Informācija māmiņām par zīdaiņu pēkšņās nāves sindromu /VIDEO/

Veselības ministrijas informēšanas kampaņas ietvaros, sākot no 14. novembra, medijos tika izplatīti un dažādās interneta vietnēs publicēti padomu raksti par zīdaiņu pēkšņās nāves sindromu (ZPNS). Apkopojot šī jautājuma izpēti, kampaņas ietvaros izstrādāts un izveidots informatīvais materiāls māmiņām par zīdaiņu pēkšņās nāves sindromu.

Veselības ministrijas informēšanas kampaņas ietvaros, sākot no 14. novembra, medijos tika izplatīti un dažādās interneta vietnēs publicēti padomu raksti par zīdaiņu pēkšņās nāves sindromu (ZPNS). Apkopojot šī jautājuma izpēti, kampaņas ietvaros izstrādāts un izveidots informatīvais materiāls māmiņām par zīdaiņu pēkšņās nāves sindroma riska faktoru novēršanu.

Testa jautājumi paredzēti māmiņām, kuru bērniņi ir vecumā līdz 3 mēnešiem, lai pārbaudītu zināšanas par galvenajiem ZPNS riska faktoriem un lai nepieciešamības gadījumā neskaidros gadījumus pārrunātu ar savu ģimenes ārstu.

Informatīvais materiāls un testa jautājumi ir informācijas avoti, ko ārsti brīvprātīgi var izsniegt saviem pacientiem papildus informējot tos un akcentējot ZPNS tēmu. Tāpat ikviena topošā vai jaunā māmiņa ar informatīvo materiālu varēs iepazīties arī elektroniski Veselības ministrijas mājas lapā vai Māmiņu kluba mājas lapā.

Elektroniskajā versijā pieejami informatīvie materiāli latviešu un krievu valodā

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *