Marija, Marika, Marina

Atgriežamies pie problēmas: kur palikt bērnam vasarā?

Twitter
FaceBook
print
2010. gada 9. jūlijs 19:04

Jūnija beigās aicinājām uz redakciju vai Tukuma novada Izglītības pārvaldi zvanīt tos vecākus, kam jūlijā, kad slēgti pašvaldības bērnudārzi, nav kam atstāt bērnus. Uz redakciju piezvanīja viena mamma, viens cilvēks interesējies Izglītības pārvaldē, taču laikraksta mājas lapas komentāros izteikušies vairāki vecāki, kurus bija aizskāris 29. jūnija publikācijā minētais pašvaldības vadītāja Jura Šulca izteikums, pēc kura nojaušams – ja 10 cilvēkiem no 600 ir problēmas, tas nav daudz. Un attiecīgi – nav arī jārisina.

Sola darīt savādāk. Nākamgad
Par to, kā organizēt darbu bērnudārzos vasarā tā, lai panāktu kompromisu ar vecākiem, vaicājām Izglītības pārvaldes speciālistei Marijai Kazakovai. Viņa skaidroja, ka vecāki divus mēnešus iepriekš tikuši informēti, ka dārziņa jūlijā nebūs, līdz ar to daudzi sameklēja alternatīvas: "Ja tas neizdevās, protams, varēja būt problēmas. Ja vecāki protestētu agrāk, iespējams, uzreiz meklētu risinājumu, tagad neko izdarīt vairs nevar. Taču nākamajā gadā domāsim, kā darbu organizēt savādāk. Iepriekšējos gados organizējām aptauju, šogad tās nebija, jo šķita, ka nebūs problēmu. Nākamajā gadā noteikti aptauja būs, lai redzētu reālo situāciju."
Tiesa gan, kā atzina M. Kazakova, dežūrējošās grupas strādā arī speciālajā bērnudārzā «Taurenītis»; bērni tajās pieteikti, bet vasarā reāli nenāk – vecāki nevēloties sūtīt bērnus apvienotajās grupās, lai gan savādāk darbu grūti organizēt. Vaicāta, vai «Taurenītis» vasarā nevar uzņemt citus bērnus, M. Kazakova skaidroja, ka nevar, jo valsts to apmaksā bērniem ar dažādām veselības problēmām un bērnus tajā uzņem pēc īpašas komisijas atzinuma.
Interesējāmies, vai risinājums nebūtu rotaļu centrs «Ķepa» Tukuma 3. vidusskolā vai pagastu bērnudārzi, kas arī jūlijā slēgti. M. Kazakova solīja jau nākamā gada februārī sākt šo jautājumu risināt, lai, pienākot vasarai, būtu vairāk skaidrības.

P.S. Šoreiz runājām tikai par pirmsskolas vecuma bērniem, bet, kā noskaidrojām, bērnu uzraudzības istaba, «Ķepa» vai, kā lasītājas raksta, bumbiņu istabai lieti noderētu arī jaunākā skolas vecuma bērniem vai topošajiem pirmklasniekiem, kam nu vairumā gadījumu nepieskatītiem būs jāklīst pa ielām un namu pagalmiem vēl ilgāku laiku – līdz pat skolai…Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. mamma teica:

    Jāiet uz "Avenīti", es savu bērnu iekārtoju un nav problēmas.

Pasākumu kalendārs

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool