Lai bērniem palīdzētu tapt drosmīgākiem

Nokļūšana slimnīcā, domājams, nevienam nav patīkams piedzīvojums. Vēl jo vairāk, ja esi bērns un nav tik viegli aptverams, kādēļ gan šīs visas nepatīkamās un dažbrīd arī sāpīgās medicīniskās manipulācijas ir nepieciešams. Lai bērnu ikdienu darītu gaišāku, Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā jau vairākus gadus darbojas «Drosmes kaste» – mazajiem pacientiem ir iespēja saņemt mierinājuma balvu – kādu nelielu, iepriecinošu dāvaniņu. Bet ik pa laikam «Drosmes kasti» ir jāpapildina…

Izmēros neliels prieciņš

Jau otro gadu šajā darbā palīdz arī biedrība «Bērnu draugi», mudinot Latvijas iedzīvotājus iesaistīties un dāvināt lietiņas, kas tālāk aizceļos uz Bērnu klīnisko slimnīcu. Kā skaidro biedrības vadītāja Iveta Ziemele, doma radusies, redzot, ka dažbrīd šādas dāvaniņas pat gatavo medicīnas personāls. Bet tam, īpaši jau šajā saspringtajā laikā, tāpat ir darba pilnas rokas, tādēļ biedrība, kas organizē arī brīvprātīgo jauniešu iesaistīšanos slimnīcas darbā, piedāvājusi palīdzēt. Šī gada uzsaukumu sociālajos tīklos publicējuši vien pagājušajā nedēļā, bet paziņojums īsāk laikā apskrējis visu Latvija un atsaucības ir tiešām liela – saņemtas jau vairākas kastes sīkmantiņu, kas, kad izpakotas un sašķirotas, tiks nogādātas slimnīcā. Tieši izpakošana, skaidro I. Ziemele, ir svarīga, jo pieredze liecina, ka bērniņiem ir svarīgi redzēt, kādu mantiņu viņi izvēlas. Tāpat būtiski atcerēties, ka dāvaniņām ir jābūt tiešām izmēros nelielām – mazās mašīnītes, lellītes, krellītes, nelieli lego komplektiņi, krāsainie zīmuļi vai krāsojamās grāmatiņas u.tml. Ieteikums – mēģināt paskatīties uz pasauli bērnu acīm un iedomāties, kas viņu varētu iepriecināt, neaizmirstot arī to, ka slimnīcā nonāk dažāda vecuma bērni – līdz pat 18 gadu vecumam.

Ja iesaisties…

Šajā akcijā, kas teorētiski noslēgsies decembrī, bet praktiski – turpinās visa  gada garumā, cilvēki tiek aicināti ziedot jaunas mantas. Ja tā būs izmēros neatbilstoša vai arī, piemēram, laba, bet lietota manta, tad tiks nogādāta slimnīcas rotaļu istabā vai arī noderēs citās biedrības organizētajās akcijās, piemēram, trūcīgo ģimeņu atbalstam.

Ja ir vēlme piedalīties šai akcijā, sociālajos tīklos jāuzmeklē biedrība «Bērnu draugu» vai arī Ivetu Ziemeli personīgi. Un tad jau tālāk ir vienošanās par to, kur un kā savus dāvaniņu nogādāt.

Komentāri

  1. Pēdējā laikā kovid-19 (covid-19) sērga plosās manā dzimtajā zemītē. Būsim atzinīgi un ievērosim visus ārkārtējā stāvokļa ierobežojumus. Būsim piesardzīgi, mani tautieši! Pasargāsim cits citu no inficēšanās ar kovid-19 sērgu. Neskatoties uz skaudro ikdienu, saglabāsim cerību savās sirsniņās. Būsim saticīgi. Dzīvosim draudzīgi. Iknedēļu iedegsim savās mājās zaļu svecīti par godu Dabas Mātei. Lūgsim Dabas Mātes svētību! Lai Dabas Mātes svētība ienāk katrā mājā un pagalmā! Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi pasargā mūs no kovid-19 sērgas šajā grūtajā laikā. Iekursim savas viensētas pagalmā ugunskuru par godu Latvju Dieviem – mūsu mīļās zemītes un latvju tautas aizstāvjiem. Ziedosim ugunskurā sauju graudu un sauju monētu. Kvēpināsim kadiķa zariņus un vērmeļu buntes. Var izmantot arī citu dziedniecisko augu slotiņas. Dziedāsim latvju dainas un lūgšanas Latvju Dieviem. Noliksim savā mežiņā uz svētakmeņa baltmaizes klaipu par godu Latvju Dieviem. Pateiksimies Latvju Dieviem par mums sniegtajām iespējām mūsu dzīvēs. Lūgsim Pērkonu – Debesu Tēvu – lai visvarenais Pērkons padzen kovid-19 sērgu prom no mūsu mīļās zemītes! Lūgsim visvareno Laimu, lai Laima sniedz manai tautai izturību, pacietību un finansiālu labklājību šajā grūtajā kovid-19 pandēmijas laikā! Aizlūgsim visvareno Veļu Māti par kovid-19 pandēmijas laikā kritušajiem! Uzticēsimies senlatvju spēka zīmju spēkam un mūsu senču gudrībai. Lai slavēti Latvju Dievi mūžīgi mūžos!
    Ar Dabas Mātes bezgalīgo viedumu, Jūsu Skolnieciņš no svētmeža [Latvju Dievu dēls]
    [Latvju Skaudības Dievs Skolnieciņš]
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂 ®Skolnieciņš Skolnieciņš™
    #DabasMāte #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #MežaMāte #LatvjuDievi #veselība #miers #saticība #LatvjuDievuSvētība #pagāni

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.