Meldra, Meldris, Melisa

Tukumā beidzot vajag pirti, ne dušas!

Twitter
FaceBook
print
2014. gada 21. janvāris 18:45

Tukumnieks Vitauts regulāri atgādina, cik ļoti pilsētniekiem nepieciešama sabiedriskā pirts, taču Tukumā tās nekad nav ilgi kalpojušas. No bērnības atceroties pirti, kas atradusies netālu no Tukuma slimnīcas. Vīrieši un sievietes varējuši pērties maiņās, taču brīžiem pietrūcis ūdens, tāpēc nolemts celt jaunu pilsētas pirti. Ilgi cēluši, līdz uzcēluši ēkā, kur tagad SIA «Tukuma nami» atrodas. Pirts atradusies 2. stāvā – vīriem un sievām atsevišķi, taču pērtuve nav pareizi izveidota – lai uzmestu garu, ar ķipi nācies rāpties pa kāpnēm; dažkārt, kad nav kārtīgi izkurināta, palaists tvaiks no pilsētas katlumājas – tad pirts bijusi vienos garaiņos. Vienu dienu no ģērbtuves trepēs izsprukuši vīri asiņainām galvām! Izrādās – ģērbtuvē nokritis apmetums. Atkal pilsētnieki palikuši bez pirts. Braukuši uz Ķemeriem un Dubultiem, līdz uzbūvēta pirts ar baseinu netālu no tirgus. Tur atkal bēdas – tik nekvalitatīvi celta, ka vienā dienā siena iekritusi baseinā! Aizvēra, sakārtoja, neilgs laiks pagāja, un – uzsprāga… Vitauta kungs uzskata, ka pilsētnieki atstāti bez pirts. Ledus hallē tik dušas, ne pirts – kā lai dzīvo!?? Šulcs savulaik solījis baseinu «Elvi» ēkā, Staķe pirms vēlēšanām solījusi pirts jautājumu aktualizēt, bet – kur nu noklusuši solītāji? Lai taču zina, ka ir tukumnieki, kas šos solījumus atceras un gaida, kad tie tiks pildīti!…Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Higiēna teica:

  No higiēniskā viedokļa, pirts var kalpot pedikulozes, kašķa , ādas sēnīšu slimību pārnēsāšanai. Higiēniskākas ir dušas.Pie tam ar laika limitu. Tagad tādi laiki.Pirtis ir sociāla nepieciešamība, lai apturētu minēto slimību izplatību. Tur vajadzētu arī ierīces ātrai veļas mazgāšanai un žāvēšanai.Tas būtu svētīgi bezdarbniekiem un bezpajumtniekiem. Talonus varētu saņemt sociālajos dienestos.

 2. bairons teica:

  Vitauts laikam kautko sapiipeejies

 3. Lotus teica:

  Pirts ir pirts kur var i nomazgatie ,i noperties
  a duša tikai noskrapet dubļus.

 4. Māris teica:

  PIRTS IR ĻOOOTI VAJADZĪGA TUKUMĀ! NEKĀDAS DUŠAS VAI VANNAS PIRTI AIZSTĀT NEVAR!

 5. pirts cienītāja teica:

  Mums Latvijā ir tik liela interese par pirts lietām, ka cilvēki mācās un iegūst pat akadēmisku pirtnieka izglītību. Tā ir kultūras ne tikai higiēnas nepieciešamība.

 6. tuj teica:

  vitaut..ja tev vajag,tad cel pa savu naudu..kur ir problēma??kāpēc kāds lai priekš tevīm pirti celtu??vēl tukuma apkārtnē ir daudz pirtis,zvani piesaki un peries…

  • Inta teica:

   Pareizi Vitauts runa. Pirti obligati Tukuma vajag.Kad es biju maza,mums bija tads rituals- katru otro piekdienu
   iet uz pirti. Vispar bija loti jauki. Tantes gaja no
   pirts majas ar sartiem vaigiem. Un lai tiktu pirti ieksa
   bija jastav rinda.

 7. man arī vajag pirti! teica:

  Kur tad Staķe palika ar saviem solījumiem?! Visi kaķim zem astes, kolīdz tika domē. Tagad prasām Staķei un citiem solītājiem PIRTI!!! KUSTATIES BEIDZOT UN PILDIET SOLĪJUMUS!

 8. ķipītis teica:

  ak, Tukums – nabagmāja gatavā!

 9. zirgs teica:

  Ne nu man ssoks babulis vopssee aptracis galigi pirti redziet vinnam vajag par manu nodoklla maksaataja naudu EJ UZ HALLI UN PERIES VESELS!!!!!!!!!!!!!!

 10. Andris teica:

  ja kāds iedomājas, ka hallē var iet pirtī, tad tikpat labi automazgātuvē var noskaloties

 11. budžeta la'p' teica:

  Halli te vienam vajag par manu nodokļa maksātāja naudu!

 12. Staķes un Co apvārdotais teica:

  Halli te vienam savajadzējās par manu nodokļa maksātāja naudu!

 13. Zane teica:

  Nekad neesmu varējusi saprast publisko piršu aktualitāti… Iet kopā ar visādiem svešiem, plikiem cilvēkiem mazgāties, pērties?!? Perversi. Mazās lauku, viesu namu pirtiņas, saunas super! Vismaz vari izvēlēties iet viens vai kopā ar kādu sev pazīstamu cilvēku. Bet ar visādiem svešīem, plikiem…Fuj!

 14. Guntars teica:

  Vitaut, ņem rokā instrumentus un aiziet, uzcel pirtiņu, vai ierīko dārza mājiņā, kautvai dzīvoklī saunu iebūvē un peries līdz izsīkumam…padomju laiki aizgājuši ar publiskajām pirtīm, veču pasēdēšanām, par vienu rubli kaut visu vakaru! :)))

 15. Artūrs teica:

  Karstā vēlme pēc publiskās pirts man atgādina nostaļģisku brēcienu. Manuprāt, mūsdienās sabiedrības interese pēc šādiem pasākumiem ir ievērojami kritusies un šaubos, vai pirts uzcelšanas/ierīkošanas gadījumā apmeklētāji būs pietiekami daudz. Tas taču nav labdarības pasākums, cik noprotu…

 16. Beibe teica:

  nu ko var ņemties ar to sabiedrisko pirti!Nostaļģija pēc LPSR?Šausmīgi gribas ar čigāniem ,u.c. mazturīgajiem patusēt? Pie tam, pēc pirts ilgojas tikai pensionāru paaudze,kas sapņo par krievu laikiem,kad pirts bija gandrīz par velti.Ja tagad kāds to uzcels,tad,lai īpašnieks pelnītu,cena būs liela un tas ,atkal,jums nepatiks!

  • Taisnība teica:

   100% PIEKRĪTU.
   Tomēr pirtiņa kā tāda ( mājās) nu SUPER 🙂

  • Inta teica:

   Ko tu mugo par kadiem tur laikiem. Manai mamites tantei
   Ulmanlaikos piedereja Tukuma vieniga pirts, kura atradas
   tur kur DNB bankas filiale , un tur gaja mazgaties visi
   pilsetas iedzivotaji. Ta pirts darbojas lidz kadiem tur
   60 gadiem.Ari tad kad uzcela jauno pirti visi tur gaja
   mazgaties un bija loti apmierinati.

 17. bagsis teica:

  Esmu Tukumnieks man to pirti nevajag!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 18. arī tukumnieks teica:

  Patiešām žēl to cilvēku, kas nav ne reizi nav bijuši kopējā pirtī! Tas ir vesels socializēšanās pasākums – gan var paklausīties visus jaunumus ne tikai tos, kas pilsētā notiek, un par kuriem avīzes neraksta, gan var pārspriest visus politiskos notikumus un ārprātus, kas notiek gan uz mazpilsētas gan lielpilsētas politiskajām skatuvēm. Pat tirgus līdzās nestāv pirtij!

 19. p.s. teica:

  un pie visa vēl var nomazgāties, izpērties, un ziņas sasmelties. Kur vēl jaukāka vieta par kopējo pirti!

 20. Baiba teica:

  Atceros, ka pirts Tukumā reiz (tajā tālajā padomju laikā Pionieru ielā) bija ļoti iecienīta iestāde. Daudzas sievas gāja ar savām slotiņām, slotiņas varēja arī uz vietas nopirkt, Ejot ārā viena otrai uzsauca “Vieglu garu”. Uz lāvas, viena otrai muguru ar slotu nopēra. Vīri ar nesteidzās prom pēc pirts, turpat ārā vēl ilgi sēdēja, savas lietas pārsprieda, iemalkoja aliņus. Visi forši, apmierināti, tīri un smaidīgi devās prom.

  • Laila teica:

   Nav kā tagad kad aizej uz kādu kultūras pasākumu un cilvēki apkārt manāmi smird, pat inteliģenti, cienījami cilvēki slikti ož. Ūdens dārgs, pirtī netiek, lielākā daļa vispār aizmirsuši par personisko higiēnu.

   • bez aknas teica:

    he he he he eeeeeee vot labs teksts Tev

   • Taisnība teica:

    Tagad jau dezodoranti tādi… ar 72 h smirdoņas aizsardzību 🙂
    Reiz strādāju kādā no Tukuma veikaliem par pārdevēju- konsultanti. Pircēja jautā; Cik ilgi šīs smaržas turās ? Atbildu: Cik ilgi plānojat nemazgāties un nemainīt drēbes ?

  • Inta teica:

   Beidzot viena normala tukumniece ari vel ir. Citadi es viena censos aizstavet pirtinas godu.

 21. Ilze teica:

  Pajautāju tēvam, vai vajag Tukumā pirti, kā tas savulaik bija? Skaidrs, ka vajagot. Kāpēc?
  Vanna ir cietums, – viņš saka. Pirtī tu esi brīvs – ja patīk, aizej pakarsējies uz lāvas, ja patīk aizej uz dušu, ja gribi sēdi un mazgājies tāpat. Tā ir mazgāšanās, vanna – tikai tad, ja nav iespējams tikt uz pirti!

 22. Armands teica:

  Katru piektdienu brucu uz Vānes publisko pirti,100km aiziet ceļā.Daudzi veči brauc uz Kemeriem ,un uz privātām pirtīm. Vai tad tiešām Tukumā nav kāds uzņēmīgs cilvēks ,kurš atjaunotu pirti ,runāju ar večiem ,kas ir pirts mīļotāji ,ka 7 eiro būtu gatavi maksāt par pirts apmeklējumu Tukumā.

 23. Lienīte teica:

  Kas tad tiem pirts mīļotājiem traucē? Apkārt taču pirts pie pirts, sazvaniet, lai jums izkurina, samaksājiet un perieties uz nebēdu!

 24. neeggeris teica:

  Es gribu ,lai Tukumaa uzcell lielu kiinoteaatri ,veelams struuklakas vietaa.

 25. Šulc, Volf, Lukman, Rudovski, Staķe, u.c mūsu kalpi! teica:

  Beidziet gulēt un sadzirdiet, ko tauta saka! Tautai vajag pirti! Cilvēki brauc pat 100 km attālumā no Tukuma, lai varētu ieiet pirtī!! Brauc uz Vāni, brauc uz Ķemeriem, jo TUKUMĀ NAV ELEMENTĀRAS PIRTS! Kur tas redzēts? Cilvēks gatavs maksāt pat 7 EUR par pirts apmeklējumu!! Kur ir galvas Tukuma deputātiem?

 26. Lienītei teica:

  Lienīt, meitiņ, palasi, ko gudri ļautiņi saka par iešanu un pēršanos kopējā pirtī. Palasies ar ko tā atšķiras no viesu māju pirtīm, kas saceltas visapkārt.

 27. >daunis teica:

  Sveikuļos man kāds varēs muguru ar bērzu slotiņu nopērt? Par vietējiem un Rīgas politiķu klačiņu uzsist? Par eirocenām, par siltuma tarifiem pašausmināties?!

 28. Kaspars teica:

  te laikam kādas Lienītes nemaz nesaprot, ka Tukumā dzīvo arī gados vecāki cilvēki, kuri tā vienkārši nevar atļauties pasūtīt privātas pirts pakalpojumus ārpus pilsētas un vēl tur nokļūt.

  • Inta teica:

   Un tajas pirtis [man skiet] nav tada atmosfera kada ir ista
   pirti.Es nekad nevareju tikt lidz lavai ,jo tur no tiem
   deliem naca tada svelme , ka tas karstums tika lidz pasam
   plausam. Tas lavas laikam taisija no berzu deliem.Vispar
   atceroties tas pirts iesanas paliek drumi,jo tagad tadu nav.

 29. yy teica:

  Pirti vajag tiem kuri dzīvo padomju laiku atmiņās…citam nevienan

  • Raivis teica:

   tieši tā, un, ja nu kāds auns arī to pirti uzbūvētu, nu reti kurš no šiem īdētājiem būtu ar mieru maksāt adekvātu summu par pirts apmeklējumu, tas bizness ātri noietu pa burbuli. no vēstures zināms, ka pirts kultūra te uzplaukst, te grimst, tad ko tur spļaut pret vēju? un ja nu kādam tik ļoti gibas to publisko pirti, iesaku apmeklēt Sokolovskije baņi Jūrmalā, kur ir ar slotiņu nopērs, i būs visas pārējās ekstras, un, pieņemu, ka ar vilcienu līdz Jūrmalai arī izdevumi būs krietni lētāki kā 100km līdz Vānei, ko nevar teikt par cenu pašas pirts apmeklējumam. Un te nu ir tā problēma, ka retais no šiem bļāvējiem būs ar mieru šķirties no paprāvas naudiņas, nu ne jau 7 eur. Tad rodas jautājums, kuram tad jāmaksā, tam aunam uzņēmējam no savas kabatas piemaksāt, vai lūgt ko pašvadībai. kādu piešprici. Diezin’ vai likums to ļauj, bet pat, ja tā, pieņemu, ka absolūti lielākā daļa nodokļu maksātāju to neatbalstītu.

   • Nesaprot teica:

    Svēta patiesība – paēdušais neēdušo…nu nesaprot, skaidra lieta! Tie, kas te iesaka vecīšiem uz viesu namiem doties, ir kā tā franču karaliene, kas badā esošajiem pavalstniekiem ieteica kūkas ēst… Vispirms, pirts nav nekāda padomijas izklaide vai izlaideņu iedoma – tā ir nepieciešamība ar pamatīgu kultūrvēstures un socializēšanās iespēju bagāžu. Tāpēc tai jābūt pieejamai – gan cenas, gan attālumu ziņā. Un neaizmirstiet, ka veciem cilvēkiem pirts patiesībā ir vienīga iespēja pa godam un kārtīgi nomazgāties; vannā ielīšana un izlīšana daudziem ir milzu problēma, ar slidīgo dušu tāpat.. Kāda nu tur mazgāšanās pavēsā dušā uz ķeblīša sēžot.. Un kur ta hallē tā apsēdīsies…

   • Inta teica:

    Raivi,kadu jurmalu , mums vajag musu pasu TUKUMA pirtinu.

 30. fans teica:

  baseinu gan vajadzētu uzcelt

  • hlors teica:

   Uzņēmējam peļņas nebūtu. Uzreiz uzmestos kaklakungi dome un co, liktu skaitītājus īrēt vai kādā tikpat viltīgā veidā visu peļņu atslauktu.

 31. Raivim un viņam līdzīgiem teica:

  kas tu galīgs daunis? Kāpēc man jābrauc uz Jūrmalu vai Vāni mazgāties un pērties? Kāpēc es kā Tukuma iedzīvotājs par saviem nodokļiem nevaru savā pilsētā pirti izmantot?! 7EUR par šādu PAŠVALDĪBAS nodrošinātu pakalpojumu saviem iedzīvotājiem būtu pavisam adekvāta maksa. Lai pašvaldība beidzot kustas, piedāvā kādam privātām uzņēmējam un uztaisa kaut vai publiskās un privātās partnerības projektu līdzīgi kā to dara citas pašvaldības. Tukumā ir ne tikai jauni un mobili cilvēki, bet arī veci!!!

  • vafele teica:

   ko cciiksti kaa mazs beerns kas konfekti nav dabuujis, savaac savus domu biedrus un duj uz domi, nevis savaa tupajaa paurii domaat ka 7 eiro ir adekvaats cenniks, un es ar esmu nodokllu maksaatajs ,un NEGRIBU LAI NOMANAS NODOKLLU NAUDAS CELL KAUTKAATU MAZTURIIGO KAKTU!!!!!!!!!!!!!

 32. Madara teica:

  Nesaprotu, kā tā Staķe var melot visiem Tukuma novada cilvēkiem, ka sakārtos jautājumu ar pirti? Tie, kas noticēja un balsoja par viņu, tagad ir piemuļķoti. Kā nav kauna?

 33. Zoja no puķu bodes teica:

  Man liekas ka tik pat liels daudzums kaa pirtnieku, gribeetu arii F 1 Tukumaa skatiities!!!!!!

 34. Linards teica:

  Par visādiem hesburgeriem dome nadzīgi organizē iedzīvotāju apspriedes, bet par pirti nekā! Baidās dzirdēt iedzīvotāju reālās vajadzības.

 35. >hlors teica:

  kā tad pašvaldība bibliotēku no Kampara firmles īrē? Tādā pašā veidā, lai īrē arī pirti no uzņēmēja.

 36. vafelēnam teica:

  ko tu dzīvo šitajā mazturīgajā kaktā ar saviem milzīgajiem nodokļiem? Piedeklerējies Rīgā un palīdzi finansēt Ušakovam “zelta tiltu”:) Un liecies mierā par mazturīgo kaktu, kur nav cilvēkiem pat iespējas nomazgāties!

 37. nav svarīgi vai distrikts vai mistrikts, teica:

  bet PIRTI VAJAG!!!!!!!!

 38. mačalka teica:

  Ir gan pašvaldības funkcija – rūpēties par elementāru higiēnas vajadzību nodrošināšanu iedzīvotājiem. Tad jau tualetes arī nevajadzētu pašvaldībai ierīkot. Bet tās muguriņas, tās jau nu mēs paši pratīsim viens otram noberzt, tur ne Staķei, ne Šulcam nebūs jānopūlas.

 39. ģimnāzisti no raiņiem teica:

  PIRTIJ BŪT TUKUMĀ!!!!!!!!

 40. Juris no servisa teica:

  Vajag žmiegt tos Tukuma pilsētai un novadam leijerkastniekus, lai pilda savus solījumus! Ja tā Staķe un citi pirms vēlēšanām teica, ka pirts jautājumu atrisinās – nu tad ko?

 41. cazino teica:

  man macinnss taads paplaans, man pirts neinteresee, bet buutu labi, ja atjaunotu edniicu kas kaadreiz bija unversaalveikala telpaas ,kur vareeja paest par vienu rubliiti, un septinni eiro taa ir milzu nauda pirts billeitei.

 42. Piekrītu par 100% teica:

  Nesaprot saka:
  2014. gada 27. janvāris 10:36
  Svēta patiesība – paēdušais neēdušo…nu nesaprot, skaidra lieta! Tie, kas te iesaka vecīšiem uz viesu namiem doties, ir kā tā franču karaliene, kas badā esošajiem pavalstniekiem ieteica kūkas ēst… Vispirms, pirts nav nekāda padomijas izklaide vai izlaideņu iedoma – tā ir nepieciešamība ar pamatīgu kultūrvēstures un socializēšanās iespēju bagāžu. Tāpēc tai jābūt pieejamai – gan cenas, gan attālumu ziņā. Un neaizmirstiet, ka veciem cilvēkiem pirts patiesībā ir vienīga iespēja pa godam un kārtīgi nomazgāties; vannā ielīšana un izlīšana daudziem ir milzu problēma, ar slidīgo dušu tāpat.. Kāda nu tur mazgāšanās pavēsā dušā uz ķeblīša sēžot.. Un kur ta hallē tā apsēdīsies…

 43. JA TUKUMA DOME NEPROTAS - LŪK, VĒL VIENS CEĻŠ teica:

  Biedrība „Lauku partnerība „Upe 8””

  Biedrības darbības teritorija: Jaunpils novads , Tukuma novada Lestenes, Džūkstes, Degoles, Tumes un Jaunsātu pagasti.

  Misija – iedzīvotāju iniciatīvu veicināšana.
  Mērķis – veicināt sabiedrības iniciatīvu un pilsonisko līdzdalību uzņēmējdarbības un dabas vides uzlabošanai un sabiedrības labklājības celšanai, sekmējot ilgtspējīgu lauku attīstību.
  Kāpēc „Upe 8”? Katra upe sākas satekot maziem strautiņiem un kļūst lielāka un ūdeņiem bagātāka. Astoņu pašvaldību darbiniekiem, privātuzņēmējiem un nevalstisko organizāciju darbiniekiem sadarbojoties, papildinot idejas un darbus kopā var gūt labu rezultātu, kurš kā upe plūst un kļūst lielāks un labāks.
  Izvirzītās prioritātes:
  1. Dzīves kvalitātes un uzņēmējdarbības attīstība, ieskaitot uzņēmēju, NVO, valsts un pašvaldību sektoru sadarbību lauku attīstības veicināšanai;
  2. Sociālās infrastruktūras attīstības veicināšana zivsaimniecībai nozīmīgajās teritorijās.

  Kontaktinformācija:
  Ligita Gintere – padomes pr-tāja, mob.t. 29246217
  Dzidra Krastiņa – koordinators, mob.t.29199878, e-pasts: dzidra.krastina@jaunpils.lv

 44. Laiks biznesam teica:

  Un vai tad Tukuma pilsētā nav nevienas biedrības vai NVO, kas var beidzot parādīt tiem deputātiem reālu rīcību cilvēku labā?

 45. Lelde teica:

  Tukuma Halle ir tikai duša,bet pēc dušas jaiet aukstumā un es esmu jau gajusi un saslimusi pēc tam!
  Takā par musu veselību nav padomāts.
  Un ja esmu penconārs tad vel ir jaiet uz domi un japrasa dekleracija vai tiktu lētāk dušā arprac un vairs neju jo vairakas reizes esmu saslimusi un mazgajs majas bļodā fui 🙁

 46. Tukuma dome vienkārši pazemo cilvēkus!!!!! teica:

  Lelde saka:
  2014. gada 29. janvāris 11:07
  Tukuma Halle ir tikai duša,bet pēc dušas jaiet aukstumā un es esmu jau gajusi un saslimusi pēc tam!
  Takā par musu veselību nav padomāts.
  Un ja esmu penconārs tad vel ir jaiet uz domi un japrasa dekleracija vai tiktu lētāk dušā arprac un vairs neju jo vairakas reizes esmu saslimusi un mazgajs majas bļodā fui 🙁

Pasākumu kalendārs

2019.07.21 | 13:00

Irlavas svētki 

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool