Attēlam ir ilustratīva nozīme FOTO: .aljazeera.com

No 11. jūlija – ierobežojumi sabiedriskajā ēdināšanā

Ņemot vērā pēdējās dienās novēroto Covid-19 saslimšanas gadījumu skaita pieaugumu, šodien, 10.jūlijā, Ministru kabineta ārkārtas sēdē apstiprināti grozījumi Ministru kabineta noteikumos* un atjaunoti atsevišķi Covid-19 izplatības mazināšanai noteiktie ierobežojumi.

Epidemioloģiskajā izmeklēšanā ir atklāts, ka pēdējo dienu saslimšanas gadījumi lielāko tiesu ir saistīti ar sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu izmantošanu un neorganizētu, privātu apmeklējumu ar draugiem un paziņām šajās vietās, kur vienlaikus atrodas citi apmeklētāji. Informācija liecina, ka sabiedriskās ēdināšanas vietās slikti tiek ievērota prasība par divu metru nodrošināšanu un nepietiekami tiek ievērota arī publiski pieejamā platība uz vienu apmeklētāju – 3m2 – daļa restorānu un citu ēdināšanas vietu ir pārpildītas.

Tādēļ, lai mazinātu Covid-19 izplatību, no 11.jūlija:

 

 • sabiedriskās ēdināšanas vietās tiek atjaunota prasība par maksimālo personu skaitu (kas nav vienas mājsaimniecības locekļi) pie viena galdiņa – iekštelpās – 4; ārtelpās – 8;
 • sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem apmeklētājiem redzamās vietās (vismaz pie ieejas un kases ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas vietā) jāizvieto skaidri salasāmu publiski pieejamu informāciju par maksimāli pieļaujamo personu skaitu, kas vienlaikus var atrasties pakalpojuma sniegšanas vietā;
 • sabiedriskās ēdināšanas vietās noteikt darba laika ierobežojumu līdz plkst.24:00.

Komentāri

 1. Kāpēc pie Durbes pils var pulcēties tauta,ka ābolam nav kur nokrist?Bet Durbes estrādē nedrīkst!!!!12.07. pie pils bija liels masu pasākums.

 2. Piekārsim pie sava nama ārdurvīm pilādžogu zariņu un lūgsim Latvju Dievus. Latvju Dievi vienmēr uzklausa savu bērnu lūgšanas. Kvēpināsim vērmeles, lai izdzītu Kovidu (Covid-19) un citus mošķus no savas dzīves. Iedegsim uz galda zaļu svecīti, lai ienestu savās mājās Dabas Mātes svētību. Lūgsim Dabas Mātes dziedinošo spēku. Būsim atbildīgi par sevi un līdzcilvēkiem. Lai Latvju Dievi stāv mums klāt!
  Stipru veselību no sirds vēlot, Jūsu Skolnieciņš
  [Latvju Skaudības Dievs]
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
  #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.