Aleksejs, Aleksis, Alekss
Trases iemēģināšana pie Melnezera 9. maijā
Foto: Sanita Bitko

Olimpiskā velokrosa «Gruzis acī» 1. posms – pie Melnezera

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2015. gada 12. maijs 16:40

Šobrīd pasaulē vispopulārākā kalnu riteņbraukšanas disciplīna ir olimpiskais velokross (saīsinājumā XCO). Šo disciplīnu iekļāva Vasaras Olimpiskajās spēlēs 1996. gadā. Līdz šim tā ir bijusi vienīgā olimpiskā kalnu divriteņu sacensību disciplīna. Sacensības norisinās kalnainā meža apvidū. Trase galvenokārt ved pa šaurām meža takām, kurās atrodas dažādi šķēršļi – tramplīni, asas virāžas, irdenas smiltis, saknes, akmeņu krāvumi, horizontāli koki uz zemes, upītes, tiek izmantoti gan dabīgi radušies šķēršļi, gan mākslīgi veidoti. Sacensības ir ļoti ātras un dinamiskas. Tās prasa no dalībniekiem lielu spēku, izveicību un koncentrēšanos. Šajā disciplīnā dalībnieki veic vairākus apļus – 4 līdz 6 kilometru garā aplī. Apļu skaits tiek pielāgots tā, lai braucēji pavadītu trasē no 1,5 līdz 2 stundām.

Šī disciplīna ir ieguvusi lielu popularitāti, jo tā ir aizraujoša gan braucējiem, gan skatītājiem, – aplis ir salīdzinoši īss, tas tiek veikts vairākas reizes, un interesantākās vietas ir viegli pieejamas apskatei.

Latvijā, salīdzinot ar citām ārvalstīm, šī disciplīna ir diezgan mazpazīstama. Pie mums popularitāti ir guvuši kalnu riteņbraukšanas maratoni, kuros trases nav pārāk sarežģītas, jo ved galvenokārt pa grants ceļiem vai platiem meža ceļiem. XCO disciplīnas sacensības līdz šim notikušas tikai vienreiz gadā – Latvijas čempionāts XCO.

Sportisti no Latvijas vēl ne reizi nav piedalījušies Olimpiskajās spēlēs XCO disciplīnā, taču plāno to darīt 2016. gada Olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro.

Lai popularizētu un Latvijā attīstītu XCO sacensības, jau trešo gadu tiek rīkots veloseriāls «Gruzis acī».

“Jau šobrīd mēs Latvijā spējam izveidot pasaules līmeņa XCO trases,” ko, pēc piedalīšanās «Gruzis acī» sacensībās, TV kanālā «OTV» apstiprināja Mārtiņš Blūms, kurš 2013. gadā sasniedzis augsto 19. vietu Pasaules čempionātā XCO junioru konkurencē.

Veloseriāls šogad tiek piedāvāts četros posmos. Šo svētdien, 17. maijā, pie Melnezera norisināsies «Gruzis acī» XCO seriāla 1. posms. Meža ap Melnezeru 5,72 km garajā trasē pulcēsies gan profesionāli sportisti, gan amatieri, pieteikšanās joprojām ir atvērta un būs iespējama arī sacensību dienā. Pieteikties un uzzināt sīkāk par «Gruzis acī» sacensībām var, apmeklējot mājas lapu www.xco.lv.

Otrais posms norisināsies Rēzeknē 21. jūnijā. Trešais posms Ogres Zilajos kalnos dalībniekus gaidīs 30. augustā. Pēdējais, noslēdzošais posms norisināsies Priekuļos 20. septembrī.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool