Asja, Asnate, Dāgs

Apļošanas pikniks Kandavā

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2019. gada 28. jūlijs 08:54

Ikdienas steigā, līkločojot starp darbu, mājām un citiem pienākumiem, ir itin viegli kādā brīdī pazaudēties. Tādēļ jo svētīgāk, ja reiz pa reizei kāds no malas pamudina nedaudz apstāties, atbrīvoties un mirkli veltīt tikai sev un savām iekšējām pārdomām. Tieši šāds uzaicinājums pašā darba nedēļas viducī pļaviņā Kandavas Bruņinieku pilskalna pakājē uz kopīgu «Apļošanas pikniku» sapulcināja sievietes, mammas un meitas.

Vajadzētu atraut korķi

Tieši šādas spontānas izjūtas kādā brīdi radušās Laurai Bičkovskai, kas pēc ilgākas prombūtnes kopā ar ģimeni atgriezusies uz dzīvi Kandavā. Sajusts un darīts! Sociālajos tīklos izplatīts uzaicinājums satikties un kopā padarboties tiem kandavniekiem, kuriem jau šobrīd nav sveša Dabas vides estētikas metode, kā arī interesentiem, kam tas viss varbūt vēl ir pavisam jauns, bet apņēmības kopīgi paapļot un iekustināt radošo enerģiju kā sevī, tā arī, kas zina, arī plašākos mērogos netrūkst. Ieejas maksa šajā pasākumā – piedalīšanās!

Par atsaucību sūdzēties nenācās un, ļoti iespējams, tas, pateicoties apstāklim, ka augstākminētā metode Kandavā, kā šķiet, ir kritusi pavisam auglīgā augsnē. Silto smilšu iekārta un kabinets, kur bērniem ir iespēja darboties ar dažādiem dabas materiāliem, ir iekārtots vispirms Kandavas internātskolā, vēlāk tam atvēlētas telpas arī bērnudārzā «Zīļuks». Un pedagogi, kas paši kļuvuši par Dabas vides estētikas speciālistiem vai arī iepazinušies ar metodes priekšrocībām, atzīst – tās darbojas. Ar kustības un mērķtiecīgas darbošanās starpniecību ir iespēja gan nomierināties, gan sakoncentrēties, piemēram, mācībām vai citiem pienākumiem. Tā ir atgriešanās pie vai saslēgšanās ar dabu,  visbeidzot – iespēja radoši izpausties, veidojot krāsām bagātus dažādu struktūru  darbiņus.

Vairāk lasiet piektdienas, 26. jūlija, laikraksta ŠEIT=>Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. laucinieks teica:

  Šādas pašas iespējas gan nomierināties, gan sakoncentrēties mācībām vai citiem pienākumiem ir siena pļavā vai citā tikpat noderīgā nodarbē. Turklāt darot sev un sabiedrībai nepieciešamu darbu nav jāsmīdina cilvēki.

 2. Paties' teica:

  Skolotāji nav strādajuši un nestrādās.

 3. kandzenieks teica:

  Vai es ar savu brandžu arī varu aiziet pilskalna pakājē patusēties ar savu dzeramo?

 4. beibe teica:

  Tiešām šīm sievietēm galīgi nav ko darīt? Kāpēc nevar dobes kopā ar sīčiem pa apli ravēt?Būs bērniem gan saskare ar dabas materiāliem,gan kustības!Kāpēc nevar traukus pa apli mazgāt vai istabas pa apli tīrīt? Būs gan relax,gan darbiņš padarīts!

Pasākumu kalendārs

2019.09.17 | 10:00

Jauno uzņēmēju skola Slampē 

2019.09.18 | 18:00

Runās par Vecupes projektu Engurē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool