Tukuma autotrase saņem licenci

Pēdējā gada laikā Tukuma autotrase ir ieguvusi lielu popularitāti, tādējādi piesaistot kuplu skaitu braucēju un skatītāju. Šī lielā aktivitāte ir rezultējusies tik tālu, ka trase ir licencēta Latvijas Automobiļu federācijā, tādējādi kļūstot par otro šādu trasi Kurzemē.

Pēdējā gada laikā Tukuma autotrase ir ieguvusi lielu popularitāti, tādējādi piesaistot kuplu skaitu braucēju un skatītāju. Šī lielā aktivitāte ir rezultējusies tik tālu, ka trase ir licencēta Latvijas Automobiļu federācijā, tādējādi kļūstot par otro šādu trasi Kurzemē. Taču ne viss ir bijis tik vienkārši un tikai retais zina, cik grūta bija šī licences saņemšana. Sazinājāmies ar trases apsaimniekotāju Aināru Eikertu, lai noskaidrotu visu par un ap trasi.

A. Eikerts: 

– Sākumā trasē rīkojām sacensības, kuras nebija saskaņotas ar Latvijas Automobiļu federāciju (LAF), tāpēc bija uzskatāmas par nelegālām. Tas laiks bija ļoti interesants, jo trases notikumus nevarēja ļoti reklamēt, taču tajā pašā laikā bija nepieciešams piesaistīt dalībniekus, kuri būtu gatavi piedalīties labiekārtošanā un tradīcijas uzturēšanā. Trases popularitāte strauji auga un tās sacensībās vēlējās piedalīties arī vairāki licencētie braucēji, taču tas nebija iespējams, jo tādējādi viņi zaudētu licenci, ja piedalītos nelegālās sacensībās.

Tāpat arī LAF uzsāka cīņu pret nelegālajiem autosporta pasākumiem, un Tukuma trase gribot negribot nonāca federācijas redzeslokā. Trase iepriekš ir bijusi licencēta, tāpēc dziļi sirdī cerējām, ka ļoti daudz darba un pūļu nebūs jāvelta, lai to izdarītu atkal, tomēr mēs kļūdījāmies. Dokumentācijas darbi bija paši grūtākie, jo nevienam iepriekš nav bijusi šāda pieredze, tāpēc likām galvas kopā un nospriedām: ja reiz esam tik daudz enerģijas izdevuši trases atjaunošanai, tad vēl jāatrod kādi enerģijas rezervju krājumi arī licencēšanai! Sarunas ar federāciju ritēja aptuveni gadu, jo neviens nevēlas uzlikt parakstu uz nepilnīgas trases projekta, tāpēc bija nepieciešams izpildīt visas prasības un drošības noteikumus. 2. jūlijā saņēmām apstiprinājumu no Latvijas Automobiļu federācijas, ka trase ir saņēmusi licenci, un tas nozīmē, ka tagad arī Tukumā trasē varēs piedalīties LAF licencēti sportisti. Kurzemē šī ir tikai otrā trase, kas saņēmusi šo licenci, pirmā ir leģendārā Vecpils autotrase.

Jāpiebilst, ka lielu atbalstu trases licencēšanā mēs saņēmām no Eduarda Kalves, kurš 2017. gadā kļuva par LAF Standarta Automobiļu Komisijas padomes vadītāju. Eduards pats sācis autosporta pasākumu organizēšanu ar nelegālājām sacensībām, tāpēc viņš varēja izprast mūsu situāciju un ieteikt, kā rīkoties. Kopīgiem spēkiem mums viss izdevās godam!

 

Vairāk lasiet piektdienas, 13. jūlija, laikraksta numurā ŠEIT

2 komentāri “Tukuma autotrase saņem licenci

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.