Rozālija, Roze
Foto: Agris Jansons

«Tukuma ūdenim» 10 000 eiro sods par Šlokenbekas dzirnavdīķa piesārņošanu

Twitter
FaceBook
print
2015. gada 18. septembris 17:00

Valsts Vides dienests (VVD) izrakstījis 10 000 eiro rēķinu pašvaldības uzņēmumam «Tukuma ūdens» par Šlokenbekas Dzirnavu ezera piesārņošanu, vēstījusi LTV «Panorāma». Tukuma novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans, lūgts komentēt uzlikto sodu, atzina, ka neko par šo sodu un citām niansēm pateikt nevar, jo pašvaldība par to no Valsts vides dienesta nav saņēmusi nekādu informāciju – ne vēstules formātā, ne elektroniski: “Mani izbrīna šāda valsts institūciju rīcība –  uzlikt sodu un pašvaldību un uzņēmumu par to pat neinformēt. Tā nav konstruktīva rīcība, īpaši jau tādēļ, ka Valsts vides dienesta pārstāve solīja pašvaldību par to informēt, lai mēs varētu to izanalizēt. Esmu tikai medijos dzirdējis, ka šāds fakts ir, taču pateikt, par ko ir šis sods, nevaru. Cik zinu, arī SIA «Tukuma ūdens» nekādu informāciju nav saņēmis.” Sazinoties ar SIA «Tukuma ūdens» valdes locekli Ainaru Feldmani, noskaidrojām, ka arī viņam nav informācijas par uzlikto sodu.

TV «Panorāma» vēstīja, ka VVD informāciju par sodu iesniegs arī policijai, kas turpina kriminālprocesu, lai noskaidrotu, kurš vainojams jūlijā notikušajā vietēja mēroga ekoloģiskajā katastrofā. Zaudējumu summu – 10 000 eiro – veido rēķini par zivju resursiem un videi nodarīto kaitējumu, ko radījuši neattīrītie notekūdeņi, kā arī par to, ka «Tukuma ūdens» ezerā ieplūdināja notekūdeņus, kuros piesārņojuma koncentrācija pārsniedza atļautās normas. Tukuma pašvaldībai būs jāsedz arī administratīvās izmaksas par analīzēm.

”Attīrīšanas iekārtas nenormatīvi strādāja 11 dienas. Tas bija šoka moments arī vides speciālistiem, jo kaut ko tādu pieredzējām pirmo reizi. 11 dienās attīrīšanas iekārtas izdevās reanimēt. Šajās 11 dienās piesārņojums bija divas reizes lielāks, nekā atļaujā noteikts. Zivju resursi atjaunosies lēni, bet ar ūdens ķīmisko kvalitāti viss ir kārtībā,” skaidro VVD Ventspils reģiona vides pārvaldes vadītāja Inguna Pļaviņa.

Skābekļa daudzums Šlokenbekas ezerā atkal ir normas robežās, taču zivju barības bāze ir iznīcināta, un pašlaik neesot jēgas ielaist zivju mazuļus, jo tiem nebūs barības. Notekūdeņu attīrīšanas iekārtās pilnībā atjaunotas dūņas un nodrošināta mazāka slodze.

Kā norāda VVD, šis gadījums bija mācība «Tukuma ūdenim», kurš līdz ekoloģiskajai katastrofai pieņēma visus ražošanas notekūdeņus. Līgumos ar novada uzņēmumiem bija noteikti tādi notekūdeņu piesārņojuma rādītāji un apjomi, kas pārslogoja attīrīšanas iekārtas.

Tukuma pašvaldībā apliecināja, ka līdz mēneša beigām «Tukuma ūdens» noslēgs jaunus līgumus. Jau ziņots par masveida zivju slāpšanu Šlokenbekas Dzirnavu ezerā, no kura izsmeltas četras tonnas beigtu zivju. 10. jūlijā Tukuma pašvaldības dome izsludināja ārkārtas situāciju.

Augstais piesārņojuma līmenis ezerā saistīts ar to, ka Tukuma pilsētas kanalizācijas sistēmā kāds ielaidis tik netīrus notekūdeņus, ka bioloģiskās attīrīšanas ietaišu mikroorganismi netika galā un nespēja atjaunoties.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Cukurs-Zukerman teica:

  Tad jau gaidāms ūdens un kanalizācijas tarifu pieaugums.
  Kur tad citur ”Tukuma ūdens” ņems tos 10000 ,ja ne no mūsu rēķiniem, jeb varbūt šim uzņēmumam nauda aug kokos?

 2. varikaps teica:

  Kad viss ir kārtībā, priekšnieki saņem lielas algas un prēmijas, jo viņi, redz, strādājot atbildīgos amatos.
  Kad sanāk s.ū.d.i , viņi paši ne par ko neatbild, sodu maksā no pašvaldības vai valsts (t.i.-mūsu) līdzekļiem.
  Tad jautājums – PAR KO VISPĀR VIŅI NES ATBILDĪBU ?!

 3. ss teica:

  Par Tukuma ūdens bezdarbību maksāsim mēs. Vai tiešām neviens nenesīs atbildību?

 4. Guntars Ķirķis teica:

  Te vairākus gadus atpakaļ tika izveidota komisija iekšējā komisija pārbaudīt Tukuma Ūdens un Tukuma attīrīšanas iekartu darbībai un man bija valdes loceklim jautājums vai šīs attīšanas iekārtas nav par mazu lai attīrītu ūdeni visai pilsētai,atbilde ,viss kārtībā un te ir rezultāts.

 5. Laimonis teica:

  Uzliktais sods ir smieklīgs attiecībā par nodarīto kaitējumu. Ja šis sods tiek uzlikts Tukuma ūdenim, tas nozīmē tikai to, ka tiek sodīti paši Tukuma novada iedzīvotāji.
  Īstenībā šīs mazohistiskais rezultāts tika jau paredzēts uzreiz pēc ekologiskās katastrofas notikšanas. Bēdīgi!

 6. H. teica:

  …uc cik Šulcam, Lukmanism un Feldmanim katram sods??? Vai arī viņi dalīs uz daļām jau piespriesto summu….

 7. mestnijs teica:

  Kāpēc sods uzņēmumam,tas nozīmē sods man,kurš lieto ūdeni

 8. procesā teica:

  Feldmanim un co kule ar sausiņiem jāgatavo, zona kopējā.

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool