Dženifera Lopesa piedalīsies mājdzīvnieku izstādē Ķīpsalā

Jau šajā nedēļas nogalē, 30. un 31. martā izstādi «Pet Ekspo. Latvijas uzvarētājs 201» Ķīpsalā apmeklēs Dženifera Lopesa, kas piedalīsies Starptautiskajā suņu izstādē «Latvijas uzvarētājs 2013» Ķīpsalā.

Jau šajā nedēļas nogalē, 30. un 31. martā izstādi «Pet Ekspo. Latvijas uzvarētājs 201» Ķīpsalā apmeklēs Dženifera Lopesa, kas piedalīsies Starptautiskajā suņu izstādē «Latvijas uzvarētājs 2013» Ķīpsalā.

„Šogad Lieldienās Starptautisko izstāžu centru Ķīpsalā apmeklēs īsta zvaigžņu plejāde – Rikija Martina, Dženiferas Lopesas, Demijas Mūras un vēl citu prominentu personu vārdā nosaukti visdažādāko šķirņu suņi”, smej Vija Klučniece, Latvijas Kinoloģiskās federācijas prezidente un starptautiskās suņu izstādes organizatore. „Starptautiskajā suņu izstādē «Latvijas uzvarētājs 2013» būs iespējams aplūkot 242 šķirņu suņus. Kopumā abās izstādes dienās piedalīsies vairāk nekā 2000 suņu no 17 valstīm. Izstādes apmeklētāji ne tikai varēs aplūkot suņus, bet arī saņemt pieredzējušu speciālistu konsultācijas par dažādām suņu šķirnēm, to turēšanu, kopšanu un apmācību, jo izstādē būs pārstāvēti visi 36 Latvijas Kinoloģiskajā federācijā esošie dažādu šķirņu kinoloģiskie klubi,” stāsta V. Klučniece.

Prāgas žurku ķērājs un citas eksotiskas suņu šķirnes

Līdztekus populārām šķirnēm būs arī retas, Latvijā maz zināmas vai gandrīz aizmirstas suņu šķirnes. Kā eksotiskākos var minēt Prāgas žurku ķērāju (nejaukt profesiju ar suņu šķirni), kurus Šveika tautieši selekcionējuši tieši attiecīgajam nolūkam, saluki – vēja suņu šķirni, kas arābu valstīs ilgu laiku netika pārdoti, bet tikai dāvināti kā cieņas apliecinājums, medību suņus – porcelāna dzinējsuni, Burbonē putnusuni, kurus lieliski varētu izmantot arī mūsu mednieki, ja vien šīs šķirnes būtu reģistrētas Latvijā.

Mazo sunīšu mīļotājiem būs iespēja redzēt gan īsspalvainus, gan garspalvainus un pavisam bezspalvainus sunīšus. Lielā skaitā varēs vērot arī visdažādākās darba suņu šķirnes un terjerus.

Noteiks «Latvijas uzvarētāju 2013»

Līdztekus suņu šķirņu vērtēšanai ringos, kas notiks visas dienas garumā, abas izstādes dienas noslēgsies ar krāšņu labākā izstādes suņa izvēli – vispirms no visām šķirnēm tiks izvēlēti labākie pārstāvji, kas sacentīsies savā starpā 10 grupās, un visbeidzot desmit finālisti – grupu uzvarētāji svētdienas vakarā cīnīsies par izstādes «Latvijas uzvarētājs 2013» lieliskākā suņa titulu.

Atraktīvas suņu šķirņu prezentācijas

Abas izstādes dienas uz skatuves atraktīvā veidā notiks visdažādāko suņu šķirņu prezentācijas. Piemēram, mednieki, skanot medību taurēm, demonstrēs medību suņus, krievu aristokrātu tērpos ģērbti suņu saimnieki – aristokrātiskos vēja suņus, bet sanbernārus – šķirni, ko selekcionējuši mūki speciāli cilvēku glābšanai kalnos – attiecīgi tērpušies četrkājaino draugu saimnieki.

Tāpat interesentiem būs iespēja lekcijās uzzināt visu par suņu turēšanu, suņu sporta veidiem un to iespējām Latvijā, kā arī par kanisterapiju. Ķīpsalā notiks arī dažādas suņu sacensības, paraugdemonstrējumi, suņu modes skates un aizraujoši šovi.

Suņu izstādes pasākumu programma (skatuve)

30. martā

11.00 Rotveileru šķirnes suņu demonstrācija

11.30 Latvijas Centrālā sanbernāru kluba šķirnes suņu demonstrācija

12.00 Vācu dogu šķirnes suņu demonstrācija

12.30 Latvijas Molosu šķirņu suņu audzētāju kluba prezentācija

13.00 Suņu masāžas terapijas demonstrācija, Ogres Kinoloģiskais klubs

13.30 Latvijas Kurtu kluba demonstrācija

14.00 Latvijas Šnauceru kluba šķirnes suņu demonstrācija

14.30 Latvijas labradoru-retrīveru šķirnes suņu audzētāju kluba demonstrācija

31. martā

11.00 Terjeru šķirnes suņu demonstrācija

11.30 Takšu un medību terjeru šķirnes suņu demonstrācija

12.00 Latvijas medību šķirnes suņu demonstrācija

12.30 Nacionālā Čau-čau un primitīvo suņu šķirņu kluba demonstrācija

13.00 Firmas «Imperial Dream» šovs

13.30 Latvijas Mopšu kluba šķirnes suņu demonstrācija

14.00 Latvijas Dekoratīvo suņu kluba šķirnes suņu demonstrācija

14.30 Pekiniešu un japāņu hinu šķirnes suņu demonstrācija

Kā zināms, 30. un 31. martā, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks izstāde «Pet Ekspo. Latvijas uzvarētājs 2013» – lielākā mājdzīvnieku un zooindustrijas izstāde Baltijā. Ķīpsalā notiks profesionālās suņu un kaķu izstādes «Latvijas uzvarētājs», būs arī bagātīga visdažādāko mājdzīvnieku un eksotisko dzīvnieku ekspozīcija, zooindustrijas preču un pakalpojumu ekspozīcija, kā arī aizraujoša pasākumu programma.

Norises vieta un laiks:

30. un 31. martā no 10.00 līdz 18.00 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *