Valdība pagarina ārkārtējo situāciju

Ministru kabinets otrdien lēmis par ārkārtējās situācijas pagarināšanu

Preses konferencē piedalījās Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), veselības ministre Ilze Viņkele (AP), finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) un kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA), lai informētu par Ministru kabineta sēdē pieņemtajiem lēmumiem un aktuālo situāciju saistībā ar Covid-19.

Ārkārtējā situācija pagarināta līdz 12. maijam, otrdien lēma Ministru kabinets, sociālajos tīklos vēsta ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

E. Rinkēvičš: ”Valdība šodien nolēma pagarināt ārkārtas situāciju līdz šī gada 12. maijam. Tas nozīmē, ka arī starptautiskās satiksmes ierobežojumi vēl kādu laiku būs spēkā. Daudzi no jums cerēja, ka pēc 14.aprīļa avioreisi, prāmju, dzelzceļa un autobusu kustība atjaunosies. Pagaidām, nē! Vēl neesam sasnieguši to brīdi, kad varam teikt, ka COVID19 ir tiktāl ierobežots, lai varētu atgriezties pie normālas dzīves. Zinu, ka daudzi no jums atlika atgriešanos Latvijā ap Lieldienām. 15. aprīlī mēs atsāksim repatriācijas reisus. Organizējot atgriešanos mājup, ņemsim vērā mūsu veselības aprūpes sistēmas spēju, cilvēku skaitu, kā arī dažādos liegumus un ierobežojumus, ko noteikušas citas valstis. Drīzumā tiks publicēta detalizēta informācija par datumiem un lidostām, no kurām tiks veikti lidojumi. Lūdzu ņemiet vērā, ka ne visi uzreiz varēs rezervēt biļetes. Priekšroka tiks dota tiem, kas šobrīd ir iestrēguši ārpus Eiropas Savienības un tiem, kas atrodas ārpus valsts bez iztikas līdzekļiem vai sociālā nodrošinājuma. Mēs darīsim visu, lai arī pārējie varētu atgriezties Latvijā, cik vien tas ātri būs iespējams. Tiem, kuri ilgstoši dzīvo ārpus Latvijas, lūdzu pagaidām palieciet sāvās mītnes valstīs. Mēs būsim priecīgi jūs satikt pēc ārkārtas situācijas beigām, taču pašlaik gan jūsu valstī, gan starptautiski ieviestie liegumi nav labākais un drošākais laiks ceļošanai. Atgriežoties mājās, lūdzu ievērojiet 14 dienu pašizolāciju un citus mediķu norādījumus. Un vēl… Šī ir īpaša pirmssvētku nedēļa, vīrusa ierobežošanas dēļ mums visiem ir jāatsakās no nodoma satikt radus, pavadīt laiku kopā ar draugiem. Šoreiz paliksim mājās un atcerēsimies, ka arī šis pārbaudījums reiz pāries. Jo precīzāk un visptverošāk izpildīsim mediķu norādījumus, jo ātrāk tiksim galā ar šo sērgu. Priecīgas un saulainas Lieldienas!”

Jau ziņots, ka aizvadītajā diennaktī veikti 1122 izmeklējumi personām ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19, un infekcija apstiprināta sešiem cilvēkiem, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). Latvijā kopumā veikti 22 575 izmeklējumi, infekcija apstiprināta 548 personām.

41 pacients stacionēts, tai skaitā 38 ar vidēju slimības gaitu, trīs ar smagu slimības gaitu, liecina Nacionālā veselības dienesta dati.

Komentāri

  1. Kas būs ar bērnudārziem? Cik ilgi man būs jāalgo aukle? Gandrīz pus alga aiziet….kas pamatīgi iedragā ģimenes labklājību….

    1. Tukumā bērnudārzi ir atvērti, ir dežūrgrupas. Lauku bērnudārzu bērnus drīkst vest uz pilsētas dārziņiem. Sazinieties ar izglītības pārvaldi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.