Vingro arī mammas puncī

10. maijā savu pirmo izlaidumu mūžā piedzīvoja bēbīši, kas ar kārtīgas kūkas notiesāšanu un pēcāk – vietēja mēroga rāpošanas čempionātu aizvadīja pēdējo māmiņu-zīdaiņu treniņu.

10. maijā savu pirmo izlaidumu mūžā piedzīvoja bēbīši, kas ar kārtīgas kūkas notiesāšanu un pēcāk – vietēja mēroga rāpošanas čempionātu aizvadīja pēdējo māmiņu-zīdaiņu treniņu.

Treniņš un kopā būšana

Fizioterapeite un trenere Irita Vitauska atzīst, ka viņai ir tā laime vērot pēctecību – kā topošās māmiņas trenējas un gatavojas dzemdībām, bet vēlāk – nāk vingrināt mazuļus un pašas patrenēties – nodzīt grūtniecības periodā lieki uzēsto. "Katram tas ir individuāli," uzsver trenere, runājot par to, kad beigt trenēties un kad pēc dzemdībām atkal atsākt: "Galvenais ir pašsajūta." Ir bijušas māmiņas, kas vēl pēdējos grūtniecības mēnešos pumpējas un teju dzemdē drīz pēc treniņiem, bet parasti īpašo – grūtnieču vingrošanu – uzsāk aptuveni 16. grūtniecības nedēļā, bet atsāk, kad bērniņš sasniedzis trīs mēnešu vecumu. "Tomēr, arī tas ir atkarīgs tikai un vienīgi no māmiņas un bērna pašsajūtas, sabiedriskuma." Vienojošais elements – slodze, protams, nav tik intensīvs, kā tas būtu jebkurā parastā treniņā. Īpaša uzmanība tiek pievērta iegurņa pamatnes, vēdera un dziļo muskuļu stiprināšanai, kā arī pareizas stājas veidošanai, liekā svara samazināšanai u.tml. Tomēr tiek domāts, lai nebūtu pārslodze un, piemēram, netiktu traucēta piena sekrēcija. Tāpat, ievērojot pareizos zīdaiņa aprūpes principus, tiek vingrināti arī bērniņi. "Bet pats, pats galvenais ir kopā būšana – māmiņai ar bērniņu, māmiņai ar citām māmiņām un mazulim ar mazuli," uzsver I. Vitauska.

Mazuļi treniņu atceras

Grūtnieču treniņos nereti līdzi nākot arī tēti, lai būtu klāt, kad jāgatavojas dzemdībām, piemēram, pareizai elpošanai to laikā. Bet mazuļi, kas iepriekš vingrojuši kopā ar mammu puncī, treniņos izturas mierīgāk: "Tiešām šķiet, ka viņi atceras, ka reiz te bijuši un arī mani redzējuši…" Parasti treniņš sākas ar iesildīšanos, piemēram, padejošanu kopā ar bēbi. Pēc tam visi kopā skaita dzejolīšus, paspoguļojas treniņzāles spogulī, paspēlējas ar saviem pirkstiņiem, šūpojas uz bumbas un, ja nepieciešams, – arī paladziņā. Īsāk sakot, notiek aktīva darbošanās. Bet, kad visi jau pietiekami iejutušies, mammas izbrauc "kādu loku" ar velotrenažieri. "Tāpat nu jau par neatņemamu sastāvdaļu izveidojusies kopīgā tējas dzeršana pēc treniņiem," stāsta trenere un piebilst, ka šādu treniņu pats galvenais mērķis – garastāvokļa uzlabošana!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *