Rūta Fjodorova

Šlokenbekas muižā notiek arheoloģiskie izrakumi

Pie Šlokenbekas muižas notiek arheoloģiskie izrakumi. Šeit strādā Latvijas Vēstures institūta arheoloģiskā ekspedīcija. To vada vēstures zinātņu doktors Rūdolfs Brūzis un vēstures zinātņu maģistre Una Cine.

Pie Šlokenbekas muižas notiek arheoloģiskie izrakumi. Šeit strādā Latvijas Vēstures institūta arheoloģiskā ekspedīcija. To vada vēstures zinātņu doktors Rūdolfs Brūzis un vēstures zinātņu maģistre Una Cine.  Profesionālā līmenī ar rakšanu nodarbojās Gints Liepiņš un Artūrs Virsis. Tā kā šajā vietā paredzēts būvēt Ceļu muzeju, Pieminekļu aizsardzības inspekcija muzeja celtniekiem pieprasīja arheoloģisko izpēti, lai noteiktu, cik plašus zemes darbus šeit var veikt.

Vairāk par darbiem pie Šlokenbekas muižas stāsta R. Brūzis:

– Mēs pētām, kāds šeit ir kultūrslānis, kas pirms daudziem gadiem šeit ir noticis. Strādājam Slocenes upes senlejā, upes līkumā. Gaidāmās muzeja jaunās ēkas celtniecības dēļ ir nepieciešams saprast, kas šeit ir no arheoloģijas viedokļa, jo vieta atrodas ļoti tuvu vienīgajai nocietinātajai muižai ne tikai Latvijā, bet Baltijā. Atradumi ir gana interesanti. Piemēram, nupat atradām kādu spāņu monētu, domājams, no 16. vai 17. gadsimta. Tā jārestaurē, numismāti par to varēs pateikt ko vairāk un precīzāk.

Vairāk lasiet laikraksta ceturtdienas, 1. augusta, numurā

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *