Attēlam ir ilustratīva nozīme

Elektroniskās cigaretes smēķē arī bērni. Aicina vecākus pievērst uzmanību

Gluži kā marķieri, flomasteri vai pildspalvas – tā izskatās elektroniskās cigaretes, tā sauktie saltiņi, kuras skolēniem ir noņēmuši Tukuma novada pašvaldības policijas darbinieki. Pašvaldības policijas priekšnieks Armands Hohfelds saka, ka par to, kā šo cigarešu lietošana jauniešu, bet jo īpaši nepilngadīgo un bērnu vidū iet plašumā, ir jāceļ trauksme.

“Pirms neilga laika pats nezināju, ka tirgū ir šāds produkts, kuru kā es, tā vecāki var ļoti viegli var sajaukt ar tiem pašiem marķieriem vai flomasteriem. Pieļauju, ka vecāki šīs ierīces savu bērnu mantās ir pat redzējuši, taču nav iedomājušies, ka tās ir bīstamas viņu veselībai un ka to lietošana vai pat glabāšana ir sodāma*. Pirmās bažas par šo ierīču lietošanu pauda skolas – septembra sākumā bērni nekautrējoties tās smēķēja stundās vai gaiteņos, tāpēc skolotāji zvanīja pašvaldības policijai un lūdza palīdzēt. Jaunākais bērns, ko zinām, ir 3. klases meitene, kas šādu cigareti ir atklāti lietojusi, lai gan šādu ”

Lūdz vecāku palīdzību
A. Hohfelds skaidroja, ka šobrīd skolas, izmantojot e-klasi, vecākus par šo problēmu arvien aktīvāk informē, taču ir daudz vecāku, kas e-klasi neizmanto: “Tieši tāpēc mēs aicinām vecākus pievērst uzmanību tam, ko bērni dara un ko nēsā sev līdzi, jo – šīm ierīcēm nav tik zināmās tabakas smakas, tieši otrādi – tām ir pat patīkama smarža – kā košļajām gumijām, taču tā ir smēķēšanas ierīce. Turklāt tieši šis patīkamās garšas dēļ tās izplatību ir ļoti grūti kontrolēt. Vēl esam noskaidrojuši, ka daļai jauniešu šīs cigaretes jau ir peļņas avots – tās bērnu un jauniešu vidū tiek pirktas un pārdotas un arī kopīgi lietotas. Vēl viena problēma – lielākoties šīs ierīces ir vienreizējas, taču jaunieši ir iemanījušies tās “uzlauzt“, lai varētu uzlādēt atkārtoti, taču – ko nozīmē elektroierīci patvaļīgi uzlādēt un pēc tam to bāzt mutē?! Pieļauju, ka kādam tā var arī izsprāgt… Tāpēc lūdzam vecākus palīdzēt un kontrolēt to, ko bērni nēsā kabatās un somās, ko viņi iegādājas internetā, izmantojot vecāku bankas kartes.

 

Plašāk lasāms piektdienas, 1. oktobRa, laikrakstā ŠEIT=>>>>>

Komentāri

  1. Es jau par esmu informējis bērnu inspekciju,kad redzēju bērniņus tās smēķējot.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *