Ceturtdiena, 2019. gada 23. maijs
Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

Tukums un apkārtne – gleznās

Twitter
FaceBook
print
2008. gada 1. jūlijs 05:17

Līdz 17. augustam Tukuma muzeja Harmonijas ielas izstāžu zālē būs apskatāma izstāde «Tukuma muzeja gleznas», kas sagatavota, sagaidot pilsētas svētkus. Tā stāsta par Tukumu un atspoguļo mūsu pilsētu dažādos laikos un dažādu mākslinieku redzējumā.

Muzeja galvenā krājuma glabātāja Ināra Runkovska pastāstīja, ka krājuma darbos redzams Tukums un tuvējā apkārtne līdz pat jūrai. Tajā apskatāmi darbi, kas tapuši gan pagājušā gadsimta sākumā, gan nesenā pagātnē, tādējādi parādīts atšķirīgs vērojums, kas vienlaikus ir arī vēsturiska liecība, jo daudz kā no tā, kas atainots mākslinieku iemūžinātajā realitātē, vairs nav ne atrodams, ne apskatāms.
Tukuma muzeja direktore Agrita Ozola kā īpašas min tās gleznas, kuras muzejs savā krājumā ieguvis no vecā muzeja, piemēram, pagājušā gadsimta 30. un 40. gados tapušās Oskara Manguļa «Tukums», Ernesta Meļķa «Atkusnis», Alberta Silzemnieka «Tukums», kā arī Alberta Filkas, Kārļa Meira, Kārļa Neiļa un Anša Artuma atainotais Tukums. Visi šie darbi apskatāmi muzeja mazajā zālē.
Lielajā zālē par pilsētu stāsta jaunākos laikos tapuši darbi, kurās Tukumu un apkārtni visdažādākajās noskaņās atspoguļojuši Alberts Pauliņš, Leonīds Āriņš, Herberts Siliņš, Laila Kelle, Skaidrīte Eksnīte, Uldis Zemzaris, Alfejs Bromults, Harijs Veldre.
Izstādes afišu rotā A. Pauliņa glezna «Tukuma nomale», kas gleznota 2006. gadā un kas ir viens no pēdējiem muzeja iegādātajiem darbiem. I. Runkovska uzskata, ka A. Pauliņš šobrīd ir vienīgais mākslinieks, kura darbos pilsēta iemūžināta nesenā pagātne un arī tagadnē. Šī mākslinieka darbi būs skatāmi personālizstādē, kas muzejā tiks atklāta augusta beigās. Savukārt Tukuma vecmeistara A. Artuma darbi mūsu pilsētas vārdu šonedēļ aiznesīs uz Rīgu, kur Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā tiks atklāta viņa simtgadei veltītā gleznu izstāde.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.05.23 | 18:30

Skriešanas seriāls Radziņciemā 

2019.05.24 | 10:00

Koncerts Slampē 

2019.05.24 | 12:00

Koncerts Irlavas estrādē 

2019.05.24 | 13:00

Izstādes atklāšana Tukuma Audēju darbnīcā 

2019.05.24 | 15:00

«Talantu šovs» Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Maijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool