Kā Engures pludmalē piestāja «Gaismas ceļš»/FOTO/

Sagaidot vasaras Saulgriežus – iededzot 87 simboliskus ugunskurus un tādējādi veidojot Gaismas un mīlestības loku, akcijas «Gaismas ceļš» laikā 87 skrējēju vienības nepilnu piecu dienu laikā veica 1836 km garo ceļu gar Latvijas robežu.

Uz mirkli Engures pludmalē…
20. jūnijā par vienu no lāpas nodošanas vietām kļuva Engures pludmali. Turp devāmies arī mēs, lai lūkotu šo svinīgo mirkli, kad Plieņciema – Engure distances kapteinis Jānis Tenbergs (tempa turētāji: Dace Tenberga, Pēteris Zustrups) gaismas lāpu nodeva tālāk nākamā posma kapteinim Arvim Stivriņam (tempa turētājs Edgars Markševics). Uzzinājām, ka no Lapmežciema līdz Plieņciemam skrējuši deviņi cilvēki, bet tur 11 km distancē līdz Engurei pievienojās arī Engures sporta nama pārstāvji un vēl daudz citu brīvprātīgo.

A. Stivriņš: ”101 km 10 stundās!”

Jau pēc skrējiena, tā koordinatore Inese Krūze pastāstīja: “Akcija «Gaismas ceļš» nav tikai stāsts par pieveikto distanci, tas ir stāsts par ceļā satikto cilvēku sirsnību Latvijā, Latvijas mīlestību un kopīgā spēka apzināšanos. Tas pierādījās jau pēc pāris veiktajām distancēm. Es gribu teikt lielu paldies ikvienam, kas piedalījās – skrējējiem, pierobežas pašvaldībām un Gaismas ceļa vēstnešiem. Šajās dienās mēs kopīgi piedzīvojām daudzus emocionāli pacilājošus mirkļus, un tas bija iespējams, tikai pateicoties katra individuālajai iesaistei. Es ļoti izjutu to, kā katra atsevišķi paveiktais un radītai veido lielo kopumu – «Gaismas ceļu».  Līdz pat Kolkai bija skrējis arī tukumnieks Arvis Stivriņš. Viņš pastāstīja: ”Ar komandas biedriem skrējienu uzsākām Plieņciemā, lai kopā ar gaismas lāpu veiktu pirmo ceļa posmu līdz Mērsragam. Tālāk distanci līdz Kolkai veicām, skrienot pa šoseju. Desmit stundās noskrējām 101 km! Pirms skrējiena šķita, ka būs grūtāk, taču tas noteikti bija tā vērts – izaicināt sevi. Visgrūtākie noteikti bija pēdējie trīs kilometri, kad finišs ir teju ar roku sasniedzams… Taču pieveicot pirmo simtnieku dzīvē, sajūtas ir tiešām lieliskas!”

 

Vairāk lasāms 26. jūnija laikrakstā ŠEIT=>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.