Aicina dzīvojamās mājas aprīkot ar dūmu detektoriem

VUGD Zemgales reģiona brigāde informē, ka šā gada apkures sezonā būtiski palielinājies ugunsgrēku skaits saistībā ar apkures ierīču ekspluatāciju. Uz doto brīdi 2012/2013 gada apkures sezonā Zemgales reģionā ir notikuši 99 ugunsgrēki.

VUGD Zemgales reģiona brigāde informē, ka šā gada apkures sezonā būtiski palielinājies ugunsgrēku skaits saistībā ar apkures ierīču ekspluatāciju. Uz doto brīdi 2012/2013 gada apkures sezonā Zemgales reģionā ir notikuši 99 ugunsgrēki, kur deguši sodrēji dūmvadā vai nepareizi ekspluatētas apkures ierīces (Aizkraukle – 19, Bauska – 11, Dobele – 9; Jelgava – 25, Jēkabpils – 16; Tukums – 19). Šajos ugunsgrēkos bojā gājis viens cilvēks, dzēšot ugunsgrēkus cietuši divi ugunsdzēsēji. Šogad valstī kopumā bijuši vairāki ugunsgrēki, kur bojā gājuši cilvēki, un analizējot statistiku par ugunsgrēkiem dzīvojamā sektorā, ir secināts, ka pārsvarā cilvēki ugunsgrēkos ir miruši no saindēšanās ar dūmiem, nevis no apdegumiem.

Tā kā visvairāk traģiski ugunsgrēki notiek tieši laikā, kad cilvēki guļ un savlaicīgi nepamana ugunsnelaimi, tad visdrošāk ir uzstādīt dūmu detektoru, kas brīdina par piedūmojumu.

Drošai apkures ierīču ekspluatācijai VUGD iesaka neizmantot bojātas apkures ierīces, sildierīces un dūmvadus, dūmvadus iztīrīt pirms apkures sezonas sākuma, kā arī divas reizes apkures sezonā (ilgdedzes apkures krāsnīm- reizi mēnesī), nepārkurināt krāsnis, kā arī, ejot gulēt vai ārā no mājas, pārliecināties, ka krāsnī liesmas ir pilnībā nodzisušas, visi sildītāji ir izslēgti un svecītes nodzēstas. VUGD aicina arī  neatstāt bez uzraudzības iekurtas apkures ierīces, ja to neatļauj tehniskās ekspluatācijas noteikumi, nepārslogot elektroinstalācijas, vienlaicīgi darbinot vienu vai vairākus sildītājus un citas elektroierīces, neatstāt uz apkures un sildierīcēs degtspējīgus priekšmetus, nežāvēt uz tām apģērbu, malku, apavus un citus priekšmetus, kā arī neizmantot iekuršanai īpaši viegli uzliesmojošus šķidrumus, kas tam nav paredzēti, savukārt kurināmais un citi degtspējīgie materiāli kurtuves atveres priekšā jānovieto ne tuvāk par 1,2 metriem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.