Basketbola veterānu aktivitātes sit augstu vilni

Portāls www.ntz.lv saņēmis Jura Kalna vēstuli, ka pārāk maz tiekot rakstīts par Tukuma rajona veterānu aktivitātēm maksibasketbola frontē. 2007. gadā rajona veterāni pat kļuva par Latvijas zelta medaļu ieguvējiem Latvijas sporta veterānu 44. spēlēs vecākajā grupā vīriem (nevis LR maksibasketbola sporta veterānu čempioniem, kā norāda J. Kalns). Arī šobrīd viņi aktīvi startē čempionātos Latvijā. Uz sarunu lūdzām veterānu basketbola kustības organizatoru un aktīvu basketbolistu, BK «Tukums» valdes priekšsēdētāju Pēteri Meiju.

Pagājušajā sezonā – vairākas godalgotas vietas

Kā informēja P. Meija, – 2006./2007. gada sezona Tukuma basketbola veterāniem bijusi panākumiem bagāta. Vecākajā grupā par LR 44. veterānu spēļu čempioniem kļuva E. Sudmalis, J. Šteinbergs, I. Cickovskis, P. Meija, A. Driķis, A. Ziediņš, J. Graudiņš, J. Burģis un I. Žvīgurs. 44. spēļu finālsacīkstēs dāmu konkurencē, grupā «45+», tukumnieces ieņēma augsto 2. vietu.

Runājot par piedalīšanos LR maksibasketbola čempionātā pagājušajā sezonā, P. Meija uzsvēra, ka visas komandas ieņēma godalgotās vietas: BK «Tukums» dāmas, kas startē grupā «30+», ieguva 2. vietu, bet grupā «40+» – 3. vietu.

Vīru komanda grupā «45+» izcīnīja 3. vietu, grupā «55+» – 2. un grupā «60+» – 3. vietu. P. Meija norādīja, ka «40+» grupā Rīgas komandas «Barons» sastāvā spēlēja un zelta medaļas ieguva četri tukumnieki: U. Horeliks, A. Zeilis, J. Pinete un A. Pļaviņš.

Šosezon spēlē piecas komandas

2007./2008. gadā LR maksibasketbola čempionātā BK «Tukums» pārstāvēts ar piecām komandām: dāmas spēlē grupā «30+» un «40+», bet kungi – «50+», «55+» un «60+». Lūk, spēlētāju sastāvi:

«30+» grupā spēlē: G. Horelika, E. Zivarte, L. Lagzdiņa, S. Netlaus, I. Pakere, K. Zara, A. Roķe, K. Meija, I. Valbe un I. Ščadrinika;

«40+» grupā: I. Pakere, G. Horelika, V. Strautmane, T. Kirilova, I. Tīse, S. Briede, D. Pūce, K. Zara, I. Birzniece un L. Frišenbrūdere;

vīru komandā BK «Tukums» grupā «50+» spēlē: K. Konrāds, I. Ziediņš, U. Brūns, K. Latvis, D. Rozenfelds, R. Kalviņš, I. Šmits, A. Bērziņš, V. Siņavskis, J. Straume, J. Dārziņš, E. Lindemanis un A. Gulbis;

«55+» spēlē: E. Sudmalis, J. Šteinbergs, P. Meija, I. Cickovskis, A. Driķis, V. Reinbergs, I. Žvīgurs, I. Burģis, A. Ziediņš, D. Rozenfelds un J. Graudiņš;

«60+» spēlē: E. Sudmalis, J. Šteinbergs, P. Meija, V. Stepānovs, J. Rancāns, G. Zakenfelds, J. Cickovskis, J. Kancāns un K. Rozins.

Aizvadīts 1. riņķis

2007./2008. gada maksibasketbola čempionātā aizvadīts 1. riņķis, kurā fiksēti šādi rezultāti:

«Tukuma» dāmas grupā «30+» ar rezultātu 83:48 pieveica «Līvānus», bet ar 63:73 piekāpās «Rīgas Satiksmei». Pēc P. Meijas vārdiem, – šī vecuma komandā spēlē vairākas basketbolistes, kas, nesot Tukuma «Durbes» vārdu, 20. gadsimta 90. gadu nogalē LR virslīgas čempionātā regulāri cīnījās par 4. līdz 6. vietu. Patlaban komanda pēc 1. riņķa ieņem 2. vietu.

Tukumnieces, kas spēlē grupā «40+», šosezon ar rezultātu 63:51 pieveica Cēsis, bet piedzīvoja trīs zaudējumus: ar 41:57 – «Baronesēm/LU», ar 56:72 – «Zemgales zeltenēm», bet ar 53:55 – «Rīgas Satiksmei». Turnīra tabulā tukumnieces ieņem 4. vietu piecu komandu konkurencē.

Tukuma vīru komanda vecuma grupā «50+» ar 58:67 piekāpās «Ikšķilei», ar 71:64 pieveica «Ķekavu», ar 65:57 – «Limbažus», ar 69:87 zaudēja «Audai», bet ar 125:38 pieveica «Dakterus». Šobrīd komanda turnīra tabulā dala 2. un 3. vietu sešu komandu konkurencē.

Grupa «55+» tukumnieki ar 52:75 zaudēja IOS «Offshore», ar 98:61 pieveica «Basketfanus», ar 88:58 – «Limbažus», ar 67:63 – «Jūrmalu», ar 76:77 – «Jelgavu», bet ar 85:61 – «Ikšķili». Turnīra tabulā septiņu komandu konkurencē – 2. vieta.

«60+» grupā sešu komandu konkurencē tukumnieki ar 44:51 zaudēja «Jūrmalai», ar 56:32 pieveica Rīgas «Zinātņu akadēmiju», ar 51:66 zaudēja Rīgas «LBSKA», ar 54:29 pieveica «Ogri», bet ar 35:67 zaudēja IOS «Offshore». Turnīra tabulā tukumnieki šobrīd ir 3. vietā, jo viņi 2. riņķī, kas nesen sākās, pirmajā spēlē ar rezultātu 46:31 pieveica «Jūrmalu».