Freimaņa dzimšanas dienā – koncertuzvedums «Mans draugs Mārtiņš Freimanis»

Mārtiņa Freimaņa dzimšanas dienā 7. februāra vakarā «TV3» pieminēs mūžībā aizgājušo mūziķi ar koncertuzvedumu «Mans draugs Mārtiņš Freimanis». Ikviens varēs ļauties burvīgām skaņām, gaismām un deju saspēlēm.

Mārtiņa Freimaņa dzimšanas dienā 7. februāra vakarā «TV3» pieminēs mūžībā aizgājušo mūziķi ar koncertuzvedumu «Mans draugs Mārtiņš Freimanis». Ikviens varēs ļauties burvīgām skaņām, gaismām un deju saspēlēm. Kopīgi varēs kavēties atmiņās un izbaudīt M. Freimaņa daiļradi – viņa mūzikā, dziesmās, vārdos un domās. Caur dziesmām stāstu sajust palīdzēs mūziķa draugi – grupa «Tumsa», mūziķi Kaža, Lauris Reiniks, Aija Andrejeva, Olga Rajecka un citi. Skatieties M. Freimaņa piemiņai veltīto koncertuzvedumu «Mans draugs Mārtiņš Freimanis» 7. februārī 20:20 kanālā «TV3»!

Dziedātājs, dziesmu autors, grupas «Tumsa» solists un aktieris Mārtiņš Freimanis bija īsta sabiedrības dvēsele, viņš nodzīvoja ātru, radošu un notikumiem bagātu dzīvi. M .Freimanis ir palicis daudzu cilvēku atmiņās ar savām dziesmām, sasniegumiem un darbiem. Par godu M .Freimaņa dzimšanas dienai, viņa tuvākie draugi pieminēs mūziķi ar īpaši skaistu un emocijām bagātu mūziklu.

Uz skatuves draugi

7. februāra vakara iestudējumā tiks atveidots krāšņs un emocionāls vēstījums par draugu, kurš caur savām dziesmām un dzīves redzējumu joprojām dzīvo šeit un tagad. Būtisku lomu uzvedumā ieņem skaņas, gaismas un dejas saspēle, kā arī, protams, M .Freimaņa dziesmas. Caur dažādām melodijām stāstu sajust palīdzēs M. Freimaņa draugi – grupa «Tums»a, mūziķi Kaža, Lauris Reiniks, Aija Andrejeva, Olga Rajceka, Dita Lūriņa, Ivo Fomins, Andris Ērglis, Māra Upmane-Holšteina, Chilli, Viktorija Streiča, grupas «PeR», «Putnu Balle», «Musiqq», koris «Mūza», Zanda Štrausa un daudzi citi mākslinieki. Stāstus izdejos deju grupa Dzirnas TDA «Uguntiņ»a un Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas horeogrāfijas pirmā kursa studenti. Horeogrāfiju izstrādājis Markus Zmoelnig, kurš veidojis deju priekšnesumus arī 2011. gada 11. martā notikušajam M. Freimaņa piemiņas koncertam.

Apbrīnojami darbi

M. Freimaņa labos darbus turpina veikt viņa vārdā nosaukts fonds. Pavisam nesen tika izdota dziedātāja un dziesmu autora M. Freimaņa īsajā, bet radošajā dzīvē sacerēto dziesmu nošu grāmata, kurā apkopotas piecdesmit viņa zināmākās dziesmas. Šā gada janvāra pēdējā svētdienā noticis M. Freimanim veltīts kino seanss, kurā bija iespēja noskatīties Arvīda Krieva dokumentālo filmu «Dzīve kā košums», un ekskluzīvu grupas Tumsa koncertierakstu, kurā grupa uzstājas kopā ar Liepājas simfonisko orķestri.

Papildu tam fonds ir parūpējies par to, lai Aizputē tiktu atklāta M. Freimaņa piemiņas vieta, izdota viņa otrā dzejas grāmata, kā arī atceres koncerta DVD un Bluray. Ar fonda atbalstu tapusi nojume nodarbībām bērniem ar īpašām vajadzībām Grobiņas pagasta «Dižvanagos», kur notiek šo bērnu rehabilitācija, izdots grupas «Livido» singls, kā arī atbalstīti vairāki jauno mūziķu konkursi. Taču tas nav viss, fonds turpina rūpēties par M. Freimaņa piemiņas vietu Aizputē, uztur sadarbību ar biedrību «Dižvanagi»,kā arī ir dzīvnieku patversmes Dzīvnieku draugs atbalstītājs. Fonds organizē konkursus jaunajiem mūziķiem, kuru ietvaros tiek meklēti un ierakstīti labākie skaņdarbi.

Koncertuzvedums «Mans draugs Mārtiņš Freimanis» 7. februārī 20:20 kanālā TV3!

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.