Vera, Vaira, Vairis

Latvijas bitenieki aicina apmeklēt dravas Medus dienā 14. septembrī

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 10. septembris 10:44

Pagājušajā gadā Latvijas Biškopības biedrība (LBB) aizsāka jaunu tradīciju – Medus dienu dravā, kad viesojoties pie biškopja bija iespējams iegūt zināšanas par bitēm, biškopja profesijas noslēpumiem, dažādām medus šķirnēm, uzzināt, kā rodas medus, degustēt un iegādāties to.

Šogad Medus diena dravā ir 14. septembris, kad bitenieki no dažādiem Latvijas novadiem vērs savas dravas ikvienam apmeklētājam.

„Pircēji Latvijā ļoti interesējas par produkta izcelsmi un kvalitāti, pat pilsētu tirdziņos un pasākumos, kur lielākoties ir nopērkams ļoti kvalitatīvs Latvijas biškopju medus. Lai atbildētu uz dažādiem jautājumiem, lai pircēji paši varētu pārliecināties par Latvijas medus un biškopības produktu augsto kvalitāti, Latvijas Biškopības biedrība ir iedibinājusi jaunu tradīciju – Medus dienu dravā. Tās mērķis ir popularizēt biškopības nozari, biškopja amatu un, protams, arī dabīgos bišu produktus. Dravas apmeklējuma laikā biškopji sniegs zināšanas par medus sastāvu, tā labajām īpašībām un atšķirīgajām medus šķirnēm. Ekskursija dravā būs interesanta gan bērniem, gan pieaugušajiem. Katrs biškopis saviem apmeklētājiem būs sagatavojis īpašu un izglītojošu programmu ar praktiskiem paraugdemonstrējumiem,” par Medus dienu dravā stāsta LBB valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Šogad savas dravas vērs biškopji no dažādiem Latvijas novadiem.

Biškopis Aivars Radziņš no Upmaļiem, Vecpiebalgas novadā; Rolands Krevics no Lukstiņiem, Beļavas pagastā, Gulbenes novadā; Juris Ronis no Kuras 11, Engurē; Oskars Spalis no Užiņiem, Īslīces pagastā, Bauskas novadā; Almants Štelcs no Liepu 6, Alojas novadā; Juris Valainis no Dravām, Ķeguma  novadā; Jānis Sulutaurs no Dorītēm, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā; biškope Liena Muceniece no Upeskrastiem, Lielvārdes novadā; Baiba Tikuma no Ciravas ķēniņiem, Cīravas pagastā, Aizputes novadā un Aelita Grugule noVārves pagasta, Ventspils novadā.

Ikviens interesents var apmeklēt dravu bez maksas. Biškopji gaidīs gan individuālus apmeklētājus, gan grupas: ģimenes, darba kolektīvus, skolēnus, draugu kompānijas.

Līdz 14. septembrim apmeklējamo dravu skaits tiks papildināts.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.09.17 | 10:00

Jauno uzņēmēju skola Slampē 

2019.09.18 | 18:00

Runās par Vecupes projektu Engurē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool