Svētdiena, 2018. gada 18. novembris
Doloresa, Aleksandrs

Tukuma autotrase saņem licenci

Autors: Jānis Klāks
Twitter
FaceBook
print
2018. gada 16. jūlijs 14:28

Pēdējā gada laikā Tukuma autotrase ir ieguvusi lielu popularitāti, tādējādi piesaistot kuplu skaitu braucēju un skatītāju. Šī lielā aktivitāte ir rezultējusies tik tālu, ka trase ir licencēta Latvijas Automobiļu federācijā, tādējādi kļūstot par otro šādu trasi Kurzemē. Taču ne viss ir bijis tik vienkārši un tikai retais zina, cik grūta bija šī licences saņemšana. Sazinājāmies ar trases apsaimniekotāju Aināru Eikertu, lai noskaidrotu visu par un ap trasi.

A. Eikerts: 

– Sākumā trasē rīkojām sacensības, kuras nebija saskaņotas ar Latvijas Automobiļu federāciju (LAF), tāpēc bija uzskatāmas par nelegālām. Tas laiks bija ļoti interesants, jo trases notikumus nevarēja ļoti reklamēt, taču tajā pašā laikā bija nepieciešams piesaistīt dalībniekus, kuri būtu gatavi piedalīties labiekārtošanā un tradīcijas uzturēšanā. Trases popularitāte strauji auga un tās sacensībās vēlējās piedalīties arī vairāki licencētie braucēji, taču tas nebija iespējams, jo tādējādi viņi zaudētu licenci, ja piedalītos nelegālās sacensībās.

Tāpat arī LAF uzsāka cīņu pret nelegālajiem autosporta pasākumiem, un Tukuma trase gribot negribot nonāca federācijas redzeslokā. Trase iepriekš ir bijusi licencēta, tāpēc dziļi sirdī cerējām, ka ļoti daudz darba un pūļu nebūs jāvelta, lai to izdarītu atkal, tomēr mēs kļūdījāmies. Dokumentācijas darbi bija paši grūtākie, jo nevienam iepriekš nav bijusi šāda pieredze, tāpēc likām galvas kopā un nospriedām: ja reiz esam tik daudz enerģijas izdevuši trases atjaunošanai, tad vēl jāatrod kādi enerģijas rezervju krājumi arī licencēšanai! Sarunas ar federāciju ritēja aptuveni gadu, jo neviens nevēlas uzlikt parakstu uz nepilnīgas trases projekta, tāpēc bija nepieciešams izpildīt visas prasības un drošības noteikumus. 2. jūlijā saņēmām apstiprinājumu no Latvijas Automobiļu federācijas, ka trase ir saņēmusi licenci, un tas nozīmē, ka tagad arī Tukumā trasē varēs piedalīties LAF licencēti sportisti. Kurzemē šī ir tikai otrā trase, kas saņēmusi šo licenci, pirmā ir leģendārā Vecpils autotrase.

Jāpiebilst, ka lielu atbalstu trases licencēšanā mēs saņēmām no Eduarda Kalves, kurš 2017. gadā kļuva par LAF Standarta Automobiļu Komisijas padomes vadītāju. Eduards pats sācis autosporta pasākumu organizēšanu ar nelegālājām sacensībām, tāpēc viņš varēja izprast mūsu situāciju un ieteikt, kā rīkoties. Kopīgiem spēkiem mums viss izdevās godam!

 

Vairāk lasiet piektdienas, 13. jūlija, laikraksta numurā ŠEIT


Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. MMM teica:

    Ja jau trase ir LEGALA ta jau cerams ka par sacensibam bus ari AFIŠA.Kad un cikos. Laprat iešu skatities !!!!!!!

  2. cobra teica:

    infa ir tad ,ka vis jau beidzies..

Pasākumu kalendārs

2018.11.18 | 11:00

Svētku skrējiens Tukumā 

2018.11.18 | 11:00

Simtgades velobrauciens Pūrē 

2018.11.18 | 11:00

Valsts svētki Tukumā 

2018.11.18 | 15:30

Valsts svētki Kandavā 

2018.11.18 | 19:00

Valsts svētki Matkulē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool