Bērnu žūrija 2008 uzsāk darbu Kandavas novadā

– Bērnu žūrija ir klāt arī mūsu novadā! – tā mums pavēstīja pilsētas bibliotēkas vadītāja Daiga Kārkliņa.

– Bērnu žūrija ir klāt arī mūsu novadā! – tā mums pavēstīja pilsētas bibliotēkas vadītāja Daiga Kārkliņa.

Pirms septiņiem gadiem Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs uzsāka lasīšanas veicināšanas programmu «Bērnu žūrija», kurā līdzdarbojās arī Kandavas novada bibliotēkas. Un nu ik gadu gan pilsētas, gan arī Cēres un Zemītes pagasta bibliotēkā ir atbalstīta šī kultūras programma. Katra no iesaistītajām bibliotēkām jūnija pēdējā nedēļā saņēma grāmatu kolekciju, kas arī turpmāk paliks bibliotēkas fondu krājumos. Turklāt sūtījumā bija plakāti, bukleti, lasīšanas līgumi un jaukas, bērniem tīkamas piemiņas lietiņas ar Bērnu žūrijas simboliku.
Šobrīd bibliotēkās iekārtotas jauniegumu izstādes, kas gaidīt gaida savus lasītājus – čaklos 1. līdz 9. klašu žūrijas ekspertus. Lai iesaistītos lasītāju pulkā, katram interesentam, kurš izraudzīsies, lasīs un vērtēs piedāvātās grāmatas, jānoslēdz ar bibliotēku sadarbības līgums. Visi jaunie eksperti tiek dalīti četrās lasītāju grupās atbilstoši vecumam. Katrai grupai līdz šī gada beigām piedāvā kopumā izlasīt un izvērtēt piecus daiļdarbus. Kad tas būs paveikts, gada nogalē bibliotēkās notiks kopīgs jauno žūrijas ekspertu pasākums, kurā čaklākie lasītāji tiks apbalvoti.
Iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka jauno lasītāju atsaucība nav īpaši liela, bet jūtama un uzteicama ir tendence, ka iepriekšējo gadu lasītāji, žūrijas eksperti aicina jauno lasītāju pasākumā iesaistīties arī savus draugus. Tādējādi bērnu žūrijas ekspertu skaits kļūst arvien plašāks, vienlaikus skolēnus piesaistot arī grāmatu lasīšanai.
Kandavas pilsētas bibliotēkā bērnu žūrijā jau iesaistījušies trīs eksperti no Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolas – Annija Dukāte, Agnija Putrašēvica un Ieva Krūzmane. Jāpiebilst, ka Ieva kā grāmatu eksperte darbojas jau vairākus gadus. Kandavas pilsētas, Cēres un Zemītes bibliotēkā ar prieku gaidīs ikvienu jauno grāmatu vērtētāju!

Foto:4870- Kaut arī šoreiz Ieva uz bibliotēku bija atnākusi izmantot bezmaksas interneta pakalpojuma iespējas, viņu ieinteresēja arī jauno grāmatu klāsts

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *