Nu gan atkritumi jāšķiro!

31. jūlijā Tukumā, Dienvidu ielā 1, SIA «Piejūra» valdes priekšsēdētāja Indra Rassone pašvaldību pārstāvjiem, deputātiem un apsaimniekotājiem izrādīja jauno atkritumu pārkraušanas-šķirošanas staciju.

31. jūlijā Tukumā, Dienvidu ielā 1, SIA «Piejūra» valdes priekšsēdētāja Indra Rassone pašvaldību pārstāvjiem, deputātiem un apsaimniekotājiem izrādīja jauno atkritumu pārkraušanas-šķirošanas staciju.

Tās oficiālā atklāšana ieplānota 11. septembrī, taču darbu tā sāks jau pirmdien, 3. augustā, kad uz šejieni tiks vesti gan šķirotie, gan nešķirotie sadzīves atkritumi. I. Rassone stāstīja, ka kārtība jaunajā stacijā būšot šāda: katra mašīna, kas tajā iebrauks un izbrauks, tiks nosvērta. Dators pats izrēķinās, cik liela cena par noteikto daudzumu jāmaksā, varēs dabūt arī izdruku. Apstiprinātā maksa – Ls 17,50 par tonnu. Sadzīves atkritumus stacijā sapresēs un 38 m³ lielos konteineros vedīs uz «Janvāriem».

Varēsim arī atvest paši
Nākamajā nedēļā īpaši izveidotajos laukumiņos pilsētā un pagastos tiks izlikti dzelteni un zaļi konteineri: zaļie domāti stiklam, bet dzeltenie – plastmasai, plēvēm, iepakojumam, papīram un kartonam, kā arī alus un bezalkoholisko dzērienu skārdenēm. Šie konteineri domāti, lai katra ģimene iespējami vairāk stikla, plastmasas un kartona sašķirotu un lai iespējami mazāk sadzīves atkritumu būtu jāved uz poligonu «Janvāri» Laidzes pagastā. No pirmdienas stiklu, plastmasu, elektroniku un lielgabarīta atkritumus iedzīvotāji arī paši varēs vest uz pārkraušanas-šķirošanas staciju (tā strādās katru darbdienu un sestdienās no 8.00 lūdz 19.00, bet svētdienās – no 9.00 līdz 14.00). Tajā netālu no iebrauktuves nolikti četri lieli konteineri. Par šo atkritumu ievešanu jāmaksā nebūs, bet transportu vienalga nosvērs, lai zinātu, cik ievests. Sašķirotos atkritumus pēc ievešanas stacijā vēlreiz pāršķiros ar īpaši izveidotās līnijas palīdzību un pēc tam sapresēs.
Īpašos gadījumos (ja bijusi pārcelšanās uz jaunu dzīvesvietu, lielā tīrīšana) iedzīvotāji varēs vest uz šejieni arī sadzīves atkritumus, maksājot pēc noteiktā tarifa, taču tā nekādā ziņā nebūs sistēma. Ikdienā, tāpat kā līdz šim, katrs savus sadzīves atkritumus liks konteinerā pie daudzdzīvokļu mājām (vai privātmājas) un atbilstoši pilsētā izveidotajai sistēmai tos izvedīs SIA «Piejūra».
3 miljoni, 336 punkti un viena izgāztuve
Atkritumu šķirošanas un pārkraušanas stacija ierīkota un aprīkota par Eiropas Kohēzijas fonda un pašvaldību līdzekļiem. Tajā ieguldīti 2 840 000 eiro, savukārt kopējais projekts «Sadzīves atkritumu apsaimniekošana Piejūras reģionā» izmaksājis 23 miljonus eiro, no šīs summas 15% sedz projektā iesaistītās pašvaldības – Jūrmalas pilsēta, Tukuma pilsēta un rajons, Talsu pilsēta un rajons. Par šo naudu ierīkots jauns poligons, atkritumu pārkraušanas stacijas Kandavā, atkritumu pārkraušanas-šķirošanas stacijas Jūrmalā, Tukumā un Rojā, ierīkoti 336 dalītās vākšanas punkti, slēgtas 40 izgāztuves.

Komentāri

  1. Viss jau ir baigi labi,piekrītu,ka jāšķiro.Ir viens maziņš"bet”.Zinu,ka Vācijā par atkritumu šķirošanu godprātīgajiem šķirotājiem dod talonus,ar kuriem var iepirkties veikalos ar labām atlaidēm.Tātad šis bizness ir diezgan ienesīgs,ka tā var rīkoties taupīgie vācu atkritumu apsaimniekotāji.Labi šķirotājiem,labi savācējiem.Bet pie mums?Zinu arī,ka Rīgā par 1t stikla dod aptuveni 16Ls,tāpat arī kaut ko maksā par plastmasu.Jautājums-kur paliek šī naudiņa?Vai Tukuma novadam atlec arī kāds procentiņš,vai tikai cien.Rassones kundzei un Co?

  2. Tā 1 tonna stikla neatnāk pie mums – lai to savāktu, ir transporta izdevumi, kas nozīmē arī to , ka jāabraukānoteikts skaits konteineru, kas atroas ne tikai pilsētas centrā, bet arī laukos – piem.Degolē, Vānē, Zantē , u.t.t. – un stikls ir jāpāršķiro – diemžēl, stiklam domātajos konteineros nav tikai stikls..

  3. Jūs gribat teikt,ka strādājat zaļās nākotnes vārdā?(es domāju SIA"Piejūra")

  4. Bet ,varbūt bija jāsāk ar plastmasas pielietošanas ierobežošanu. Plastmasas iepakojuma pielietošanas intervence-tā nav patērētāju/ iedzīvotāju/ interesēs. Tāpat- kā jebkuras struktūras radīšana plastmasas savākšanai, šķirošanas, pārstrādei u.t.t. Tā ir pretdabiska cikla uzsākšana, kas vienalga piesārņo mūsu apkārtni, dabu,t.i. gala rezultātā- mūsu organismu.Ir jāsaprot, ka plasdtmasa- tā ir peļņa ražotājam, t.i. lielmonopilistam, bet problēma – patērētājam, mums.
    Ar šādu objektu atvēršanu mums cenšas iestāstīt, ka citas izejas nav. Bet vai tiešām-nav?

  5. Zvaniet uz eleco „zaļo līniju” 800 00 515 un piesakiet pakalpojumu, mēs atbrauksim un iekrausim EEI paši. Jūs varat nodot datorus, monitorus, televizorus, veļas mašīnas, ledusskapjus, virtuves plītis, auto akumulatorus, baterijas, mobilos telefonus un daudzas citas lietas. Ja ir jautājumi, zvaniet 800 00 515.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *