Baltijas valstis apvienojas atbalsta akcijā «Baltijas ceļš Brīvību Baltkrievijai»

Solidarizējoties ar Baltkrievijas tautas brīvības un demokrātijas centieniem, Latvijas iedzīvotāji ir aicināti piedalīties vēsturiskā Baltijas ceļa gadadienā, 23. augustā, un būt daļai solidaritātes akcijā “Baltijas ceļš Brīvību Baltkrievijai” Lietuvā, bet dienu iepriekš doties uz Latgali un pievienoties gājienam gar Baltkrievijas robežu.

Akcija “Baltijas ceļš Brīvību Baltkrievijai” būs solidaritātes ķēde no Lietuvas galvaspilsētas Viļņas līdz Baltkrievijas robežai, kurā vienu no ceļa posmiem jāaizpilda dalībniekiem no Latvijas.

Latvijas pusē akcija sāksies jau 22. augusta vakarā. No Baltkrievijas, Krievijas un Latvijas robežu satikšanās punkta, ko agrāk pazina kā “Draudzības kurgāns” (Zilupes novadā, Pasienes pagasta Meikšānos), plkst. 19.00 sāksies jaunatnes organizācijas “Protests” organizēts gājiens gar Baltkrievijas robežu. Tā noslēgums notiks 23. augustā Krāslavas novada Piedrujā, kur plkst.12.00 norisināsies solidaritātes akcijas atklāšanas pasākums.

No Piedrujas akcijas dalībnieki sāks ceļu uz Viļņu, kur jau Lietuvas pusē, apvienojoties ar tiem Latvijas iedzīvotājiem, kas no visiem novadiem dosies uz “Baltijas ceļu Brīvību Baltkrievijai”. Akcija Lietuvā sāksies 23. augusta plkst.19.00 un iedzīvotājiem tiks nodrošināts transports, lai ikviens interesents varētu ņemt dalību šajā pasākumā, ievērojot visus epidemioloģiskos drošības nosacījumus un Lietuvas teritorijā lietojot arī sejas aizsargmaskas.

Kā piedalīties? Lietuvā notiekošā “Baltijas ceļa Brīvību Baltkrievijai” dalībniekus no Latvijas aicinām pieteikties šeit: https://ej.uz/Daliba_Lietuva. Latvijas iedzīvotāju dalību koordinēs Latvijas Pilsoniskā alianse, kas ierādīs katram dalībniekam konkrētu vietu uz autoceļa Viļņas-Minskas. Savukārt, lai 22. augustā piedalītos gājienā gar Baltkrievijas robežu, aicinām iedzīvotājus pieteikties šeit: https://ej.uz/Gajiens_Latvija   Plašāku ieskatu pasākuma norisē var gūt šeit: https://ej.uz/Freedomway 

Līdzīgas solidaritātes akcijas notiks arī Igaunijā un Ukrainā, tās visas vienos tēmturis #FreedomWay. “Baltijas ceļš Brīvību Baltkrievijai” un gājiena dalībnieki aicināti ņemt līdzi baltsarkanbaltos Baltkrievijas karogus, kā arī Latvijas karogus un ģērbties baltās drēbēs.

Protestus pret 9. augustā notikušo prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanu Baltkrievijā nežēlīgi apspieda līdzšinējās varas represīvie spēki. Tomēr tie nespēja iebiedēt baltkrievus. Simtiem tūkstoši cilvēku visās Baltkrievijas malās jau otro nedēļu turpina miermīlīgas demonstrācijas un streikus, prasot brīvas vēlēšanas un demokrātiskas pārmaiņas savā valstī.

Akcija “Baltijas ceļš” notika 1989. gada 23. augustā, kad vairāk nekā divi miljoni latviešu, lietuviešu un igauņu sadevās rokās 600 km garā ķēdē cauri Baltijas valstīm, apliecinot vienotību centienos pēc brīvības.

Organizatoru kontakti:

Gājiena Latgalē koordinators: Dainis Miglāns, jaunatnes organizācija “Protests”, [email protected], 29 681 463

Latvijas dalības koordinēšana: Kristīne Zonberga, Latvijas Pilsoniskā alianse, [email protected], 26 059 922

Atbalsta aktivitātes Baltkrievijai: Inese Vaivare, biedrība “Paliec mājās”, [email protected], 26 414 862

Komentāri

 1. Aha..Ukrainu jau atbrīvoja. Sarāva valsti gabalos, izpārdeva jenķiem un ieviesa “demokrātiju”. Tagad ukrainīši var eu sēnes lasīt. Ticiet man-šeit tas cauri neies. Baltkrieviju gabalos nesaraustīs, un pa lēto eirojenķu “demokrātijai” neatdos. NESPĪD! rociņas par īsām būs..

  1. Zini, lielākā daļa baltkrievu var tikai sapņot par Latvijas atalgojumu, lielākā daļa parasto baltkrievu pilsētu (kas nav apgabala centri) var tikai sapņot par infrastruktūru kāda ir Latvijas pilsētās.

 2. Droši var teikt , ka vēlēšanās Lukašenko savāca nepieciešamos nedaudz pāri 50%, jo par viņu balsoja vecuma marasma pārņemtie padomju pensionāru un neizglītotie kolchoznieki.
  Bet nē, ampelmanim vajadzēja deklarēt, ka savācis 80%.
  Protams , ka neviens tādiem no zinātniskās fantastikas pagrābtajiem 80% nenoticēja, jo nevajag visus uzskatīt par muļķiem.
  Tauta sāka protestēt, un pēc tik brutālas protestu apspiešanas Lukašenko zaudējis daļu no saviem atbalstītājiem un vienaldzīgajiem.
  Tad jau jāsaka , ka čekists Putins ir daudz viltīgāks par prasto trīs klases beigušo kolchoza priekšsēdētāju Lukašenko.

 3. Un arī te šis murgs-paši savā valstī kārtību nevar ieviest-kotlešu artusi,puņķu aldi likumus mums raksta,reāli valsts pēc tādiem vadoņiem kā Putins,Lukašenko vai kaut mūsu paş Ulmanim līdzīgi,ka šamējos izdzenātu un viņu padumjo elektorātu ar steku pārmācītu

  1. Tas, ka jebkurā brīdī uz ielas vari dabūt ar steku pa galvu vien tāpēc , ka milicim nepatīk uzraksts uz tava T-krekla, jo , redz, krievu pasaule zina tikai savu īpašo ārpusszemes civilizācijas valodu, vēl nenozīmē, ka valstī valda kārtība.

 4. Izlaidīsim visu to, kas ir mazāk svarīgs. VIENS fakts, kas pasaka visu.
  Baltkrievijā atrodas vairākas Krievijas armijas bāzes, un Krievijas stratēģisko spēku vienības. Tiem kas tankā-Baltkrievijā stāv Krievijas raķetes. VISS. Jūsu demokrātija te ari beidzas. Variet iet gājienos, un skaļi bļaut. BALTKRIEVIJA netiks ne kādam atdota, ne saraustīta gabalos.

 5. To nu nu saka
  A tu nevelc T-kreklu ar apšaubāmu,kādu aizskarošu ķēmojumu,respektē vairākuma gadsimtos nostiprinātos tikumus,tad ar neviens tevi neaiztiks. Salīdzini cik terora akti,nekārtības notikušas “demokrātijas citadelēs” rietumeiropā un asv un cik Krievijā un bijušajās padomju savienības republikās?! Vai šie pseidodemokrātijas aizstāvji tāpat aizstāvēs šos “citādāk domājošos”satrakojošos protestētājus,kad tie demolēs,bojās citu kustamos,nekustmos īpašumus vai ar tad sauks pēc stigrākiem mēriem no varas iestāžu puses?! Ja kas,tad nesenā pagātnē 13.janvāra grautiņi ar bija turpinājums miermīlīgam mītiņam pret valdošā slāņa korumpētību

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.