Bērnu slimnīca saņem vērtīgus medicīnas instrumentus

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) no Pētera Avena labdarības fonda «Paaudze» saņem vērtīgu dāvinājumu – medicīnas instrumentus vairāk nekā 25 tūkstošu latu vērtībā.

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) no Pētera Avena labdarības fonda «Paaudze» saņem vērtīgu dāvinājumu – medicīnas instrumentus vairāk nekā 25 tūkstošu latu vērtībā.

Dāvinājums paredzēts Bērnu ķirurģijas klīnikai un ietver konvencionālo bērnu laparoskopisko instrumentu komplektu, speciālo komplektu mazuļiem un artroskopisko instrumentu komplektu, kas papildinās šobrīd pieejamo instrumentu klāstu un sniegs iespēju izdarīt endoskopiskas operācijas gan zīdaiņiem, gan lielākiem bērniem. Instrumenti ne tikai atvieglos ķirurgu ikdienas darbu, bet būs liels ieguvums arī pacientiem – dāvinājums ļaus palielināt izdarīto operāciju skaitu un paplašināt pacientu vecuma robežas.

Bērnu ķirurģijas klīnikas darba pamatvirzieni ietver jaundzimušo ķirurģiju, krūšu kurvja un vēdera dobuma orgānu ķirurģiju, traumatoloģiju, ortopēdiju, ginekoloģiju un vispārējo bērnu ķirurģiju. Katru gadu vidēji tiek veiktas 5500 operācijas, no kurām 200 ir laparoskopiskas operācijas bērniem.

Pēdējās desmitgades laikā BKUS ir ieviestas modernas un efektīvas ārstēšanas tehnikas, piemēram, laparoskopija, torakoskopija, atroskopija, mikroķirurģija un citas. Minētās tehnoloģijas ir mazajiem pacientiem draudzīgas un palīdz ātrāk atgūt veselību, samazinot pēcoperācijas perioda ilgumu un uzturēšanās laiku slimnīcā. Sarežģīto diagnostikas un ārstēšanas pasākumu kompleksu nodrošina augsti kvalificētu anestezioloģijas un intensīvās terapijas dienestu klātbūtne.

„Bērnu klīniskās universitātes slimnīca ir lielisks paraugs tam, kā valsts uzņēmums spēj rast labākās un vērtīgākās sadarbības formas ar privātajām iniciatīvām. Fonds «Paaudze» ar slimnīcu sadarbojas jau vairākus gadus, un mēs redzam, kā tiek darīts viss iespējamais mazo pacientu efektīvai ārstēšanai. Redzam arī to, ka ikdienas darbam ir nepieciešamas arī elementāri darba instrumenti, kuru iegādei valsts finansējums ir nepietiekams,” atzīmē P. Avena labdarības fonda «Paaudze» direktors Igors Bass.

Atgādinām, ka Pētera Avena labdarības fonda Paaudze un BKUS sadarbība aizsākās 2010.gadā, slimnīcai saņemot pirmo dāvinājumu – plūsmas citometru un reaģentus, kas būtiski uzlabo dažādu profilu pacientu diagnostikas un ārstēšanas iespējas, kā arī pērn ultrasonogrāfu vēnu un artēriju punkcijai, kas ik dienas ir palīgs reanimācijas un anestezioloģijas ārstiem. Šā gada aprīlī tika parakstīts arī līgums par BKUS un Paaudze sadarbību 2012. gadā, ietverot ne tikai vērtīgās medicīnas aparatūras un medikamentu dāvinājumu, bet arī finansējumu ārstu apmācības programmai Krievijas nozīmīgākajās klīnikās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.