Apļošanas pikniks Kandavā

kdienas steigā, līkločojot starp darbu, mājām un citiem pienākumiem, ir itin viegli kādā brīdī pazaudēties. Tādēļ jo svētīgāk, ja reiz pa reizei kāds no malas pamudina nedaudz apstāties, atbrīvoties un mirkli veltīt tikai sev un savām iekšējām pārdomām. Tieši šāds uzaicinājums pašā darba nedēļas viducī pļaviņā Kandavas Bruņinieku pilskalna pakājē uz kopīgu «Apļošanas pikniku» sapulcināja sievietes, mammas un meitas.

Ikdienas steigā, līkločojot starp darbu, mājām un citiem pienākumiem, ir itin viegli kādā brīdī pazaudēties. Tādēļ jo svētīgāk, ja reiz pa reizei kāds no malas pamudina nedaudz apstāties, atbrīvoties un mirkli veltīt tikai sev un savām iekšējām pārdomām. Tieši šāds uzaicinājums pašā darba nedēļas viducī pļaviņā Kandavas Bruņinieku pilskalna pakājē uz kopīgu «Apļošanas pikniku» sapulcināja sievietes, mammas un meitas.

Vajadzētu atraut korķi

Tieši šādas spontānas izjūtas kādā brīdi radušās Laurai Bičkovskai, kas pēc ilgākas prombūtnes kopā ar ģimeni atgriezusies uz dzīvi Kandavā. Sajusts un darīts! Sociālajos tīklos izplatīts uzaicinājums satikties un kopā padarboties tiem kandavniekiem, kuriem jau šobrīd nav sveša Dabas vides estētikas metode, kā arī interesentiem, kam tas viss varbūt vēl ir pavisam jauns, bet apņēmības kopīgi paapļot un iekustināt radošo enerģiju kā sevī, tā arī, kas zina, arī plašākos mērogos netrūkst. Ieejas maksa šajā pasākumā – piedalīšanās!

Par atsaucību sūdzēties nenācās un, ļoti iespējams, tas, pateicoties apstāklim, ka augstākminētā metode Kandavā, kā šķiet, ir kritusi pavisam auglīgā augsnē. Silto smilšu iekārta un kabinets, kur bērniem ir iespēja darboties ar dažādiem dabas materiāliem, ir iekārtots vispirms Kandavas internātskolā, vēlāk tam atvēlētas telpas arī bērnudārzā «Zīļuks». Un pedagogi, kas paši kļuvuši par Dabas vides estētikas speciālistiem vai arī iepazinušies ar metodes priekšrocībām, atzīst – tās darbojas. Ar kustības un mērķtiecīgas darbošanās starpniecību ir iespēja gan nomierināties, gan sakoncentrēties, piemēram, mācībām vai citiem pienākumiem. Tā ir atgriešanās pie vai saslēgšanās ar dabu,  visbeidzot – iespēja radoši izpausties, veidojot krāsām bagātus dažādu struktūru  darbiņus.

Vairāk lasiet piektdienas, 26. jūlija, laikraksta ŠEIT=>

Komentāri

  1. Šādas pašas iespējas gan nomierināties, gan sakoncentrēties mācībām vai citiem pienākumiem ir siena pļavā vai citā tikpat noderīgā nodarbē. Turklāt darot sev un sabiedrībai nepieciešamu darbu nav jāsmīdina cilvēki.

  2. Vai es ar savu brandžu arī varu aiziet pilskalna pakājē patusēties ar savu dzeramo?

  3. Tiešām šīm sievietēm galīgi nav ko darīt? Kāpēc nevar dobes kopā ar sīčiem pa apli ravēt?Būs bērniem gan saskare ar dabas materiāliem,gan kustības!Kāpēc nevar traukus pa apli mazgāt vai istabas pa apli tīrīt? Būs gan relax,gan darbiņš padarīts!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *