Dārziņskolas simfoniskais orķestris – Tukumā

9. novembrī Tukuma kultūras namā plašu koncertu sniedza Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas simfoniskais orķestris. Pie diriģenta pults bija Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas simfoniskā orķestra diriģents – maestro Normunds Dreģis.

9. novembrī Tukuma kultūras namā plašu koncertu sniedza Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas simfoniskais orķestris. Pie diriģenta pults bija Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas simfoniskā orķestra diriģents – maestro Normunds Dreģis.

Koncerts bija veltīts Franča ŠŠūberta daiļradei, tāpēc, piesakot programmu, klausītāji tika nedaudz iepazīstināti ar komponista biogrāfiju un skaņdarba tapšanas vēsturi. Pirmais skaņdarbs, kas iesildīja publiku, bija F. Šūberta «Ave Maria». Soliste – Rīgas Doma kora skolas 3. kursa audzēkne Monta Martinsone.
Koncerta turpinājumā skanēja F. ŠŠūberta 4. simfonija do minorā. Interesanti, ka komponists to sacerējis 19 gadu vecumā un tā tapusi mēneša laikā. Kad tā piedāvāta kādam tā laika orķestrim, mūziķi to esot atzinuši par pārāk sarežģītu. Tā šis skaistais darbs savu pirmatskaņojumu piedzīvojis tikai 21 gadu pēc komponista nāves…
Koncerta otro daļu ievadīja F. ŠŠūberta «Serenāde» – Rīgas Doma kora skolas 1. kursa audzēknes Tīnas Gelneres izpildījumā uz orķestra daudzkrāsainā fona. Koncerts noslēdzās ar vienu no pazīstamākajiem simfoniskajiem darbiem – «Nepabeigto simfoniju», ko varam uzskatīt par visautobiogrāfiskāko no visiem F. Šūberta skaņdarbiem.
Runājot par Tukuma publiku, jāteic, ka klausītāju nebijis īpaši daudz, taču – ieradusies bija labākā, ieinteresētākā, atsaucīgākā daļa! Tas nozīmē, ka netrūka ne aplausu, ne ziedu māksliniekiem. Un starpbrīdī mazie tukumnieki dziļi ieinteresēti spietoja ap neparastajiem, pirmoreiz redzētajiem mūzikas instrumentiem – arfu, milzu bungām… Savukārt, Tukuma Mūzikas skolas pedagogiem bija patiess prieks sastapt savus bijušos audzēkņus, redzēt viņu izaugsmi dārziņskolā un priecāties kopā par viņu panākumiem.
Jāpiebilst, ka Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas simfoniskais orķestris dibināts un ar pārtraukumiem darbojas kopš 1945. gada. Tajā spēlē 58 līdz 65 audzēkņi vecumā no 13 līdz 19 gadiem. Simfoniskā orķestra nodarbības iekļautas skolas mācību programmā, un ik sezonu notiek sešas līdz astoņas publiskas uzstāšanās – gan Rīgā, gan citur Latvijā, kā arī aiz mūsu valsts robežām.
Mācību gada laikā tiek iestudētas četras jaunas koncertprogrammas. Repertuārā – baroks, klasicisms, romantisms, kā arī 20. gadsimta Rietumeiropas, tajā skaitā arī latviešu, komponistu skaņdarbi. Katrai koncertprogrammai ir cits diriģents, tādējādi mūzikas skolas audzēkņiem tiek dotas iespējas strādāt visu Latvijā ievērojamāko diriģentu vadībā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.