma nebūs. Lai puisītis pasēž domītē, papriecājas par svešu naudu (to viņš vienmēr ir pratis ļoti labi, tikai Sporģis un citi sponsori to nesaprot), no patiesības un soda neizbēgs, var nezin cik daudz viltotu porfilu un ”žurnālistu” izdomāt, lai pašslavinātos, nekas viņu neglābs.

 15. Cienījamie tautieši! Tas komunikācijas un taisnības pierādīšanas veids, kurš, sācies “vecajai” un “jaunajai”varai cīnoties par savu -“vienīgo un pareizo”patiesību, mums visiem dara tikai kaunu un mazvērtības apstiprinājumu.Kāds vienas varas aizstāvis pat cītīgi nežēlo nakts stundas, rakstot komentārus:00:02;00:12;00:16;00:19,00:21;0024,00:24…!Censonis! Kādi “krāšņi” teksti tiek izmesti publiski – ,ka “astoņkājim un mafijai cirtīšot garās rokas, kājas izraušot, vilks nokodīšot kādu ķermeņa daļu, vecie asiņošot savu asiņu peļķēs….”! Nu gluži kā viduslaikos , kā barbari un kanibālu ciltis, vēl tik pietrūkst sakurt ugunssārtus tirgus laukumā,moku ratus uzstādīt, sarīkot linča tiesu! Ļautiņi,attopieties!Mēs dzīvojam 21.gs., pietiks ar VP,prokuratūru, tieslietu sistēmu un valsts likumiem.Lai vai kādas kvalitātes mums tās iestādes, bet tomēr ir!Nosaukt publiskā telpā konkrētus uzvārdus, dēvējot par zagļiem ,meļiem, korumpantiem – tas ir pavisam nopietni no atbildības viedokļa.
  Lietderīgāk vēlētājiem būtu vismaz 1x mēnesī pajautāt domes vadībai, par kuru prettiesisko nodarījumu iesniegts dokuments VP vai KNAB(esot piesaistīti labākie auditori)?Pietaupīsim savu enerģiju vairāk novērojumiem, deklarāciju un mediju tekstu izpētei, komiteju sēžu apmeklējumiem, jautājumu uzdošanai, paveikto darbu uzskaitei, protams, atbildīgajam brīdim 2021.g. vēlēšanās.Pārstāsim primitīvi un pretīgi viens otru ķengāt, nenolaidīsimies līdz tik zemam līmenim,cienīsim sevi un citus, arī atšķirīgos viedokļus!

  1. Tavu stilu un pseidopatriotiskumu grūti sajaukt ar kādu citu! Viens pats vari pusi komentāru pie visiem rakstiem iepļūtīt! Tu no mēģenes nācis? Vai baltā biļete?

   1. Kad uzrados Smukumā otru reizi, man teica, “otrais aplis iet, kādai piektais”, bet kad dakters – Kāds ir vārds un uzvārds nākamā bērna tēvam?
    – Nezinu, mēs nebijām tik tuvu pazīstami.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.