whohesaysthatiam.wordpress.com

Arī šajā mācību gadā skolēni saņems augļus un pienu bez maksas

Programmā «Skolas auglis» no 2013. gada 1. oktobra līdz 2014. gada 24. janvārim visi 1. līdz 9.klašu skolēni trīs reizes mācību nedēļā var saņemt bezmaksas augļus un dārzeņus vai to asorti porcijas (ābolus, bumbierus, lielogu dzērvenes, kāpostus, kolrābjus, burkānus, kāļus).

Lauku atbalsta dienests (LAD) ir gandarīts, ka arvien vairāk skolu iesaistās programmās «Skolas auglis» un «Skolas piens», kas tiek nodrošinātas ar Eiropas Savienības (ES) un valsts līdzfinansējumu.

Programmu «Skolas auglis» un «Skolas piens» mērķis ir veicināt pareizas ēšanas un uztura paradumu veidošanos, kas būtu noturīgi visu turpmāko dzīvi.

Lai uzsāktu dalību programmās «Skolas auglis» vai «Skolas piens» pretendentam ir jāreģistrējas LAD Klientu reģistrā un jāsaņem apstiprinājums. Ja apstiprinājums attiecīgajai programmai ir saņemts iepriekšējos mācību gados, tad atkārtots apstiprinājums jaunajam mācību gadam nav nepieciešams.

LAD atgādina, ka līdz 2013. gada 20. septembrim iesniegumu dalībai atbalsta programmā «Skolas auglis» kārtējā mācību gadā var iesniegt produktu ražotāji, tostarp arī to kooperatīvās sabiedrības, kas reģistrējušies Pārtikas un veterinārajā dienestā, kā arī pašvaldības un izglītības iestādes, saimnieciskās darbības veicēji, kas nodrošina skolas ēdināšanu, lai nodrošinātu augļu un dārzeņu piegādi skolēniem vispārējās izglītības iestādēs 2013./2014. mācību gadā. Līdz 15. septembrim vispārējās izglītības iestādes iesniedz atbalsta pretendentam informāciju par dalību programmā kārtējā mācību gadā.

Programmā «Skolas auglis» no 2013. gada 1. oktobra līdz 2014. gada 24. janvārim visi 1. līdz 9.klašu skolēni trīs reizes mācību nedēļā var saņemt bezmaksas augļus un dārzeņus vai to asorti porcijas (ābolus, bumbierus, lielogu dzērvenes, kāpostus, kolrābjus, burkānus, kāļus), kā arī skolām jānodrošina dažādi izglītojoši pasākumi, lai uzlabotu skolēnu zināšanas par augļu un dārzeņu veselīgo ietekmi uz veselību.

Programma «Skolas piens» mudina bērnus lietot piena produktus un ievērot sabalansētu diētu. Pienu vai citus piena produktus (kefīru, jogurtu, pienu ar šokolādes piedevām u.c.) līdz 250 ml mācību dienā visa mācību gada laikā var saņemt gan pirmsskolas, gan pamatskolas, gan 10. līdz 12. klašu skolēni vispārizglītojošajās skolās. Valsts atbalsts tiek paredzēts par piena piegādi pirmsskolas izglītības iestādēm un 1. līdz 9.klašu skolēniem un ES atbalsts tiek paredzēts par piena produktu piegādi pirmsskolas izglītības iestādēm, 1. līdz 9.klašu skolēniem, kā arī 10. līdz 12. klases skolēniem.

Pretendenti programmā «Skolas piens» var būt izglītības iestādes, piena produktu izplatītāji – saimnieciskās darbības veicēji, kas nodrošina skolas ēdināšanu, piena produktu ražotāji, ja tie piegādā piena produktus izglītības iestādei vai pašvaldības.

2010./2011. mācību gadā programmā «Skolas auglis» piedalījās 63% izglītības iestādes no kopējā valstī esošo izglītības iestāžu skaita, tad nākamā mācību gadā kopējais apjoms sasniedza jau 84%. Savukārt 2012./2013. mācību gadā – jau 91%.

Programmā «Skolas piens» 2010./2011. mācību gadā iesaistījās 456 izglītības iestādes, 2011./2012. mācību gadā – 572, bet pagājušajā mācību gadā 822 mācību iestādes.

Arī šogad skolu interese dalībai programmās ir ļoti liela; iesaistās izglītības iestādes, kurām šis būs pirmais mācību gads dalībai kādā no programmām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *