No 1. jūnija pagasta pārvaldi Jaunpilī vadīs Baiba Rasa

21. aprīlī finanšu komiteja sēde un pēc nedēļas, 28. aprīlī, – kārtējā Jaunpils novada domes sēdē tika izskatīti 14 darba kārtības jautājumi. Kā jau ierasts, abas sēdes notika attālināti.

Viesatās nebūs pārvaldes, būs – pakalpojumu centrs

Tika pārrunāti arī jautājumi, kas saistīti ar jauno reģionālo reformu un pievienošanos Tukuma novadam. Tās rezultātā nākas likvidēt Viesatu pagasta pārvaldi, kā arī atcelt tās nolikumu. Vairāk par šo skaidroja novada domes priekšsēdētāja Ligita Gintere: “Tuvojoties jaunajai reformai, arī mums nākas pārveidot pārvaldes. Pēc apvienošanās būs viena kopīga Jaunpils un Viesatu pagasta pārvalde. Un, sākot veidot kaut ko jaunu, no sākuma ir jālikvidē vecais, tādēļ arī ir nepieciešams šāds lēmums par to, ka no 1. jūnija tiek likvidēta Viesatu pagasta pārvalde un tās vietā tiks izveidots Viesatu pakalpojumu centrs. Nosaukums tiks mainīts, bet visi iepriekšējie pakalpojumi tāpat tiks sniegti. Centrs strādās kopā ar Jaunpils-Viesatu pagastu pārvaldi un tur strādājošie cilvēki turpinās savu darbu, kā iepriekš. Un par Viesatu pakalpojuma centra vadītāju jāatstāj iepriekšējā Viesatu pagasta pārvaldes vadītāja Vita Petrova.”

Nākamais solis un jautājums bija par jaunās Jaunpils un Viesatu pagasta pārvaldes izveidošanu un tās nolikuma apstiprināšanu. Atkal komentēja L. Gintere: “Tā kā tiek izveidota jauna pārvalde, tad ir nepieciešams arī tās nolikums, ar kuru darbinieki jau labu laiku ir strādājuši. Ir arī izteikts priekšlikums par šīs pārvaldes vadītāju (no 1. jūnija) iecelt Baibu Rasu. Pārskatot pašreizējos B. Rasas pienākumus un izvērtējot viņas lielo ieguldījumu novada attīstībā, kā arī viņas darbu gan pārvaldes struktūras, gan arī nolikuma izveidē, manuprāt, viņa ir ļoti labs kandidāts.

Pēc nolikuma visas esošās iestādes, kas šobrīd pieder Jaunpils pašvaldībai, būs pakļautas pagasta pārvaldei, tādējādi cilvēki saglabā gan darbu, gan arī pakalpojums tiks veikts atbilstoši noteiktajai kārtībai. Lai gan jāpiebilst, ka jaunā dome kaut ko un kaut kādā jomā var mazliet pamainīt – komunālā saimniecībā, policija utml.” Deputātei Dacei Adiņai bija jautājums, vai bez konkursa var izvirzīt un iecelt jaunās pagasta pārvaldes vadītāju, jurista palīdze Dzidra Krastiņa skaidroja, ka tas nav nepieciešams, ja amatu ieņem jau esošais pašvaldības darbinieks… Savu skaidrojumu sniedza arī L. Gintere: ”Ar darbu mums pirmāmkārtām ir jānodrošina jau esošie darbinieki – jāpiedāvā viņiem, un, ja viņi atsakās, tad varam šo vakanci izsludināt plašāk. Bet, ņemot vērā B. Rasas kompetences un darbību, uzskatu, ka mums nav jātērē laiks, jo, domāju, ka mēs tāpat labāku neatradīsim.”

Beigu beigās, vēl vairākiem deputātiem izskatoties, ka Baiba Rasa būs tā, kas varēs Jaunpils un Viesatu pagasta pārvaldi noturēt pie dzīvības, visi nobalsoja apstiprinoši ”par”.

Komentāri

  1. L.Ginterei liels paldies par visiem vadības gadiem! Saprotoša, zinoša, inteleģenta. Jaunajai vadītājai jāpatīra kolektīvs (šoferi, sociālie darbinieki, kas tādi skaitās un lielās, ka viņi ir tie pārākie pa Struteli, taču pašu uzvedība (dzeršana, kašķīgums, garš deguns uz svešu īpašumu) liecina par degradāciju. Cerams, ka apkārtējie cilvēki vairs neklusēs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *