Tukumā atklās izstādi «Laiks lidot»

Mākslas galerijā “Durvis” (Brīvības laukumā 21, Tukumā) no 2021. gada 11. decembra skatāma Elīnas Titānes darbu izstāde “Laiks lidot”. Izstādē eksponēti zīmējumi, porcelāna un akmensmasas skulptūras. Nosaukums ,,Laiks lidot”  ir  asociatīvā kontekstā ar svētku laiku, izjūtā ietverot  iracionālo, transcendentālo, pāri ikdienai nesošo, ar dzidruma un  viegluma izjūtu attieksmē, uztverē un saskarsmē. “Man māksla nav ideja vai koncepcija , bet izpausme –  iedvesmas materiālā – mālā, porcelānā uz papīra vai audekla. Necenšos definēt vai formulēt, bet atklāt tēlu pasauli. Paralēles starp  materiālu, tā izpausmi, intuitīvu uztveri un garīgām atskārsmēm ir mans prieks un motivācija darbam.”

Par mākslinieci

Elīna Titāne (1978) studējusi  keramiku Ziemeļrīgas mākslu un amatu skolā, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā un Latvijas Mākslas akadēmijā(1996–2008). Atpazīstams radošais rokraksts veidojies pēdējo 15 gadu laikā. Tie ir abstrakti  objekti, kuru tēls, struktūra un plastika ir tuva dabas formām, tomēr tajos nav norāde uz konkrēto, bet vispārpastāvošo. Estētiskām kvalitātēm apvienojoties ar augstu profesionālismu, skulpturālie objekti  mainās ar pakāpenisku attīstības virzību. Paralēli tēlniecībai radošajā darbībā un ekspozīcijās bieži vien ir redzami grafikas darbi.

Elīnai Titānei ir bijušas 23 personālizstādes, dalība daudzos  keramikas simpozijos un rezidencēs Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Zviedrijā, Dienvidkorejā, Honkongā, Itālijā, Dānijā, Vācijā, Baltkrievijā, Moldovā, Turcijā, Polijā, Tunisijā, Ēģiptē, Somijā, Krievijā, Ķīnā, Ziemeļkiprā, Moldovā, Horvātijā.

Izstāde “Laiks lidot” skatāma līdz 2022. gada 20. janvārim.

Mākslas galerija “Durvis” no 2021. gada 15. novembra ir atvērta apmeklētājiem, ievērojot epidemioloģiski drošā režīma nosacījumus. Epidemioloģiski drošais jeb “Zaļais režīms” nosaka: Tukuma muzeju apmeklējums pieaugušiem ar sadarbspējīgu COVID-19 sertifikātu, ņemot līdzi savus nepilngadīgos bērnus, savukārt bērniem, kuri sasnieguši 12 gadu vecumu, jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu negatīvu skrīninga testu, kas veikts izglītības procesa ietvaros.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *