Kāpēc pēc analīzēm tik garas rindas?

Četras stundas un 20 minūtes – tieši tik daudz tukumniece Silvija bija pavadījusi rindā, lai varētu veikt kovida analīzes E. Gulbja laboratorijā Tukumā, Elizabetes ielā. Šī ir vienīgā vieta, kur analīzes pieņem rindas kārtībā, citur – Centrālajā laboratorijā un NMS laboratorijā – tās veic pēc pieraksta. Bet pieraksts – nedēļu uz priekšu!

Slimo arī mediķi
Sazinoties ar E. Gulbja laboratoriju, noskaidrojām, ka šobrīd situācija ir tāda, kāda tā ir, jo slimo ne tikai klienti, bet arī medicīnas darbinieki un viņu ģimenes locekļi, tāpēc trūkst laborantu un ārstu. Tieši šī iemesla dēļ daļa laboratorijas filiāļu uz laiku pat ir slēgtas.
Zvanījām arī uz NMS laboratoriju, taču uz norādīto tālruni Tukuma filiālē neviens neatsaucās.

Ja ir telpas, punktus var atvērt trīs dienu laikā
Mēs sazinājāmies arī ar SIA «Centrālā laboratorija» valdes priekšsēdētāju Stellu Lapiņu, un interesējāmies, kādas ir iespējas izveidot papildu kovida analīžu noņemšanas vietas. S. Lapiņa skaidroja, ka šobrīd daudzas pašvaldības aicina atvērt papildu punktus, lai varētu samazināt rindas un lai cilvēki varētu ātrāk notestēties: “Mēs jaunu analīžu punktu varam iekārtot trijās dienās, tikai vajadzīgas atbilstošas telpas – ar apgaismojumu, siltumu un ūdensapgādi. Tā kā patlaban nav zināms, kāda būs situācija pēc 1. marta, nedomāju, ka būtu pareizi uz Tukumu vest konteineru, taču – ja būtu telpas, tā būtu iespēja šādu punktu atvērt kaut tūlīt.”

 

Vairāk lasāms piektdienas, 11. februāra, laikrakstā ŠEIT====>>>>>

Komentāri

  1. Ja inficēto skaits jau sasniedzis bezmaz 50%, tad testēt visus nav nekādas jēgas, jātestē tikai tie , kuriem ir slimības pazīmes.

  2. Šajā trakajā aukstumā arī man un maniem ģimenes locekļiem nācās stāvēt 1 h augstumā, lai nodotu Covid-19 analīzes, lai gan jāsaka, paldies, ka ne 4 h…. Kā arī darbiniece Gulbja lab., nav īpaši apmierināta ar savu darbu tur, to nācās piedzīvot gan man uz sevis, gan ģimenes locekļiem..

  3. nu debiili esiet.pis d….aa visaus kovidus,karinjus pavlikus.pajebatj kautkadas maskas,potes.

  4. Un oktobrī kad 6 stundas cilvēki aukstumā stāvēja rindā kultūras namā, lai varētu saņemt pirmo poti, lai darbu saglabātu….ko tad, lai saka….dažs vairs nav no tiem starp dzīvajiem.

    1. Tādēļ ir PIERAKSTS! Tas nozīmē – piesakies uz noteiktu laiku un +/- 10 minūšu laikā tiksi klāt! 6 stundas!? Dir…st var, bet ar jēgu un mēru!

  5. Toties āksti pie LIDL stundām stāv laukā lietū, sniegā un vējā un nemaz nesūdzas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *